Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2009, 23:23   #1
klisiu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 1993
Postów: 8
Domyślnie Odpalanie, wymiana oleju

Witam.
Mam pytania problemy(pytania) z moim Mondeo. 1,6 16V r93 hatchback.
1. jak samochód stoi całą noc, na drugi dzień jak odpalam i ruszam to zaraz na samym początku traci obroty, hamulec sztywnieje ale po chwili jak dodam gazu jest ok lub zgasnie całkowicie, potem nie ma tego problemu co moze byc powodem? trzeba świece wymienić?

2. samochodzik ma 199 tys km, mam go od niedawna sprzedający mówił że jeździ na półsyntetyku, myślałem żeby wymienić olej, ale na jaki? dalej półsyntetyk czy coś innego? co polecacie?

3. chciałbym wymienić mieszek od hamulca ręcznego, ale nie potrafię odkręcić tunela środkowego, może ktoś wie jak to zrobić?

4. co może być powodem że jak kupiłem autko to mechanik powiedział zeby jechać do zakładu gdzie nalewają olej do skrzyń, pojechałem i prawie litr dolał oleju? co może być powodem wycieku oleju? teraz co 2-3 miesiące muszę jeździć i olej dolewać...


bardzo proszę o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

klisiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2009, 00:02   #2
thing
ford::advanced
 
Avatar thing
 
Zarejestrowany: 06-02-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006/2007
Postów: 465
Domyślnie Odp: Odpalanie, wymiana oleju

1. sprawdź świece i kable wm
2. jeśli był półsyntetyk i nic się nie dzieje (czyt. nie bierze oleju) to dalej lej to samo
3. trzeba cały tunel rozkręcać?
4. gdzieś jest nieszczelność i ucieka Ci olej. Jedź do innego mechanika niech Ci podniesie auto i to sprawdzi.
__________________
Teraz: Mondeo MK3 2.0 TDCI 2006
Kiedyś : Focus MK1 1.8 TDDI 2000
thing jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2009, 15:35   #3
El Greco
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Głogów
Model: Mondeo MKI sedan
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 1994
Postów: 50
Domyślnie Odp: Odpalanie, wymiana oleju

Co mogę powiedzieć:
1. O porannym odpalaniu już było na forum. Ja odpalam, potem dopiero włączam radio, zapinam pasy itd. Popyrka sobie chwilkę i już pracuje bez problemu, inaczej, tak jak mówisz, gaśnie przy pierwszym przyhamowaniu.
2. Mój olej to 15W/40, przebiegi i autka mamy prawie takie same Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. praktycznie nie dolewam między wymianami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. Żeby wymienić mieszek zacznij od wyjęcia popielniczki pod radiem. Delikatnie postaraj się odpiąć listwę, do której przymocowana jest "skórka", dalej już idzie łatwo. On jest na zatrzaskach (taka ramka), nie musisz wyciągać całego tunelu.
4. Mi olej ciekł przez jakąś uszczelkę przy skrzyni. "Thing" dobrze mówi, jedź do innego mechanika.

I cierpliwości życzę... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
The truth is out there...

Ostatnio edytowane przez El Greco ; 17-10-2009 o 16:52
El Greco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2009, 16:19   #4
klisiu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-07-2009
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 1993
Postów: 8
Domyślnie Odp: Odpalanie, wymiana oleju

mieszek na skrzyni zmiany biegów wymieniłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) tylko nie umiem wymienić tego co jest na hamulcu ręcznym ;/

a co może być spowodowane tym że silnik gaśnie ;> ?? jak jest rozgrzany to nic takiego się nie dzieje
klisiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.