Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2007, 18:43   #1
obloz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Postów: 9
Domyślnie Focus 1.8 TDDI Migająca kontrolka świec żarowych -

Ford Focus 1.8 TDDI
Rok produkcji: 2000

Witam

Chciałem prosić o podpowiedź co może być przyczyną migania kontrolki świec żarowych. Zdażyło mi się to po raz pierwszy podczas jazdy, obroty spadły poniżej 1000. Zatrzymałem samochód i wyłączyłem silnik. Odczekałem może 10 sek i spróbowałem odpalić, zapalił bez problemów, zresztą tak jak zwykle....

Zaniepokoiło mnie to jednak bo sporo naczytałem się o awariach pomp wtryskowych w tych modelach...

Co do mocy silnika to nie zauważyłem różnicy i sądzę, że jest ok...


Jakieś sugestie ?


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 11-09-2010 o 14:29
obloz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2007, 21:27   #2
miglantz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2007
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie

Witam.
Wydaje mi się że przyczyną jest uszkodzenie pedału gazu.
Proponuje pojechać do jakiegoś fachowca i podłączyć pod komputer, będzie widać przyczynę.
Mi tez się kiedyś coś takiego zdarzyło. W sterowniku był kolunikat : błąd czujników pedału gazu.
Konsekwencą pewnie będzie wymiana pedału na nowy.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
__________________
...a miało być tak pięknie...
...czy są na świecie auta które sie nie psują???...
miglantz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2007, 21:34   #3
obloz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-08-2007
Postów: 9
Domyślnie

Dzieki za podpowiedź, napewno sprawdzę...

Pozdrawiam
obloz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2007, 05:04   #4
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie Re: Migająca kontrolka świec żarowych - Focus 1.8 TDDI

Cytat:
Napisał obloz
Ford Focus 1.8 TDDI
Rok produkcji: 2000
Zaniepokoiło mnie to jednak bo sporo naczytałem się o awariach pomp wtryskowych w tych modelach...

Co do mocy silnika to nie zauważyłem różnicy i sądzę, że jest ok...


Jakieś sugestie ?
W przypadku padnięcia sterownika pompy wtryskowej to kontrolka zapaliła by Ci się raz i koniec jazdy - już byś go nie odpalił.
Pzdr :fcp4
Piotr
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2007, 08:32   #5
s@ndy
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-09-2005
Postów: 97
Domyślnie

przeszukaj fora pod kątem hasła - "pedał gazu" - jaśli objawy są te same i powtarzalne - to masz go do wymiany - zresztą w tddi to 95% przypadków "migającej sprężynki".
Koszt <400zł wymienić można samemu.
s@ndy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2007, 12:14   #6
KLAMOT
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2007
Skąd: aurec sur loire
Postów: 7
Domyślnie foczka padla

witam wszystkich

podczas jazdy zapolila sie kontrolka swiec zarowych ,auto zgaslo odholowano foczka do warsztatu ,stwierdzono awarie pompy wymienili pompe dzen po wymniamie jade w trase po ok 300km zapala sie kontrolka swiec auto gasnie po chwili udalo sie odpalic po powrocie wymienilem filtr paliwa za kilka dni to samo pojechalem do forda nic nie znalezli niby wszystko ok zaczelo sie to dzac po wymianie pompy wtryskowej


co sie dzeje pomocy!!!
KLAMOT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2009, 14:36   #7
cosworth80
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 03-01-2009
Model: s-max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Re: Migająca kontrolka świec żarowych - Focus 1.8 TDDI

Witam wszystkich

miałem podobny problem z palącymi sie świecami żarowymi a mianowicie podczas jazdy zaczeły mrygać i parokrotnie samochód nie reagował na pedał gazu a na dodatek przy zimnym silniku strasznie ciezko palił, pomyslalem, że to na pewno świece i wymieniłem. Na dzisiaj: kontrolka sie nie pali, na gaz reaguje dobrze ale z zapalaniem jest nadal źle. Teraz nie wiem ze to zbieg okoliczności, że świece sie nie palą, czy co? Jak czytam na forum to wychodzi na to ze to pedał gazu, ale nigdzie nie znalazlem czy ma on tez zwiazek z odpalaniem zimnego silnika? Bo przy cieplym nie ma problemu. Auto mam od maja i wcześniej nie bylo problemów.
cosworth80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2009, 15:29   #8
wiktor195
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-11-2008
Skąd: Wlkp
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 86
Domyślnie Re: Migająca kontrolka świec żarowych - Focus 1.8 TDDI

miałem ten problem co ty i okazalo sie ze padł pedał gazu. jedz na kompa niech sprawdzą
wiktor195 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 10:22   #9
erwinzel
ford::beginner
 
Avatar erwinzel
 
Imię: Erwin
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Głogow
Model: kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Re: Migająca kontrolka świec żarowych - Focus 1.8 TDDI

Witam wszystkich w 100% pada pedał gazu a dokładnie jeden z 3 czujników i trabant bezie go wymienić jadąc do mechanika aby skasował błędy pomorze to tylko na jakiś czas ale po jakimś czasie problem będzie powracał ja mam tak samo jakieś 2 miesiące mi się pojawił ten problem a mianowicie podczas jazdy gdy obroty spadły z wysokich na mniejsze zaczęła mi migać kontrolka świec żarowych auto chodziło ale nie jechało zgasiłem je i ponownie odpaliłem było wszystko ok wczoraj jadąc z pracy zdążyło mi się tak aż 5 razy (cześć drogi było ok bo jechałem normalna prędkością ale gdy zaczęło się robić ślizgo i obroty były mniejsze zaczął pojawiać się problem z zapalającymi się świecami ) wiec będę musiał kupić pedał i go wymienić.Chciałbym jeszcze dodać iż w moim przypadku pada mi 3 czujnik który zaczyna działać dopiero przy wysokich obrotach a nie od razu bynajmniej tak pokazywało na komputerze przy wolnych obrotach nie reagował dopiero jak pedał został nacisniety do wyższych obrotów było ok koszt takiego pedału jest 370zł i samemu można go wymienić
Spieszy mnie to jak ktoś prowadzi auto do mechanika a on robi rzeczy na których się nie zna
__________________
erwinzel
erwinzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2009, 10:26   #10
erwinzel
ford::beginner
 
Avatar erwinzel
 
Imię: Erwin
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Głogow
Model: kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Re: foczka padla

Cytat:
Napisał KLAMOT
witam wszystkich

podczas jazdy zapolila sie kontrolka swiec zarowych ,auto zgaslo odholowano foczka do warsztatu ,stwierdzono awarie pompy wymienili pompe dzen po wymniamie jade w trase po ok 300km zapala sie kontrolka swiec auto gasnie po chwili udalo sie odpalic po powrocie wymienilem filtr paliwa za kilka dni to samo pojechalem do forda nic nie znalezli niby wszystko ok zaczelo sie to dzac po wymianie pompy wtryskowej


co sie dzeje pomocy!!!
a jaki był koszt naprawy pompy pozdro
__________________
erwinzel
erwinzel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.