Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2017, 11:59   #31
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: USB nie wspierane

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
powiem tak... rozumiem że "normalnie" nie da się użyć portu USB jako "głośnik" dla radia z telefonu komórkowego, ale na wszelki wypadek powiem, że widziałem różne rozwiązania ostatnio i nawet znalazłem coś takiego:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tylko zaznaczę, że nie mam pojęcia jak to miałoby działać. Tak.. wiadomo że żeby dźwięk poszedł po USB, to jedna strona musiałaby być aktywnym procesorem który zarządzał by przesyłem danych (w tym wypadku przesyłem audio), ale nie spotkałem się, żeby ktokolwiek wykorzystywał w ten sposób port USB, w szczególności kiedy kolega (jeśli już chce najprościej podpiąć telefon pod radio w aucie) powinien użyć przewodu z wtyczkami jack-jack (3,5") albo przesyłać dźwięk po bluetooth, jeśli ma radio z bluetoothem. Ostatecznie dodatkową opcją, jest traktowanie telefonu jako "pamięci przenośnej" i wtedy po podłączeniu telefonu poprzez przewód USB, będzie on traktowany podobnie jak byłby pendrive'em USB (i można odtworzyć pliki mp3).


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - pendrive przeskanuj dokładnie programem do sprawdzania dysków. Np. HDTune. Mogła posypać Ci się np. tablica partycji i dlatego radio nie chce odczytać pendrive'a. Sam korzystam z różnych nośników pamięci i nie raz widziałem już różne kwiatki na pamięciach flash.

Jeśli chcesz słuchać muzyki z telefonu, to musisz to przesłać przez bluetooth do radia (jeśli masz radio z bluetooth) lub możesz podłączyć się przez złącze 3,5" jack (aux).

Ciekawym rozwiązaniem które widziałem ostatnio to:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli nie masz radia z bluetoothem, to możesz to wpiąć w gniazdo AUX i dalej przesyłać muzykę z telefonu do radia samochodowego.


Ostatnio edytowane przez edmun ; 16-02-2017 o 12:02
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 21:03   #32
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: USB nie wspierane

Cytat:
Napisał Tronleg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.

Półtora roku temu mój brat zakupił sobie FF III. Czasami nim jeżdżę. Oczywiście pierwsze z czego skorzystałem to USB znajdujące się w schowku. Cały proces był w miarę prosty. Podłączyłem Pendrive wypełniony muzyką, włączyłem radio, kliknąłem AUX, ekran mnie ładnie przywitał listą znajdujących się na Pendrive utworów i do dzieła. Później miałem przerwę, a raczej nie miałem czasu na słuchanie muzyki. Teraz będę jechał w dłuższą trasę i będę jej znów potrzebował więc ostatnio wykonałem te same czynności w ramach sprawdzenia i co? Ekran nie wita mnie już listą utworów a komunikatem "USB nie wspierane". Próbowałem wielu rzeczy - Pendrive w Fat, NTFS, usuwałem już nawet wszystko z niego poza muzyką, wrzuconą luzem i nic, ciągle to samo. Z tym, że przy NTFSie pokazywał bodajże "błąd danych".
Czy ja po prostu robię coś źle? Czy po roku nie korzystania stałem się aż taką ciamajdą i nie potrafię włączyć muzyki przez USB?
I jak to jest z telefonami? Podłączyłem również telefon przez USB, chciałem włączyć radio na głośniki w samochodzie, lub użyć ich do rozmowy telefonicznej ale to już w ogóle nie wyszukuje telefonu (ale ładowanie działa).
Poprosiłbym o jakieś wskazówki bo jestem stosunkowo świeży z Fordami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Czy sprawdzałeś inny pendrive?
Jeśli nie => to sprawdź inny



Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
powiem tak... rozumiem że "normalnie" nie da się użyć portu USB jako "głośnik" dla radia z telefonu komórkowego, ale na wszelki wypadek powiem, że widziałem różne rozwiązania ostatnio i nawet znalazłem coś takiego:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tylko zaznaczę, że nie mam pojęcia jak to miałoby działać. [...].
już była o tym dyskusja - nikomu to nie działa, bo jak dźwięk cyfrowy miałby się zmienić w analogowy



pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 16-02-2017 o 21:06
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 21:40   #33
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: USB nie wspierane

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tylko zaznaczę, że nie mam pojęcia jak to miałoby działać. ....
Bo to jest jeden z wynalazków firmy Apple: przejściówka ze "zwykłego" USB na USB na miniJacku stosowane w którymś z iPodów albo innych podobnych wynalazków.

Na tym 4-ro segmentowym miniJacku jest po prostu zwykłe USB tyle, że na niezwykłym złączu.

Do niczego się nie przyda.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2017, 17:38   #34
deusexe
ford::average
 
Avatar deusexe
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-07-2013
Skąd: Kołobrzeg
Model: Focus MKIII kombi
Silnik: TDCi 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 87
Domyślnie Odp: Nie działające USB

Cytat:
Napisał Zygmuntb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam podobny przypadek. Z tym, że gniazdo USB do dzisiaj działało aż nagle przestało. Nie odtwarza muzyki mp3 i przestało ładować telefon. Focus rocznik 2013 USB mieści się w podłokietniku. Radio fabryczne posiada BT, który działa bez zastrzeżeń.
Proszę o pomoc, co może być przyczyną?
Nikt nic? Dodam jeszcze, że w wyżej wymienionym przypadku napięcie jakieś znikome jest, bo dioda na pendrive świeci, ale telefonu już nie ładuje. Reset SYNCa nic nie daje, Forscan błędów też nie wykrywa. Nie było nic "grzebane".
__________________
był: Focus MK3 2.0 TDCi 140 KM @ 196 KM by TuneFORCE -sprzedany
deusexe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 16:25   #35
mathma
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 24-02-2017
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 Duratec
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: USB nie wspierane

Witam
mam podobny problem w portem USB w schowku od strony pasażera. Po podłączeniu pendrive, system próbuje go odczytać, po czym informuje, że go nie wspiera (a pliki mp3 są w formacie FAT32). To samo się dzieje, gdy podłączam pod ten port telefon kablem. Dodam, że po podłączeniu telefon jest ładowany (choć nie zawsze), a kiedy po prostu włączę funkcję AUX, głośniki wydają "syczenie", tak jakby było tam jakieś spięcie (ten dźwięk czasami samoczynnie ustaje, ale tylko na chwilę). Będę wdzięczny za sugestie. Z góry dziękuję i pozdrawiam
mathma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 19:12   #36
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: USB nie wspierane

Cytat:
Napisał mathma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Po podłączeniu pendrive, system próbuje go odczytać, po czym informuje, że go nie wspiera (a pliki mp3 są w formacie FAT32).
[...]
Dodam, że po podłączeniu telefon jest ładowany (choć nie zawsze), a kiedy po prostu włączę funkcję AUX, głośniki wydają "syczenie",
[...]
Witam

Zacznijmy od budowy złącza USB
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

złacze USB składa się z 4 kabli / styków
- 2 zasilające
- 2 sygnałowe (transfer danych)
tak więc z faktu ładowania nie wynika absolutnie nic w kwestii transferu danych
- może być uszkodzone złącze
- mogą być uszkodzone kable
- może być uszkodzony moduł z którym jest połączone złącze USB

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 09:32   #37
mathma
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 24-02-2017
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 Duratec
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: USB nie wspierane

tak więc z faktu ładowania nie wynika absolutnie nic w kwestii transferu danych
- może być uszkodzone złącze
- mogą być uszkodzone kable
- może być uszkodzony moduł z którym jest połączone złącze USB

Dzięki. A wie ktoś może, gdzie taką usterkę można rzetelnie zdiagnozować i naprawić we Wrocławiu i nie wydać przy tym fortuny? Pozdrawiam
mathma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2017, 13:51   #38
Samurajski
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 08-11-2015
Skąd: Dębica
Model: Focus II
Silnik: 2.0 145 km
Rocznik: 2009/2010
Postów: 89
Domyślnie Odp: USB nie wspierane

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
powiem tak... rozumiem że "normalnie" nie da się użyć portu USB jako "głośnik" dla radia z telefonu komórkowego, ale na wszelki wypadek powiem, że widziałem różne rozwiązania ostatnio i nawet znalazłem coś takiego:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tylko zaznaczę, że nie mam pojęcia jak to miałoby działać. Tak.. wiadomo że żeby dźwięk poszedł po USB, to jedna strona musiałaby być aktywnym procesorem który zarządzał by przesyłem danych (w tym wypadku przesyłem audio), ale nie spotkałem się, żeby ktokolwiek wykorzystywał w ten sposób port USB, w szczególności kiedy kolega (jeśli już chce najprościej podpiąć telefon pod radio w aucie) powinien użyć przewodu z wtyczkami jack-jack (3,5") albo przesyłać dźwięk po bluetooth, jeśli ma radio z bluetoothem. Ostatecznie dodatkową opcją, jest traktowanie telefonu jako "pamięci przenośnej" i wtedy po podłączeniu telefonu poprzez przewód USB, będzie on traktowany podobnie jak byłby pendrive'em USB (i można odtworzyć pliki mp3).


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - pendrive przeskanuj dokładnie programem do sprawdzania dysków. Np. HDTune. Mogła posypać Ci się np. tablica partycji i dlatego radio nie chce odczytać pendrive'a. Sam korzystam z różnych nośników pamięci i nie raz widziałem już różne kwiatki na pamięciach flash.

Jeśli chcesz słuchać muzyki z telefonu, to musisz to przesłać przez bluetooth do radia (jeśli masz radio z bluetooth) lub możesz podłączyć się przez złącze 3,5" jack (aux).

Ciekawym rozwiązaniem które widziałem ostatnio to:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli nie masz radia z bluetoothem, to możesz to wpiąć w gniazdo AUX i dalej przesyłać muzykę z telefonu do radia samochodowego.
Pytanie laickie, czy jeśli podepnę tą białą przejściówkę do wyjścia AUX w aucie i pod wyjście USB wsadzę pendrive-a z muzyką to będzie grało w radiu? AUX-AUX z telefonem śmiga, ale czy w/w akcja będzie działać? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Samurajski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2017, 23:29   #39
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Nie działające USB

Nie.
Żeby cokolwiek Ci działało przez wejście Aux to po stronie "urządzenia " musisz mieć coś co przesyła dźwięk a nie jest tylko nośnikiem danych
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2017, 12:37   #40
deusexe
ford::average
 
Avatar deusexe
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-07-2013
Skąd: Kołobrzeg
Model: Focus MKIII kombi
Silnik: TDCi 140 KM
Rocznik: 2011
Postów: 87
Domyślnie Odp: Nie działające USB

Pomogło odłączenie akumulatora na chwilę, bezpiecznik od "systemu audio", nie wystarczył...
__________________
był: Focus MK3 2.0 TDCi 140 KM @ 196 KM by TuneFORCE -sprzedany
deusexe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , ford , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.