Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2009, 21:33   #1
Endriu A&R
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-08-2009
Skąd: Gdynia
Model: Ford Fokus II
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania

Zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania. Czy ktoś miał taki przypadek, nie wiem czy to łożysko na alternatorze czy też coś innego , nie chcę żeby mnie gdziekolwiek ktoś naciągnął na niepotrzebne koszty. Proszę o kontakt z osobami które coś wiedzą na ten temat.Pozdrawiam

Endriu A&R jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 09:59   #2
mizi_dr
ford::average
 
Avatar mizi_dr
 
Zarejestrowany: 22-08-2008
Model: FOCUS II
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 109
Domyślnie Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi Problem! zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka łado

Witam, pewnie autko masz juz naprawione do tego czasu ale nie mialem ostatnio neta i nie moglem odwiedzac forum. Mialem podobna sytuacje i byl to padniety alternator. W Fortaxie w Krakowie chcieli oddac go do regeneracji ale okazalo sie ze nie bardzo sie da i nie latwo o czesci do tego alternatora. Problem a moze zaleta polega na tym ze alternatorem steruje komputer pokladowy i nie ma w nim 'mostków' czy czegoś tam przezco sam alternator jest stosunkowo tani. Wymienilem zatem na nowy oryginalny, koszt to 520 pln plus wymiana i oddajesz stary do sklepu (dla porównania powiem ze tyle samo placilem za zamiennik do Fiata Punto MKI) wiec cena chyba nie jest jakas straszna.
Jak sie jeszcze dowiedzialem od Panów w ABC Focus ponoc dosyć częsta usterka przy tym silniku.
mizi_dr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 13:25   #3
piko36
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Przemków
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 66
Domyślnie Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi Problem! zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka łado

prawdobodobnie poleciało łożysko w alternatorze ale sprawdz jeszcze napinacz paska klinowego
piko36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2010, 20:41   #4
Upssol
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania

czy po wymianie alternatora trzeb aresetowac ecu (komp zawiaduje ladowaniem) ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 13:23   #5
neon2909
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania

U mnie też dzieje się coś dziwnego. Zaraz po odpaleniu i przez jakąś chwilę piszczy pasek napędu alternatora. Dzieje się tak nawet po ładowaniu aku. Nie martwiłbym się gdyby nie to że pisk jest przez około 20 minut po uruchomieniu. Mój przebieg to 30 tyś km.
neon2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 17:58   #6
majusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2,0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania

Sprawdz napinacz i sprzęgielko alternatora
majusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 21:47   #7
Upssol
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania

nie trzeba resetować ecu
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2010, 19:32   #8
fokusik58
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-07-2009
Skąd: Oświęcim
Model: Ford Focus II
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 3
Thumbs up Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania

Witam,
właśnie wróciłem moją foczką od elektromechanika. Objawy:najpierw kontrolka aku w trakcie jazdy, potem pobocze / aku padło kompletnie / po podładowaniu dojechałem do warsztatu. Diagnoza:alternator , wstępna wycena ok.860 zł. za nowy - fordy tak mają! Na szczęście padły w nim wszystkie diody i po wymianie autko gada jak nowe! Gdyby ktoś szukał dobrego elektromechanika w okolicach Oświęcimia - służę adresem.
fokusik58 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2010, 21:11   #9
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania

Może sobie sprawdź tę cenkę 860zł, skoro wyżej kolega pisze, że w ABC-Focus w Krakowie są po 520 złociszy...
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2010, 23:02   #10
mareksoft
ford::beginner
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: ruda sląska
Model: ford focus c-max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 37
Domyślnie Odp: Ford Fokus II 1.6 TDCi zaczeło coś mi huczeć i pojawiła się lampka ładowania

panowie w zabrzu maja do tego alternatra wszystkie częsci przerabiałem to u mnie poszły diody i chciano mi wmówic ze do tego alternatora nie ma nic a jednak jest i to wszystko koszt u mnie 120zl w 5min mi zrobili oczywiście alternator sam wyciągnałem i włozyłem a łatwo nie jest pozdrowienia
mareksoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.