Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Windstar

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2007, 20:20   #1
jurekk5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-07-2007
Postów: 6
Domyślnie miga kontrolka od OD

mam pytanie może ktoś miał już taki przypadek że kontrolka od od się miga nie można włączyć od giegi wchodza normalnie pomocy bo boję się żeby coś się nie zwaliło jak będę jeżdził czekam na wiadomość będę wdzięczny

jurekk5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2007, 10:10   #2
qmarkus
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: Tychy
Postów: 58
Domyślnie

Niestety ale to jest sygnalizacja błędu skrzyni biegów, coś się z nią dzieje niedobrego i autko Ci melduje. Radzę podjechać na diagnostykę, komputer prawdę Ci powie :fcp4 Lepiej tak za długo nie jeździć bo koszty mogą wzrosnąć, jak coś dalej się posypie. Na początek spróbuj odłączyć akumulator na kilkanaście minut i sprawdź czy się ta dioda wyłączy, jeśli nie to nic sam nie zrobisz. :fcp11 Sam mam teraz problem ze skrzynią, stoi Wini w naprawie bo w porę nie zareagowałem, i dopadło mnie w trasie z nad morza.
__________________
Windstar jest jak żona wciąż czegoś chce, i spróbuj nie dać
qmarkus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2007, 22:59   #3
kszys
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2007
Postów: 1
Domyślnie

miałem ten problem u siebie. kontrolka czasami migała biegi nie zawsze płynnie przełaczał zwłaszcza przy pierwszym D lub R , az buda podskoczyła czekałem za długo bo pozniej bez gazu nie ruszał.
uszkodzenie u mnie to łozysko na wałku pompy i wałek wytarty od łozyska lub odwrotnie. był luz i w pompie pekły pierscienie utrzymujace dystans łopatek . brak piercieni powodował szarpniecia bo nie zawsze było cisnienie i komputr sygnalizowal miganiem tak myśle.zobiłem ok 4000km jak narazie jest super.
wymieniłem wałek ,łożysko nowe. pompe obudowę pompy z odzysku łaczny kosz 400zł
zrobiłem sam w garażu bez kanału .nikt w obrębie 100km nie chcił mi pomóc to nie było takie trudne oczywiście wcześniej zasięgnołem jezyka u mechaników.
ford zaleca wymiane głownego zaworu cisnienia w skrzyni co 90 000km
to moze być przyczyną wielu problemow to czytałem w artykule [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kszys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.