Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2014, 15:28   #21
thomas77
ford::average
 
Avatar thomas77
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Focusklubpolska
Model: focus MK I
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 72
Domyślnie Odp: Jaki olej do silnika 2.5T - wg Volvo, czy Forda

a ja wkrótce spróbuje zmienić na tak wychwalany wszędzie millers Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

thomas77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2014, 15:38   #22
Szprytny
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: 3City
Model: Fordy
Silnik: różne
Rocznik: różne
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jaki olej do silnika 2.5T - wg Volvo, czy Forda

Tak dla informacji wszystkich.
Olej Ford/Motorcraft Formula F lub Synh XR to tak naprawdę Castrol Edge.

Jest to informacja nieoficjalna z Forda.
__________________
Regulamin $ 23
PS: Zgoda ci wygasła.
Szprytny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2014, 16:13   #23
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Jaki olej do silnika 2.5T - wg Volvo, czy Forda

Z drugiej strony wozić litr wypasionego oleju w bagażniku na wszelki wypadek to i tak pikuś bo potem jadę do aso na przegląd i mi leją siki z beczki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2014, 21:38   #24
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Jaki olej do silnika 2.5T - wg Volvo, czy Forda

Do ASO (oczywiście nie każdego) możesz pojechać ze swoim olejem i stać nad wielce szanowanymi panami serwisantami aby na pewno to zalali co kupiłeś i im dałeś a jak nie to olej zmienić u każdego lepszego mechanika. Ostatni serwis naszych mondeo jak były w firmie to panowie "zapomnieli" wymienić tarczy i klocków z tyłu, ale na fakturze już nie zapomnieli. Oczywiście przypadkiem w 8 autach taka sama sytuacja...
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 21:49   #25
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Jaki olej do silnika 2.5T - wg Volvo, czy Forda

Nadszedł czas wymiany oleju. Nie będę inwestował w jakieś nie wiadomo jakie cuda bo olej wymieniam itak co 10000km. Tylko się zastanawiam, skoro silnik jest Volvo to raczej lać to co zaleca Volvo bo przecież konstrukcji silnika nie zmienili?
Mam tylko pytanie, ponieważ Pan w sklepie polecił mi olej 5w50, że niby lepszy do turbo bo zachowuje właściwości przy wyższych temperaturach, ale nie jestem do końca przekonany czy nie będzie za gęsty.

W podsumowaniu skoro Castrol robi do T5 Volvo to może się nie zastanawiać tylko lać taki.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2014, 08:12   #26
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Jaki olej do silnika 2.5T - wg Volvo, czy Forda

Na pewno nie będzie zły. Czy będzie lepszy? Pewnie ma o jedno oczko wyższą klasyfikację jakościową ale podejrzewam, że wymierne korzyści leżą na skraju demagogii marketingowej.
Mój mechanik powiedział, żebym się nie przejmował marką oleju (oczywiście biorąc pod uwagę wymagania jakościowe i lepkościowe), tylko częstotliwością wymiany. Tu można najwięcej popsuć.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2014, 11:41   #27
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Jaki olej do silnika 2.5T - wg Volvo, czy Forda

Piszesz teraz o 5W50 czy Castrol do Volvo?
Czy takim olejem 5W50 mogę zaszkodzić silnikowi przez to że jest gęstszy, skoro producent przewiduje 0W30 - 5W30 a jako alternatywa podaje 5W40? Pytam bo do poprzedniego Cougar`a 2.0 lałem przez 150 tyś km Castrol 5W30 i był święty spokój 0.5l oleju pomiędzy wymianami (10000km).
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2014, 12:05   #28
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Jaki olej do silnika 2.5T - wg Volvo, czy Forda

Pisałem o Castrol do Volvo.
Nie wiem czy jednak 5W50 nie za bardzo odbiega od wytycznych producenta, ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.
Trzeba wziąć poprawkę, że często pan w sklepie poleca to, na czym najwięcej zarabia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2014, 12:20   #29
Du_poid
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-02-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 298
Domyślnie Odp: Jaki olej do silnika 2.5T - wg Volvo, czy Forda

RozumiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedz mi jeszcze czy dobierając olej według klasy jakości i lepkości kierowałeś się Fordem czy Volvo.

Dzwoniłem do kilku serwisów Volvo w Polsce i wszędzie mi mówili żeby kierować się tym co pisze Ford. Jest to dla mnie trochę dziwne bo to tak jak bym kupił Fiata z silnikiem Opla i miał lać to co chce fiat. Przecież Ford tylko upchał silnik Volvo do swojej budy, wątpię żeby konstrukcyjnie go zmieniali. Aczkolwiek w autodacie patrząc na ten silnik według Volvo jest podane 5W30 lub 5W40 jako alternatywa.

Kupie chyba jednak Castrola biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia.
Du_poid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2014, 12:57   #30
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Jaki olej do silnika 2.5T - wg Volvo, czy Forda

Po kilkudniowej analizie za i przeciw, zapoznaniu się w opiniami poczułem się jak osławiony osiołek, któremu w żłoby dano i wybrałem po prostu tańszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uważam, że przy mojej jeździe nigdy nie będzie mi dane doświadczyć skutków niewielkich bądź, co bądź różnic w parametrach fizycznych tych olejów.

Zastanawiam się też na ile rekomendacje producentów wynikają z potrzeb technicznych silnika a na ile z umów zawartych z producentami olejów ("volvo recommends castrol").
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.