Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2015, 17:28   #1
dobo_28
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Żyrardów
Model: S-MAX, YARIS
Silnik: 2.0 FFV Pb + LPG, 1.0 Pb
Rocznik: 2009, 2006
Postów: 296
Domyślnie Agresja na drodze i blokowanie pasa ruchu - wydzielona dyskusja

Dziś miałem kolejną akcję z gamoniem drogowym jadąc sobie drogą nr 8 na blacie 100 km/h wyprzedzam pojazd znajdujący się na prawym pasie w odległości ode mnie jakieś 70 metrów pojazd wyprzedzany miał z 70 km/h. A tu z daleka wali mi długimi idiota "PAN I WŁADCA DROGI" by mu "ZJECHAĆ Z DROGI" nawet gdybym chciał to zrobić musiał bym przyhamować i zjechać za samochód, który chciałem wyprzedzać. Koleś namolnie daje światłami podniósł mi więc ciśnienie próbując wymusić na mnie powyższe zachowanie więc ostudziłem jego zapędy hamując do prędkości wyprzedzanego pojazdu. To go jednak nie ostudziło i nie dało do myślenia zaczął migać, tak przeciągnąłem go z 500 m zrobił bym dłużej ale zebrało się ze 3 auta za nim więc nie chciałem ich spowalniać wiec przyspieszyłem i wyprzedziłem wolniejsze auto zjeżdżając na prawy pas dając narwańcowi i pozostałym się wyprzedzić. Narwaniec wyprzedził mnie spodziewałem się jego zachowania więc nie przyspieszałem więcej jechałem jakieś 85km/h koleś zaczął ostro hamować wiec musiałem zwolnić. Potem wywiązała się mała przepychanka na drodze nie pozostałem już mu wtedy dłużny.

Panowie macie jakiś patent na takich kolesi mrugających światłami

Jakaś dobra kamerka rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu w dzień i w nocy z jakimś filtrem na tylną kamerkę co by światła jej nie przeszkadzały szczególnie jak jest już ciemno.
Albo jakiś reflektor skierowany w narwanego idiotę co mruga by mu też pomrugać światłami.

Dyskusja wydzielona z tematu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 13-10-2016 o 22:09 Powód: wydzielenie dyskusji z tematu
dobo_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 17:59   #2
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Na twoim miejscu bym zaczal od pojscia do lekarza. Do psychologa.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 18:33   #3
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał dobo_28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podniósł mi więc ciśnienie próbując wymusić na mnie powyższe zachowanie więc ostudziłem jego zapędy hamując do prędkości wyprzedzanego pojazdu...tak przeciągnąłem go z 500 m zrobił bym dłużej ale zebrało się ze 3 auta za nim więc nie chciałem ich spowalniać
Nic dodać, nic ująć... Nie masz się czym chwalić, bo nie jesteś w niczym lepszy!
Cytat:
Napisał dobo_28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...wali mi długimi idiota "PAN I WŁADCA DROGI"...jakiś reflektor skierowany w narwanego idiotę co mruga by mu też pomrugać światłami.
Jak widać też lubisz PANOWAĆ...

Opiszę tu przypadek, który także nie jest powodem do dumy : Miałem kiedyś Tipo z najmocniejszym fiatowskim silnikiem 1,8 z dwoma wałkami, generujący moc 135 KM. Tym niepozornym autkiem jadę sobie ulicami Katowic i w pewnym momencie widzę we wstecznym lusterku, uprawiającego slalom między autami czarnego "A" ze znaczkiem gwiazdy. Dojeżdżam do skrzyżowania ze światłami i zatrzymuję się na lewym pasie (jadący prawym poleciał na czerwonym). Młodzik w mercedesie zatrzymał się obok mnie na prawym i oczekując na zmianę świateł wciska co chwilę but w podłogę. W odległości 100 m za skrzyżowaniem widzę fragment rozkopanej drogi i leżące na prawym pasie krawężniki. Zapala się zielone i mercedes z piskiem odskakuje na dwa metry do przodu (tamten ruszył jeszcze na żółtym), ale już po kolejnych 10-20 m mam jego przedni zderzak na wysokości mojego tylnego. Wycie silnika mercedesa świadczy ,że gościu nie odpuści, ale ja też nie odpuściłem i w połowie dystansu do krawężników młodzik zdał sobie sprawę, że nie podoła... zabrakło mu drogi hamowania i wpakował się na krawężniki rozwalając miskę olejową i łamiąc dwie alufelgi...
Po wszystkim wcale nie cieszyłem się, że nauczyłem gościa szacunku, dla niepozornego Fiata, bo zdałem sobie sprawę, że klient - nie widząc innej możliwości - mógł mnie zepchnąć z mojego pasa na czołówkę, albo gwałtownie hamując mógł rozwalić się na jakimś słupie. W pewnych sytuacjach jednak nie ma już możliwości zejścia z obranej drogi, cofnięcia decyzji. Mając za dupą kilka pojazdów (na odcinku 100 m trudno "odejść" na więcej niż kilkanaście metrów), nie mogłem puścić narwańca na mój pas, bo musiałbym gwałtownie hamować, a to skutkowało by rozwaleniem mojej dupy przez jadących za mną. Tak więc w takich sytuacjach nie warto bawić się w szeryfa, czy nauczyciela na drodze, bo skutek może być zgoła inny, niż się to początkowo mogło wydawać.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 18:57   #4
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał dobo_28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie macie jakiś patent na takich kolesi mrugających światłami jak p......i.
Tak, przyśpieszyć i skończyć manewr szybciej niż planowałeś, a jak nie masz czym i jak przyśpieszyć, to dokończyć manewr w swoim tempie i zwolnić lewy pas jak najszybciej... Po co robić to co zrobiłeś? To się nazywa eskalacja...

Kaerka z tyłu przy odrobinie chęci z Twojej strony załatwiłaby jedynie mandat temu Panu za błyskanie długimi...

A jak już postanowiłeś go zwolnić i przeciągnąłeś go za sobą te 500m to trzeba było jeszcze zwolnić i wrócić na prawy pas za ten pojazd co to równo z któym jechałeś, wtedy nie mółgby wjechać bezpośrednio przed Ciebie i się rewanżować... Ale znowu, po co dolewać oliwy do ognia??? Sam często pędzę lewym pasem i właśnie w taki sposób ludzie wyjeżdżają i muszę hamować...
Wstawiłem swego czasu też filmik jak to nie da się jechać lewym bo co chwila ktoś wyjeżdża i się wlecze... Polecam 4:38 - kolesia wyprzedają prawą stroną, taki miłośnik lewego pasa...

A wszystko to bez błyskania - tylko raz trzeba było pipnąć - obudzić śpiocha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 20:39   #5
dobo_28
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Żyrardów
Model: S-MAX, YARIS
Silnik: 2.0 FFV Pb + LPG, 1.0 Pb
Rocznik: 2009, 2006
Postów: 296
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

No to tym filmikiem się nie popisałeś. Bo nawet nie wiesz do czego służy lewy pas oglądając początek filmiku !!!
Nadmienię tylko, że te 100km/h co doszło do opisanej sytuacji to nie jest tak mało tyle zezwalały w tym miejscu przepisy 90 km/h poza obszarem zabudowanym + 10km/h za rozdzielenie drogi pasem zieleni. Mój manewr był prawidłowy koleś dogonił mnie jak byłem z 10 metrów od auta wyprzedzanego, więc by go puścić ja musiał bym zrezygnować z prawidłowego manewru wyprzedzania i dać po hamulcach bo koleś pędzi.

Widać, że jest ogólne przyzwolenie do łamania przepisów. Szkoda, że za granicą tak wszyscy potulnie i z przepisami jeżdżą. Nie wspomnę już o prawie całkowitym braku używania kierunkowskazów w PL albo po wykonanym już manewrze zmiany pasa ruchu no przecież wszyscy wiemy, że kierowca przed nami będzie skręcał lub wyprzedzał.

Cytat:
Napisał Andrzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, przyśpieszyć i skończyć manewr szybciej niż planowałeś
wtedy musiałbym rozpędzić auto do 120km/h co nie jest problemem bo mocy mu nie brakuje. Chodzi o to, że według twojego rozumowania koleś łamie przepisy (jeśli tak napisałeś to by znaczyło, że też tak zachowujesz się na drodze) i zmusza swoim zachowaniem by ktoś inny też łamał. Bo lewy pas należy tylko dla NIEGO lub CIEBIE. Ja na to się nie godzę.

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak widać też lubisz PANOWAĆ...
Lubie jak wiem co będzie się działo na drodze będąc o tym informowanym przez innych uczestników drogi. Zachowanie tego kolesia mi się nie spodobało bo według jego rozumowania jak ja śmiem prawidłowo wyprzedzać inne auto bo on rozpędził swoją Renówkę do 140 i musi teraz zwolnić i wali długimi z daleka.
Cytat:
Napisał Andrzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba było jeszcze zwolnić i wrócić na prawy pas za ten pojazd co to równo z którym jechałeś, wtedy nie mógłby wjechać bezpośrednio przed Ciebie i się rewanżować
jeśli dojdzie kiedyś do podobnej sytuacji jest to jakieś rozwiązanie by się nie miał jak odegrać za naukę.

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na twoim miejscu bym zaczal od pojscia do lekarza. Do psychologa.
Dziękuję ale nie skorzystam z twojego rozwiązania.
dobo_28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 21:06   #6
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Cytat:
Napisał Andrzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam 4:38
Używasz klaksonu bez sensu , po drugie jeździsz non stop lewym pasem , podjeżdżasz niebezpiecznie blisko samochdów, bez sensu manewr ( 9.30 ) podejrzewam że bez kierunkowskazów , a gościa wyprzedzają prawym bo po prostu na prawym był mocniejszy i szybszy samochód , lub też młody i niedoświadczony kierowca na lewym. L ki też tak trąbisz??
Czasem po prostu się wstrzymaj z tymi filmikami bo połowa jest nudna z perspektywy oglądającego
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 21:08   #7
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A to szkoda. Moze by to pomoglo Ci zrozumiec, ze niepotrzebnie wprowadzasz na ulice agresje. Tylko dlatego ze Ci sie nie podoba ze ktos jezdzi inaczej niz ty. Zadnej szkody Ci miganiem dlugimi nie wyrzadzil. A jakbys pomyslal to moze bys doszedl do wniosku ze to ty wlasnie mu zajechales droge a jemu zalezalo tylko na plynnosci ruchu do czego mial prawo.
Cytat:
Lubie jak wiem co będzie się działo na drodze będąc o tym informowanym przez innych uczestników drogi. Zachowanie tego kolesia mi się nie spodobało bo według jego rozumowania jak ja śmiem prawidłowo wyprzedzać inne auto bo on rozpędził swoją Renówkę do 140 i musi teraz zwolnić i wali długimi z daleka.
Jesli rozpoczales manewr wyprzedzania i tym samym zmusiles nadjezdzajace z tylu auto do hamowania. to ty wlasnie ty popelniles wykroczenie. A to bez wzgledu na to z jaka predkoscia on jechal. Wiec nie mow nam tu o przyzwoleniu do popelniania wykroczen bo ty ich popelniles duzo wiecej. Co gorsza twoje wykroczenia potencjalnie niosly wieksze ryzyko.

I jeszcze jedno: kierowcy za kierownica nie sa od tego aby wymierzac sprawiedliwosc na drogach. Tylko ktos z kompleksem "malego" blokuje lewy pas i szybszych kierowcow jadac z max dozwolona predkoscia. W szczegolnosci nigdy nie wiesz z jakiego powodu ktos jedzie szybciej.

Edit: poprawilem zdanie zeby nie lamac paragrafu 13.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 21:29   #8
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

****


Przypominam !!!

§13
Zabrania się używania słów potocznie uznawanych za wulgarne (przeklinania), bez względu na sposób ich zapisu (np. słowa z wykropkowaną częścią liter, przestawionymi literami, itp.) oraz język z którego pochodzą...


****
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 21:56   #9
gorilla
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2015
Model: mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Re: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] 28
trzeba goscia ignorowac, zrobic swoje bez zwalniania i nadmiernego przyśpieszania. mozesz byc pewien, ze gość nie jest normalny i moze zrobić wszystko. twoje reakcja (szczegolnie ta póżniejsza byla mocno przesadzona). @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
twoja jazda jest niewiele lepsza - niepotrzebnie naciskasz na poprzedzajacy pojazd. nie masz czym się chwalić. za taka jazde w DE można zarobić mandat. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
twoja logika powala. chyba sam masz wiele do przemyslenia.
gorilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2015, 22:11   #10
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Co nas spotkało na trasie czyli nasze nagrania z CAR DVR

Moja logika?
Przepisy mowia ze swymi manewrami nie mozesz zmuszac pozostalych kierowcow do zmiany predkosci lub kierunku. Nigdzie nie ma zapisu ze dot to tylko aut poruszajacych sie z dozwolona predkoscia.
Wlasnie logika takich ludzi jak dobo28 czy twoja powoduje zagrozenie na drodze. Kazdy odpowiada za siebie przekraczajac predkosc. Ale jesli takiemu zajedziesz droge, tylko dlatego ze twierdzisz iz masz prawo bo on jedzie za szybko to wina jest na twojej stronie. Obojetne czy sie z tym zgadzasz czy nie.

I o ile plakanie, ze ktos ci miga bo wlasnie mu zajechales droge to dziecinada, o tyle wsciekanie sie w takiej sytuacji i chec zemsty to powod zeby odwiedzic psychologa. Bo to nie jest normalne.
Poza tym to czym sie popisal dobo28 to celowe spowodowanie zagrozenia w ruchu ladowym. No chyba ze masz inne zdanie @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.