Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2009, 18:38   #1
bochenek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Postów: 2
Domyślnie Płyny, rozrząd - co wymienic - pytania bardzo początkującego

Witam.

Na wstępie mam prośbę do moderów o niekasowanie tematu. naewt jesli sie okaze niezgodny do konca z regulaminemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zalezy mi na mojej fuzji, wiec pytamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zakupiłem bardzo okazyjnie Fusionka z 2005 roku .14 TDCi. Samochód jest poleasingowy. Ma przebiegu 105kkm. W książce serwisowej ostatni wpis ma przy 40kkm. Podobno był dalej tez serwisowany, ale nie ma wpisów w książce, więc wole założyć, że nie.
To jest moje piewrsze auto, przyznaje od razu, ze kompletnie nie mam pojęcia o samochodach, więc jesli moje pytanka beda z cyklu "blondynka pyta" to prosze o wyrozumialoscGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałbym sie udac do serwisu na wymiane raczej wszystkich plynów i pewnie tez trzeba zrobic wymiane paska rozrządu.
Teraz pytanko dla osób doswiadczonych w twmacieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przypominam, ze w zysiu nie mialem autaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Olej pewnie zakupie 5w30 5L - Formula E - ten fordowski (przypominam - silnik 1,4 TDCi). Jakies sugestie innego oleju przy tym przebiegu?
Czy inne plyny: hamulcowy, chlodzenie, kierownica tez trzaby wymienic? Jesli tak, to prosilbym o odpowiedz, no i przy okazji jakie marki, jakie rodzaje - przypominam, ze pierwsze auto, wiec w miare precyzyjnie jesli mozna marki i rodzajeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyczytalem w temacie o olejach, ze zmianiajac olej tez trzeba by wymienic filtr oleju, czy ten moj silnieczek 1,4 tdci ma tez filtr czastek stalych? jesl itak, to jakie filtry byscie polecali?
Z tego co wyzytalem, to dla swojego swietego spokoju trzeba na pewno wymienic pasek rozrządu. Czy jakies jeszcze elementy do wymiany?
Autko posiada klimatyzacje, wiec ewentualne czyszczenie tez jest juz teraz konieczne?

Bardzo prosilbym o wyrozumialosc i nawet jesli pytania wydadza sie smieszne to prosilbym o odpowiedz, przypominam, ze pierwsze autko i wieddza z zakresu mechaniki zerowa. pozwole sobie okreslic sie jako typowego rpacownika biurowegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ze fuzja mi sie podoba bardzo, to chcialbym mozliwie dlugo i mozliwie bezkonfliktowo z niej korzystacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie chcialbym ten swoj pierwszy przeglad i wymiane zrobic jednak w ASO, ktos ma moze soswiadczenia w bigautohandel w Gdansku?
Ile moga sobie wziasc za przeglad i wymiane plynów i ewentualnego osprzętu?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dzięki za odpowiedz

bochenek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2009, 07:07   #2
rectosei
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Płyny, rozrząd - co wymienic - pytania bardzo początkującego

http://www.etis.ford.com/fordservice/se ... F.walv0672

Tutaj masz na początek dokładnie to, co zaleca producent. Może Ci się to przydać w dalszej eksploatacji autka.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2009, 19:37   #3
energy52
ford::average
 
Avatar energy52
 
Zarejestrowany: 29-12-2008
Model: Mondeo MKII
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1998
Postów: 99
Domyślnie Odp: Re: Płyny, rozrząd - co wymienic - pytania bardzo początkującego

A może lepiej warto poszukać dobrego serwisu, który nie bedzie ASO Forda? Jeśli rzeczywiście pragniesz dać swej maszynie to co najlepsze to poproś o zamontowanie części oryginalnych. Jak dobrze kojarzę, to występują 2 rodzaje filtrów oleju ( z uchwytem i bez ). Filtr paliwa też warto zamontować oryginalny. Co do filtrów nawiewu i powietrza, myslę, że w zupełności wystarczą zamienniki.
Rozrząd, pewnie wystarczy DAYCO = ORYGINAŁ.
To powinieneś wymienić w pierwszej kolejności a dobry, uczciwy mechanik powie Ci co ewentualnie wypadałoby jeszcze zrobić. Serwis może Ci całkiem przypadkowo wymienić znaczną część własnego auta bez konkretnej przyczyny ;-)

Pozdrawiam
__________________
Nowe części do Forda

www.autoford.pl
energy52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 17:59   #4
rafii
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-02-2009
Skąd: Olsztyn
Model: Focus Gold X
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Odp: Płyny, rozrząd - co wymienic - pytania bardzo początkującego

Olej wlewaj ten co zaleca producent. Ja w swojej Fuzji raz wlałem Elf-a jakąś nowość i okazało się, że zaczął brać olej niewiele ale było trzeba dolewać. Przy wymianie nalałem Motorcrafta, którego rekomenduje producent i ani kropelki od wymiany do wymiany.
rafii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2009, 17:56   #5
jokrzycho
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 21-09-2004
Skąd: Karczew
Model: SEAT Toledo III
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Płyny, rozrząd - co wymienic - pytania bardzo początkującego

Czo lem,

rozrząd wymienia się po 240k km, a serwis zaleca po 200k !
__________________
jokrzycho, FFu"100" 1.4 TDCi
jokrzycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2009, 14:28   #6
bochenek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Płyny, rozrząd - co wymienic - pytania bardzo początkującego

Ehh, przepraszam, ze zaniedbanie tematuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki za powyzsze odpowiedzi.
Co do rozrządu, to niby faktycznie nawet w ksiazce serwisowej jest mowa o tych 200kkm, ale biorac pod uwage, ze autko kupione jako poleasingowe nie byloby warto tego zrobic??
Tak prosze szczerze o oodpowiedz, bo jak pisalem to moje pierwsze autko i zadnej zylki mechainka nie posiadamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do oleju, to faktycznie sie zdecyduje na firmowy, skoro uzywaja go od poczatku do forda, to nie bede sie wychylalGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do rozrządu, to zakladając ze bede go wymienial, raczej nie w aso, to jaki taki sredni koszt tego powinien byc? W zyciu nie zmienialem, wiec jak mo w serwisie cos powiedza, to zebym znal w miare realne cenyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I zmienic sie powinno sam pasek, czy walki i inne elementy tez?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z gory dzieki za odpowiedz i za cierpliwosc do pytan nowicjiszuaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bochenek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2009, 15:44   #7
zala_z1
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 05-01-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 448
Smile Odp: Płyny, rozrząd - co wymienic - pytania bardzo początkującego

Witam,wymien filtr oleju z olejem,filtr powietrza wciagnij i zobacz czy jest zanieczyszczony jezeli tak do wymiany,filtr paliwa tez lepiej wymienic,pylkowy mozesz wymienic i zrobic odkarzanie ukladu A/C.Co do plynow to zobacz glikomatem do ilu masz plyn chlodzacy jak po nizej -25 stopni to ok,plyn hamulcowy jak ma 3% wody tez wymien,co do wspomagania to zobacz na barwe ale generalnie sie nie wymienia chyba ze bedzie spuszczany to lepiej zalac nowy,Przy wymianie rozrzadu zwroc uwage na pompe wody czy nie ma wyciekow jest napedzana paskiem rozrzadu wiec jak sa jakies slady to wymien nie bedziesz musial w nie dlugim czasie jak co jeszcze raz robic rozrzadu przez pompe wody,Zobacz stan ukladu hamulcowego i zawieszenia a reszta z czasem.pozdrawiam
zala_z1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2009, 20:15   #8
kodi1977
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-03-2009
Skąd: slask
Model: fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Płyny, rozrząd - co wymienic - pytania bardzo początkującego

witaj olej zalej motorcrafta cena ok 150zl filtr oleju ok 40-50 zl powietrza ok 15-20 zl w serwisie plus ok 200zl wymiana wiec nie warto rozrzad kompletny ok 420-500 zl w serwisie plus 300-400 za robote nie warto nabicie sprawdzenie klimy do 200 zl tyle z cen moim zdaniem wymien kompletny rozrzad tylko orginal (ja swojego fordziela mam od nowosci i na gwarancji mi wymieniali rozrzad po 20000 tkm wiec widzisz jak to sie ma do 200000 tkm ) ,olej i filtry moga byc zamienniki sprawdz klime i dla swietego spokoju udaj sie na stacje diagnostyczna w celu kontroli ukladu zawieszenia i sprawdzaj minimum na poczatku raz w tygodniu poziom oleju powinien jeszcze dlugo posluzyc
kodi1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.