Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2013, 14:14   #11
Janek02
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-06-2008
Skąd: Gdańsk/Gdynia
Model: Było Mondeo MK3, jest Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2004,2009
Postów: 42
Domyślnie Odp: sprezyna,czy można jezdzic

Ja jeszcze jak miałem R19 to urwała mi się śruba mocowania amora z tyłu - ledwo dojechałem do warsztatu a autem na każdej nierówności rzucało jak cholera.
Nie miałem przypadku pękniętej sprężyny ale odradzałbym jazdę 300km. No chyba że nie masz innego wyjścia ale to raczej niewielką prędkością do celu.

Janek02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2013, 16:16   #12
marcin ml
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 01-12-2012
Skąd: tarnów
Model: mondeo
Silnik: 1,8 Pb+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: sprezyna,czy można jezdzic

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawdopodobnie jak sprężyna się zmęczyła i strzeliła to całe zawieszenie z przodu nadawałoby się do wymiany.
Jaki masz przebieg? było coś robione z zawieszeniem?
witam na liczniku mam 172000km a zawieszenie to niewiem ja nie robilem
marcin ml jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2013, 20:10   #13
marcin ml
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 01-12-2012
Skąd: tarnów
Model: mondeo
Silnik: 1,8 Pb+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: Czy można jeżdzić z pękniętą sprężyną

witam założyłem wczoraj nowe spreżyny
marcin ml jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2013, 21:12   #14
Kend~
ford::beginner
 
Avatar Kend~
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-05-2012
Skąd: Tarnów/Krakw
Model: Mondeo MK3
Silnik: słaby - 1.8 Duratec
Rocznik: 2001
Postów: 32
Domyślnie Odp: Czy można jeżdzić z pękniętą sprężyną

przechodzilem to samo tydzien temu.. w warszawie zlamalem sprezyne (prawy tył) i wrocilem do Tarnowa (ok 350km) i nastepnego dnia jeszcze zrobilem prawie 100KM do Krakowa do kumpla na warsztat.. nic sie nie stalo (tylko lekkie stukanie w aucie) koszty to spreżyny dwie nowe i jeden łącznik bo gwint zgubił pod nakretka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kend~ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 11:40   #15
móndek
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2008
Skąd: Szwecja-Borås
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 flexi
Rocznik: 2010
Postów: 118
Domyślnie Odp: Czy można jeżdzić z pękniętą sprężyną

Witam.
Na przeglądzie technicznym (w swensonowni), okazało się, ze odpadło 15cm sprężyny z przodu. Można jeździć. Wymiana - zaleczna. Gdzieś mam dokument, jaki otrzymałem po przeglądzie, z informacją o uszkodzeniu tejże sprężyny. Dla niedowiarków mogę zamieścić foto.
Dopytywałem - nie ma wpływu na bezpieczeństwo. Gdy pęka w połowie, będzie problem z jakąkolwiek jazdą.
Oczywiście, pozostaje kwestia uszkodzenia samego amoryzatora. No i to, że można jeździć, nie znaczy, ,że należy to bagatelizować. Moje sprężyny czekają na wymianę.
(przeglądy w Szwecji są rygorystyczne, więc raczej by mi nie przeszło, gdyby było inaczej)
Pozdrawiam
móndek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 13:47   #16
czamonika
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piła
Model: Focus
Silnik: 1,8 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Czy można jeżdzić z pękniętą sprężyną

Ja nie miałam żadnych objawów pękniętej, przedniej sprężyny. W międzyczasie przeszłam badanie techniczne w dowodzie rej. i o dziwo nic nie zauważyli. Pytanie jak solidnie je przeprowadzają...
Przy wymiania łożyska w kole, podczas jego ściągania, mechanikowi wypadł kawałek sprężyny. Był zardzewniały, urwany z dawien dawna.
Dziwne ale prawdziwe. Pozdrawiam pracowników stacji diagnostycznych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czamonika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2013, 23:03   #17
Kend~
ford::beginner
 
Avatar Kend~
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-05-2012
Skąd: Tarnów/Krakw
Model: Mondeo MK3
Silnik: słaby - 1.8 Duratec
Rocznik: 2001
Postów: 32
Domyślnie Odp: Czy można jeżdzić z pękniętą sprężyną

no tak.. ja się smieje bo opony z tylu mam łyse i szybe z odpryskiem i przerobione swiatla i totalny brak hamulca recznego ;p ... i pan na przeglądzie nic nie powiedzial.. dziwne troche, ale prawdziwe.. bylem gotowy cos mu dać, ale nie bylo takiej potrzeby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec skoro auto przechodzi przeglad to wcale nie znaczy ze jest sprawne ;p
Kend~ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 22:11   #18
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Czy można jeżdzić z pękniętą sprężyną

odgrzeję odrobinę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kilka lat temu, jechałem z MMV do Niemiec i zaraz po wjechaniu w ten piękny ( autobany) kraj pękła sprężyna tylna. Auto zawalone na full, jechać nie jechać dalej padło pytanie, pojechaliśmy jeszcze 500 km i wróciliśmy 1100. Wytrzymała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.