Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2010, 19:41   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Wymiana paska wielorowkowego w Fordzie Transicie 2,4 Tdci

Ale tam jest sprzęgiełko jednokierunkowe - czy przypadkiem w razie jego awarii rolka nie przesuwa się na wałku?

Jest firma Bendiks - jeden z największych "regeneratorów" i sprzedawców osprzętu elektrycznego silników w Polsce, może spróbuj tam zadzwonić i spytać co jest grane w takiej sytuacji...

"Bendiks" A. Zajkowska M. Adamiec Sp.J.
Kolejowa 117
05-092 Łomianki, Poland
22 768 72 00

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 20:23   #12
Julek-FST
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: Scorpio, Scorpio, Scorpio, Transit
Silnik: 2.3 16v, 2.9 24v, 2.0 8v, 2.4 TDDI
Rocznik: '98, '96, '95, '00
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana paska wielorowkowego w Fordzie Transicie 2,4 Tdci

Rolka nie porusza się na wałku nawet na milimetr. Zresztą - przed zerwaniem paska alternator był OK.
Julek-FST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 20:33   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Wymiana paska wielorowkowego w Fordzie Transicie 2,4 Tdci

Nie wydaje mi się, że to jest normalne - koła powinny być w jednej płaszczyźnie, coś jest nie halo... Albo koło na alternatorze, albo koło pasowe silnika - nie ma innej opcji.
Czy koło pasowe silnika w twoim modelu jest kołem dwumasowym? Jeżeli tak, może gumowy wkład się rozwulkanizował i zewnętrzny pierścień się przesunął?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 00:31   #14
Julek-FST
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: Scorpio, Scorpio, Scorpio, Transit
Silnik: 2.3 16v, 2.9 24v, 2.0 8v, 2.4 TDDI
Rocznik: '98, '96, '95, '00
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana paska wielorowkowego w Fordzie Transicie 2,4 Tdci

Pierwsze słyszę o dwumasowym kole pasowym, myślałem że dwumas dotyka co najwyżej koło zamachowe...
Julek-FST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 08:32   #15
BORO 001
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana paska wielorowkowego w Fordzie Transicie 2,4 Tdci

Wojtek może mieć rację sprawdź koło pasowe czy się nie rozwulkanizowało.Nie pamiętam dokładnie ale czy między napinaczem a blokiem silnika nie ma jakiś podkładek?Może zapomniałeś o jakiejś?Albo napinacz jakaś podróbka i nie trzyma parametrów?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 09:37   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Wymiana paska wielorowkowego w Fordzie Transicie 2,4 Tdci

W modelach z przednim napędem bywały silniki ze zwykłym kołem pasowym i z kołem pasowym dwumasowym. Dlatego pytałem, czy masz dwumasowe koło pasowe, bo może w silnikach 2,4 też są zwykłe koła...
Co więcej - koła pasowe dwumasowe lubią być wymieniane, tak jak zamachowe...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tu jest link do nowego koła pasowego dwumasowego dla silnika 2,4l:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-02-2010 o 09:40
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 11:14   #17
denex
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-03-2014
Skąd: Skalbmierz
Model: Transit
Silnik: 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana paska wielorowkowego w Fordzie Transicie 2,4 Tdci

Witam Panowie, podepnę się pod temat.

Auto Transit rocznik 2005 silnik 2.0 125 KM - bez klimy

Wczoraj w trakcie jazdy usłyszałem dziwny pisk - dosłownie 20 sekund który skończył się tym, że przestało mi działać wspomaganie - wracałem z trasy i byłem z 40 km od domu.

Delikatnie wkurzony tym, że coś się stało z pompą wspomagania (nie wiedząc, że to wszystko jest połączone jednym paskiem) postanowiłem kontynuować jazdę bez wspomagania (wiem, głupota ale o 22 to już do domu ciągnie). Przystosowany do kręcenia bez wspomagania z jazdy wcześniejszym autem kontynuowałem trasę - byle do domu. Dosłownie minutę później auto zgasło - wtedy też zauważyłem, że temperatura silnika mocno przekroczyła normę. Zajrzałem pod maskę i wtedy zauważyłem że pasek na kole jest zerwany.

Odczekałem chwilę i doczołgałem się delikatnie do najbliższego bezpiecznego miejsca postoju - później laweta i do domu.

Dziś zastanawiam się jaki mam kupić pasek, bo jak dzwoniłem do sklepów to wszyscy mi mówią o jakimś elastycznym pasku co to się sam napina i że w moim silniku nie ma rolki napinacza (którą ewidentnie widzę i jest nowa! co oznacza, że wcześniejszy właściciel zmienił rolkę a paska nie :/ )

Możecie mi podpowiedzieć jaki pasek możliwe, że pasuje? Czy dam radę go sam założyć?

Dzięki z góry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
denex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 15:15   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Wymiana paska wielorowkowego w Fordzie Transicie 2,4 Tdci

Trochę się zakręciłeś z tym paskiem - może dlatego, że wątek dotyczy silnika 2,4.
Same silniki 2,0 i 2,4 konstrukcyjnie są prawie identyczne, ale ze względu na usytuowanie w komorze (2,0 poprzecznie, 2,4 wzdłużnie) mają zupełnie inaczej rozwiązany napęd osprzętu.

Silnik 2,0 (twój) ma dwa paski klinowe. Jeden, osadzony na kole pasowym na wale silnika, napędza alternator i klimę (jeżeli jest). Tu faktycznie: w wersji bez klimy nie ma napinacza, stary pasek - jeżeli jest do wymiany - po prostu się przecina, nowy zakłada poniekąd... siłowo.

Natomiast w tym silniku pompa serwa kierownicy i pompa wodna - będące na wspólnej osi - napędzane są od koła pasowego osadzonego z drugiej strony silnika, na "ssącym" wałku rozrządu. Jest napinacz. Na drugim wałku osadzona jest pompa vacu.
U ciebie zablokowała się pompa serwa ("usłyszałem dziwny pisk"), stanęła więc też pompa wodna, nie było chłodzenia, silnik w trybie ochrony przed przegrzaniem - wyłączył się. Ale mogło być odwrotnie - zablokowała się pompa wodna, więc stanęła też pompa serwa - w sumie dopiero po zdjęciu pompy serwa z pompy wodnej okaże się, która padła.

Więc: musisz zmienić pompę serwa lub wodną, nowy pasek (zdecydowanie polecam oryginał Motorcrafta) i kółko napinacza. I wymienić...

Z tytułu przegrzania silnika można mieć duże kłopoty - mam nadzieję, że cię ominą.

Cytat:
Napisał denex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy dam radę go sam założyć?
Bez urazy - sądząc po twojej znajomości tego jak rozwiązany jest napęd osprzętu - raczej nie.
Trzeba wymienić pompę, układ serwa zalać nowym, odpowiednim płynem (karminowy), zmienić rolkę, dostęp nie jest najlepszy. W sumie jest to do zrobienia na ulicy - ale przez kumatego mechanika. Może się mylę...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-04-2014 o 15:34
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 16:27   #19
denex
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-03-2014
Skąd: Skalbmierz
Model: Transit
Silnik: 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana paska wielorowkowego w Fordzie Transicie 2,4 Tdci

Ok, nie obrażam się nie jestem mechanikiem nie znam się dokładnie na osprzęcie silnika.

Wiem, że otwierając do komory silnika po lewej stronie mam pod plastikową osłoną *taką od góry* koło którym bez problemu idzie kręcić gdzie nie zerwany ale taki rozciągnięty pasek się znajduje a jego strzępy wiszą. Pisk to był zapewne pisk paska klinowego bo taki już słyszałem w innym aucie - Auto dziś bez problemu odpaliło - też mam nadzieję, że nic się nie stało (okaże się jak zostanie uruchomione i pojedzie w trasę).

Może i na silnikach się nie znam ale lewy też nie jestem i tylko zastanawiałem się czy sam dam radę po zakupie założyć ten pasek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czyli tutaj pasek jest ten samo naciągający się?
denex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 16:37   #20
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Wymiana paska wielorowkowego w Fordzie Transicie 2,4 Tdci

Cytat:
Napisał denex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto dziś bez problemu odpaliło
Tak, ale nie wiadomo, czy pompa wodna pracuje. Pasek skoro jest w strzępach - musiał się chyba mocno nagrzać na zablokowanym kole pompy.
Cytat:
Napisał denex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli tutaj pasek jest ten samo naciągający się?
Jeszcze raz: masz dwa paski, jeden zakładany siłowo, na kole pasowym wału i alternatorze.
Drugi - z nim masz problem - napędza pompę serwa i wodną, ma typowy napinacz z rolką.

Żaden z tych dwóch pasków nie jest samonapinający się, to są normalne wielorowkowe paski, tyle że ten od alternatora zakłada się trochę na siłę - ale to teraz nie ma znaczenia. Masz problem z tym drugim oraz (chyba) z jedną z pomp. Ten pasek zakłada się luzując napinacz.
Cytat:
Napisał denex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że otwierając do komory silnika po lewej stronie mam pod plastikową osłoną *taką od góry* koło którym bez problemu idzie kręcić
Nic się nie zgadza: pasek pompy serwa nie jest po lewej stronie, ale nad korpusem sprzęgła. Koło napędzające pod plastikowa osłoną nie może się swobodnie kręcić poruszane ręką. Jest na sztywno zamocowane na wałku rozrządu, obraca się gdy silnik pracuje.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-04-2014 o 16:45
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.