Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2011, 12:08   #11
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual

Cytat:
Napisał Biperek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja kupiłem już z przełożoną, tak przyjechał z Francji. Poza koniecznością podłączenia świateł cofania (Francom już nie starczyło rozpędu) żadnych problemów. Przejechałem co prawda dopiero 6000 km, ale autko nie sprawia żadnych problemów. Po podłączeniu do komputera oczywiście wywala błąd komunikacji ze skrzynią biegów.
W ASO moga Ci przestawic komputer na manualna skrzynie i bledow juz nie bedzie. Pewnie masz komputer od skrzyni i tak podlaczone kable, zeby oszukac komputer, ze jedzie (D). Druciarstwo, ale sprawdza sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 13:04   #12
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ASO moga Ci przestawic komputer na manualna skrzynie i bledow juz nie bedzie. Pewnie masz komputer od skrzyni i tak podlaczone kable, zeby oszukac komputer, ze jedzie (D). Druciarstwo, ale sprawdza sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się sprawdza, to od ASO jak najdalej. Wolę kasę, którą wyrwaliby mi przy tej operacji przeznaczyć na pilniejsze naprawy. No chyba że czymś to grozi. Może bardziej obyci się wypowiedzą i mnie uświadomią. Jak byłem w ASO w innej sprawie, to nic nie mówili, więc chyba wielkiego problemu nie ma.
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 14:01   #13
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual

Czyli ja nie jestem "obyty"? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozesz albo przeprogramowac ECU auta, zeby dzialalo tak jak z manualem, albo "zdrutowac" elektryke, zeby komputer myslal, ze jest na "D" i dal sie silnik odpalic.
Czy czyms to grozi? Jezeli dobrze zrobione to niczym poza kablami i bledami.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2011, 19:33   #14
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli ja nie jestem "obyty"? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mozesz albo przeprogramowac ECU auta, zeby dzialalo tak jak z manualem, albo "zdrutowac" elektryke, zeby komputer myslal, ze jest na "D" i dal sie silnik odpalic.
Czy czyms to grozi? Jezeli dobrze zrobione to niczym poza kablami i bledami.
No tego nie powiedziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Miałem raczej na mysli lepiej obytych niż ja.
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 14:47   #15
Kalin7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual

Witam ponownie.

Odebrałem mojego C-maxa z warsztatu i mogę podzielić się już pierwszymi wrażeniami.

Wizualnie:
Świetnie wykonana praca. Nie widać żadnych przeróbek dziur itp.

Technicznie:
Wszystko działa idealnie. Biegi wchodzą bez najmniejszych problemów, nie szarpie nie trzęsie itp. Spalanie po mieście i w trasie spadło.
Światło wsteczne działa, elektryczny ręczny i czujniki parkowania również.

Ogólnie:
Bardzo lubiłem mojego C-maxa w automacie i choć bardzo się starałem by zostawić automat to i tak koszty naprawy na to nie pozwoliły.
Bardzo niechętnie podchodziłem do sprawy przekładki, gdyż jedyne opinie na ten temat dotyczyły starych mercedów lub VW. Zapewnienia mechanika iż da się coś takiego zrobić nie uspokajały mnie.
Teraz jestem mocno zadowolony z wyboru i wierzę że każdy kto zdecyduje się na taki zabieg też będzie.
Najważniejszą rzeczą jest oddać samochód w ręce osób którzy się na tym znają.

A teraz wady (rzeczy które jeszcze są niedociągnięte):
Nie działa tempomat - przed przekładką też nie zawsze chciał się uruchomić także myślę że wina leży po stronie któregoś z czujników w pedałach niż w samej przekładce.
Błąd komputera - ze względu na zmianę softu w kompie, został zmieniony w nim numer VIN (starego numeru nie chciał przyjąć komp. Po prostu soft od manuala nie może być wgrany z VIN-em od automatu.) Dlatego przed uruchomieniem wyskakuje komunikat "USTERKA UKŁADU SILNIKA" po podłączeniu pod kompa okazuje się iż jest to niezgodność numerów VIN.
Aby jednak błąd znikł wystarczy przekręcić kluczyk na pozycje 1 i z powrotem na 2. Wtedy błąd się już nie pojawia.

Jednak wszystko inne działa bez zarzutów.
Samochód jest teraz cichszy, mniej pali, ale za to trzeba zmieniać biegi ręcznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli ma ktoś jakieś pytania dotyczące automatu lub przekładki to śmiało z chęcią pomogę. Przez tą awarie nabrałem trochę wiedzy.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Kalin7 ; 15-03-2011 o 15:39
Kalin7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2011, 13:09   #16
rapkar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2009
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 tdci durashift
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual

Kalin7 w jakim zakładzie robiłeś przeróbkę?
rapkar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2011, 10:17   #17
ARTWIT
ford::amateur
 
Imię: ARTUR
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: KALISZ
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 1600 DIESEL
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual

Witam. Kolego kalin 7 czy moglbys podac jakies namiary na ten warsztat ktory robil ta przerobke?mam ten sam problem i mysle ze twoje rozwiazanie jest najlepsze.z gory dzieki
ARTWIT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2011, 20:26   #18
Kalin7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual

Dawno mnie tu nie było i widzę że temat wcale nie słabnie.
Nie wiem czy tak mogę reklamować warsztat w którym to robiłem. dlatego piszcie na priv, maile sprawdzam bardzo często.
Kalin7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2012, 20:17   #19
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual

Witam

mam pytanie czym sie różni skrzynia automatyczna montowana w latach 2003-2005 a skrzynia automatyczna CVT montowana 2006-2009. znaczy sie najbardziej mi chodzi o awaryjność
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2014, 00:09   #20
dan1983sa
ford::amateur
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 04-02-2014
Skąd: ŻARY
Model: C-MAX 2.0 tdci
Silnik: 2000
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual

Witam,
ja równiez przerobiłem swojego c-maxa z automatu na manual ,1.6 tdci , dodam ze robiłem to sam , wszystko działa jak należy , ( mały kłopot z komputerem ) trzeba wgrać program z manuala , bez mojej robocizny koszt cześci to 1400zł , wiec nie jest źle, zwłasza ze mam warsztat i sam sprzedaje czesci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,
dan1983sa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.