Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2013, 15:53   #1
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Forscan potrafi (pełny change log jest tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) :
- wykrywać wszystkie moduły w aucie
- czytać i kasować błędy ze wszystkich modułów podpiętych do HS-CAN i MS-CAN (jeśli używany ELM327 ma przełącznik HS/MS CAN)
- przeprowadzać testy poszczególnych modułów (niestety brakuje opisu co w ramach poszczególnych testów program robi)
- wyświetlać na bieżąco dane z różnych czujników i modułów
- przeprowadzać procedury serwisowe:
-- Reset EGR Valve Adaptations
-- zmieniać Fuel Injector Correction Factors w silnikach TDCi z CAN i bez CANa
-- resetować adaptację modułu silnika, czyli Keep-Alive Memory (KAM)
-- kalibrować ksenony w MK3 ("High Intensity Discharge Headlamp Calibration" for Mondeo Mk3) - dodatkowa notatka dotycząca MK3 jest tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Forscan działa z ELM327, ELS27, a także innymi OBD adapterami opartymi na chipsecie STN11XX

Ostatnio pojawiła się nowa wersja Forscana ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) z zaimplementowaną testowo funkcję przepalania DPFa w 2.0tdci w Galaxy/S-Max/Mondeo4

Czy ktoś spróbuje przetestować?
Mój eSio nie ma DPFa, więc nie mogę u siebie (za to mogę komuś chętnemu przepalić bo mam kabelki )

jedna mała podpowiedź: poprzednie wersje Forscana poprawnie odpalały się, gdy ELM327 miał przełącznik szyn w położeniu HS-CAN

opis jak przerobić ELM327 aby obsługiwał także MS-CAN (HS-CAN obsługuje każdy ELM327) jest tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


ps.
pisałem z pamięci, więc wszelkie korekty mile widziane

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 02-10-2013 o 15:58
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 17:27   #2
jacekn8
ford::average
 
Avatar jacekn8
 
Zarejestrowany: 11-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115KM Econetic
Rocznik: 2009
Postów: 190
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Ja jeszcze dodam że możemy odczytać przebieg zapisany w BCM. Nie wiem czy cofacze liczników tam sie dostają, ale u mnie w BCM i kilku innych modułach na HS CAN przebieg jest o 10 km niższy niż na IPC, ktory jest na MS CAN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Auto z pewnego źródła. Podpinałem przed chwilą do mk4 i rzeczywiście jest wypalanie statyczne dpfa. Nie robiłem tego u siebie bo nie mam problemów z dpf a nie jestem pewny czy mu to wymuszone wypalanie nie zaszkodzi jak jest sprawny. Czas wypalania ok 20 min.

Rewelacją byłoby jeszcze dynamiczne wypalanie, ale probram się prężnie rozwija Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jacekn8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 17:38   #3
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

moze te 10km roznicy wynika z jakichs dojazdowek czy testowania w fabryce?
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 21:46   #4
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 412
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

A może jest to związane z taką różnicą. Na liczniku 55 km/h a komputer pokazuje 49,9 km/h. Opony 215/55/R16 - czyli zgodne z homologacją.

http://img33.imageshack.us/img33/249/gzwl.jpg
__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2013, 21:56   #5
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 405
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Koledzy mam pytanie jak się dostać to tych danych jak mam ELM327 i forscan, co można podpatrzeć i jak, ELM przerobiony z przełącznikiem
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2013, 21:51   #6
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał jacekn8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podpinałem przed chwilą do mk4 i rzeczywiście jest wypalanie statyczne dpfa. Nie robiłem tego u siebie bo nie mam problemów z dpf a nie jestem pewny czy mu to wymuszone wypalanie nie zaszkodzi jak jest sprawny. Czas wypalania ok 20 min.
napisałem do nich o tym, odpisali następująco:

Q: please tell me if there any danger (side effects) in case of fail in launching static DPF regeneration?

A:We believe no. The procedure usually takes 10-30 minutes (depends on vehicle), regeneration is performed by PCM, FORScan just follows the process and checks results at the end. So, there should be no damage (theoretically). However, DPF regeneration itself is not completely safe (because of high termperatures on exhaust), so it is desirable to test it with help of people who knows what they do. In other words, we would not like to involve into this people who have doubts, because we have doubts ourselves (we are not sure it was correct to announce such a need at all).

do odważnych świat należy
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2013, 22:13   #7
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

ja bylem kiedys przy serwisowym wypalaniu dpf i widzialem ze przygotowane byly gasnice i waz z woda. auto powinno stac na betonie. upewnic sie ze po nim nie lezy nic co by moglo sie zapalic.
podobno w przypadku Kugi istnieje nawet ryzyko stopienia tylnego zderzaka (tylny tlumik jest podobno montowany zbyt blisko zderzaka)

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 03-10-2013 o 23:18
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2013, 23:23   #8
jacekn8
ford::average
 
Avatar jacekn8
 
Zarejestrowany: 11-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115KM Econetic
Rocznik: 2009
Postów: 190
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Trzeba po prostu poczekać aż komuś się zapcha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz coś takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jacekn8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 09:34   #9
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

jacekn8 - gdzie forscan wyświetla przebieg w IPC i BCM?
jakoś nie widzę u siebie
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 10:44   #10
jacekn8
ford::average
 
Avatar jacekn8
 
Zarejestrowany: 11-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115KM Econetic
Rocznik: 2009
Postów: 190
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jacekn8 - gdzie forscan wyświetla przebieg w IPC i BCM?
jakoś nie widzę u siebie
Trzecia ikona od góry z lewej strony, następnie na dole wybierasz BCMii, później lekko po lewej wybierasz ustawienia (koło zębate), następnie w otwartym oknie klikasz 2x na funkcje TOTDIST (całkowity przebyty dystans), funkcja przechodzi na prawo i zatwierdzasz fajką, zamyka się okno i masz wybraną opcję TOTDIST. Następnie klikasz Play i wyświetla Ci przebieg w BCM.
Żeby odczytać przebieg z IPC to musisz mieć przełącznik na ELM i Forscan musi wyszukać na MS-CAN moduły, następnie robisz to samo tylko z początku zamiast BCM wybierasz IPC (przełacznik cały czas na ms-can).
Ale jak odczytujesz przebieg IPC to zawsze Forscan pokaże to samo co na liczniku jest. Natomiast ja sprawdzałem i jeden kolega z forum i pomimo pewnych pochodzeń samochodów przebiegi pomiędzy IPC a BCM różnią się minimalnie.
jacekn8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.