Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2016, 16:09   #11
workingman
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2015
Model: c-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 82
Domyślnie Odp: drgania kierownicy i karoserii

Cytat:
Napisał thunderas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikt nie napisał jaka prędkość. Można to zrobić w nocy na pustej drodze. Test kilku sekund wystarczy. Silnik można włączyć w czasie jazdy. Wspomaganie na prostej drodze nie jest potrzebne a hamulce będą działać jakiś czas.
Tak jeszcze w nocy wyłącz se swiatła to już na pewno test się powiedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Normalnie brzuch mnie boli ze śmiechu.

pozdrawiam

A tak na poważnie to poduszkę można zdiagnozować po prostu dokładnie ją oglądając. Bez demontażu. Można np. włożyć telefon i zrobić zdjęcie. Jeżeli pod elementem gumowym wytarta jest metalowa obudowa to znaczy, że poduszka "siedzi" .

workingman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2016, 20:42   #12
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: drgania kierownicy i karoserii

Każdy zrobi jak chce. Ja nie widzę problemu, żeby wyłączyć silnik w czasie jazdy w kontrolowanych warunkach.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2016, 07:43   #13
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: drgania kierownicy i karoserii

To ja napiszę od siebie - telepanie na postoju wg mnie również wskazuje na poduszkę silnika, bo przerabiam to teraz, szczególnie po odpaleniu zimnego silnika.

Natomiast to że trzęsie budą może być powodowane zużyciem półosi napędowych. U mnie winna była prawa (dłuższa) półoś, która dawała duże wibracje w okolicach 90km/h i jeszcze przy jakiejś mniejszej prędkości, ale nie pamiętam już jakiej konkretnie, natomiast powyżej 90 drgania się już zmniejszały.
Po wymianie jak ręką odjął, ale wiadomo, że stopień drgań może zależeć od stopnia zużycia półosi.
Warto te półosie sprawdzić, szczególnie jeśli masz jeszcze fabryczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2016, 09:18   #14
pawzyg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2015
Model: focus c-max
Silnik: 1.6 Ti-Vct
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: drgania kierownicy i karoserii

Jestem na etapie zamienionych kół z przodu. Drgania kierownicy wydaję mi się, że są nieznaczne - niestety koła 16' zostały zamienione na 15' więc trudno jednoznacznie stwierdzić czy to koła. Felgi poszły do sprawdzenia. Drgania budy występują nadal. Mechanik stwierdził, że przeguby są ok. Gdyby to była wina przegubów drgania kierownicy występowałyby podczas jazdy na luzie? I przy jakim przebiegu padają przeguby? Teraz mam 150 000.
Pozdrawiam
pawzyg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2016, 12:12   #15
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: drgania kierownicy i karoserii

Ja czułem drgania również na luzie, jednak wzmagały się one dość znacznie podczas przyspieszania.

Mój przegub padł w okolicach 200 tysięcy km, ale ja mam pewność co do przebiegu.
Skoro Twój ma 150 tysięcy to być może to nie przegub, chyba że Niemiec płakał jak sprzedawał i pod kocem go trzymał i jest sprowadzony to przebiegu nigdy nie poznasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2016, 15:31   #16
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: drgania kierownicy i karoserii

Pamiętaj by przeguby sprawdzali ci na podniesionym aucie i zdjętych kołach. Też miałem uszkodzony krzyżak i sprawdzało 2 mechaników i dopiero 3-ci zrobił jak napisałem i stwierdził od razu wine krzyżaka, ale miałem inne objawy i brak telepania na postoju. A jeśli ci telepie przy postoju to też obstawiał bym poduszkę silnika.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2016, 17:03   #17
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: drgania kierownicy i karoserii

Panowie u mnie telepanie karoserią zaczyna się przy 80km/h i kończy zaraz po 100km/h.
Obstawiam tulejki tylne wahacza przedniego i jestem w trakcie wymiany ich - zobaczymy czy ustąpi telepanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 11:01   #18
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: drgania kierownicy i karoserii

Cytat:
Napisał adamon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie u mnie telepanie karoserią zaczyna się przy 80km/h i kończy zaraz po 100km/h.
Kurcze, u mnie właśnie tak telepało jak miałem wywalony prawy przegub... najmocniej przy 90km/h, ale zaczynało 10 wcześniej, a koo 100km/h właśnie się to wyciszało.

Widocznie koło tych 90km/h częstotliwość drgań przegubu pokrywa się z częstotliwością drgań własnych budy i buda wchodzi w rezonans.
Z tego co pamiętam, to podobnie było gdzieś koło 50-60 km/h, ale drgania były dużo mniejsze, jednak zauważalne.

Do do tulejek to nie sądzę, żeby dawały taki objaw.... jeżeli drgania występują zzawsze w tych samych warunkach (np zawsze ta sama prędkość samochodu) to ewidentnie coś jest z którąś z części wirujących i powodujących drgania w tych warunkach.

Obstawiam przegub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymiana prawej, dłuższej półosi z przegubami to koszt ok 1tys zł. Ta krótsza chyba kosztuje koło 7-8 stówek.
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 14:20   #19
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: drgania kierownicy i karoserii

No to teraz mnie załamałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zobaczę jak poskładam wszystko co będzie.
Jedną tulejkę zepsułem i muszę czekać na następną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. A jak sprawdzić przeguby ???
Teraz mam wszystko rozkręcone i w powietrzu, więc mogę posprawdzać co ma duże luzy.

Ostatnio edytowane przez adamon ; 23-06-2016 o 14:45
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 19:09   #20
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: drgania kierownicy i karoserii

Cytat:
Napisał fifel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obstawiam przegub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymiana prawej, dłuższej półosi z przegubami to koszt ok 1tys zł. Ta krótsza chyba kosztuje koło 7-8 stówek.
Skąd ty masz te ceny, chyba orginały w serwisie. Ja rok temu zamiennik do 2.0 automata prawą długą kupiłem na ABC Ford sklep za 620zł, a ich jest mało i są drogie.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.