Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2016, 14:57   #1
mazik1
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-08-2015
Skąd: Sieradz
Model: c-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 88
Domyślnie Uszkodzony alternator ???

Witam serdecznie i proszę o pomoc lub jakieś sugestie co do powyższego. Cmaxa mam od lata 2015r. Jest to 1,8tdci. Około dwóch miesięcy temu padł akumulator tzn. w pewien dzień po prostu nie odpalił. Po naładowaniu znów pojeździłem troszkę tj. około miesiąca i znów padł. Pomiar ładowania alternatora u mechanika wyniósł około 12,4V a wiec brak ładowania. Po "naprawie" pojeździłem i znów padł po około trzech tygodniach. Dodam tylko że auto mało wykorzystywane i brałem też pod uwagę słabo doładowany akumulator. Dzisiaj znów to samo. Sprawdzenie w domu miernikiem wyszło około 12V. Pojechałem do mechanika który sprawdził dwa razu w odstępie około 5 minutowym. Za pierwszym razem około 12V ale już po tych 5 min. gdzie autko cały czas chodziło wskazał 14,3V a więc prawidłowe. Dochodzę do wniosku że taki skok ładowania był u mnie cały czas. Raz ładował a raz nie. Jaki może to być problem. Alternator był naprawiony a później w trakcie reklamacji znów sprawdzony i miał być ok. Dowiedziałem się że ładowaniem steruje komputer, czy może tu być jakaś wada czy może pomiędzy alternatorem a akumulatorem coś w instalacji. Podpięty pod kompa wskazał ogólnikowo problem z ładowaniem. Dzięki z góry za pomoc.


Ostatnio edytowane przez mazik1 ; 30-12-2016 o 15:30
mazik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 15:22   #2
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: Problem z ładowaniem

Może poprostu źle zregenerowany alternator?? Podczas regeneracji stosuje się często regulator zamiennik a nie oryginał, ford często się z nim gryzie.
__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 15:35   #3
mazik1
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-08-2015
Skąd: Sieradz
Model: c-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 88
Domyślnie Odp: Uszkodzony alternator ???

Witam. Alternator był w naprawie a następnie w reklamacji. Regulator nie był wymieniany a sam elektromechanik oświadczył że nie pamięta co robił ponieważ naprawia dziennie około 5 alternatorów i rozruszników. Nie chcę się rozpisywać na temat w/w. Zakład ma już bardzo długo i mechanicy samochodowi sami mu przywożą elektronikę do naprawy. Trudno ocenić. Zaraz do niego jadę ponieważ trudno złapać na telefon. Czekam oczywiście na inne sugestie. Dzięki za zainteresowanie.
mazik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 16:37   #4
mazik1
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-08-2015
Skąd: Sieradz
Model: c-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 88
Domyślnie Odp: Uszkodzony alternator ???

Zrobiłem mały eksperyment. Dopiero co przyjechałem i przejechałem około 20km. Podłączyłem miernik i jest 14,3V. Załączyłem co większe odbiorniki tj. grzanie siedzeń, grzanie przedniej i tylnej szyby, długie światła i nawiew na maxa. Miernik 12,5V i nie wzrasta choć wydaje mi się że alternator powinien to po chwili wyrównać do 14,3V. Po odłączaniu kolejnym odbiorników stwierdziłem duży pobór grzania przedniej szyby ale to chyba normalne9grzeje mi tylko prawa strona). Ładowanie 12,7 bez wzrostu. Następnie zapalone zwykłe mijania , radyjko, lekki nawiew-miernik 14,3V. i co??
mazik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 17:33   #5
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: Uszkodzony alternator ???

Cytat:
Napisał mazik1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem mały eksperyment. Dopiero co przyjechałem i przejechałem około 20km. Podłączyłem miernik i jest 14,3V. Załączyłem co większe odbiorniki tj. grzanie siedzeń, grzanie przedniej i tylnej szyby, długie światła i nawiew na maxa. Miernik 12,5V i nie wzrasta choć wydaje mi się że alternator powinien to po chwili wyrównać do 14,3V. Po odłączaniu kolejnym odbiorników stwierdziłem duży pobór grzania przedniej szyby ale to chyba normalne9grzeje mi tylko prawa strona). Ładowanie 12,7 bez wzrostu. Następnie zapalone zwykłe mijania , radyjko, lekki nawiew-miernik 14,3V. i co??
Z tym 12.5 przy takim poborze można uznać, stoi na luzie, w czasie jazdy by sobie podbił.
__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 18:07   #6
mazik1
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-08-2015
Skąd: Sieradz
Model: c-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 88
Domyślnie Odp: Uszkodzony alternator ???

Zbytnio nie zgadzam się z tobą pawelforduser. Ładowanie nawet na postoju powinno mieć moim zdaniem minimum 13.8V. Po załączeniu sie jakiegoś odbiornika spada ale alternator powinien to nadrobić do żądanej wartości ładowania.
mazik1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 18:20   #7
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: Uszkodzony alternator ???

Cytat:
Napisał mazik1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zbytnio nie zgadzam się z tobą pawelforduser. Ładowanie nawet na postoju powinno mieć moim zdaniem minimum 13.8V. Po załączeniu sie jakiegoś odbiornika spada ale alternator powinien to nadrobić do żądanej wartości ładowania.

Dobrze mówisz, ale mając na uwadze alternator regenerowany i bebechy zastępcze zamiast ori, podczas jazdy ładowanie powinno być ok.
__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 18:22   #8
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Uszkodzony alternator ???

A czy sprawdzałeś jakie ładowanie masz w trybie serwisowym ??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 09:15   #9
Jacceek
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-11-2016
Skąd: Wadowice
Model: Ford C-max Titanium
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2012
Postów: 28
Domyślnie Odp: Uszkodzony alternator ???

Ostatnio był podobny temat na TVN turbo w programie "Będzie pan zadowolony". Za skoki napięcia ładowania jest odpowiedzialny regulator napięcia. Mimo że jest uszkodzony, chwilowo może pokazywać prawidłowe napięcie. Prawda jest ze nawet na postoju ma trzymać prawidłowe napięcie. Regulator do wymiany...

Wysłane z mojego D5803
Jacceek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 10:01   #10
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Uszkodzony alternator ???

Tyle już było na ten temat napisane, a znów niektórzy Koledzy nie znając całego procesu ładowania akumulatora, piszą krótkie zdania,, odpowiedzialny jest regulator napięcia ,,
a guzik prawda.

Za prawidłowe ładowanie akumulatora odpowiedzialne są:
alternator
regulator napięcia
sterownik PCM
oraz sam akumulator
jak wszystko jest sprawne, to ładowanie będzie odpowiednie, jak tylko jakiś element z tego co napisałem ma usterkę, to ładowanie nie jest prawidłowe, skutkuje niedoładowaniem akumulatora, wtedy cieżki rozruch silnika, lub brak możliwości uruchomienia, za wysokie ładowanie, gotowanie elektrolitu w akumulaturze, powyginanie płyt wewnątrz aku, zrobienie zwarć wewnątrz aku.
Niesprawny, zasiarczony, lub ze zwarciami wewnętrnymi akumulator potrafi spalić uzwojenie alternatora, bo żaden alternator nie ma zabezpieczenia przed takim skutkiem, ładuje tyle, ile fabryka mu zapisała.
Oznaką tego jest bardzo gorący alternator w czasie pracy, że działa jak patelnia, można na nim smażyć.

Kto ma inne zdanie, jego sprawa.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.