Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2013, 18:46   #21
deem73
ford::average
 
Avatar deem73
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Model: Focus/Titanium Candy Red
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Odp: Grudka zaschnietego lakieru?

W salonie stoi C - max z powłoką 250 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focus 140.
Czy lakier specjalny powoduje, że wskaźnik jest większy czy mi kit wciskają?

deem73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2013, 18:54   #22
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Grudka zaschnietego lakieru?

jaki to lakier specjalny? ale i tak kit wciskają
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2013, 18:56   #23
deem73
ford::average
 
Avatar deem73
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Model: Focus/Titanium Candy Red
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Odp: Grudka zaschnietego lakieru?

Candy red tak się nazywa, lakier specjalny.
deem73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2013, 19:20   #24
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Grudka zaschnietego lakieru?

wszystkie metaliki są mniej lub bardzie specjalne
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2013, 19:29   #25
deem73
ford::average
 
Avatar deem73
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Model: Focus/Titanium Candy Red
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Odp: Grudka zaschnietego lakieru?

Gość w salonie powiedział, że metalik może mieć grubszą powłokę.
deem73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2013, 19:39   #26
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Grudka zaschnietego lakieru?

to rozumiem że wg.niego, srebrny , zielony, granat ma do 130mq a inny do 200mq, ja na takie coś nie natrafiłem
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2013, 19:45   #27
deem73
ford::average
 
Avatar deem73
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Model: Focus/Titanium Candy Red
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Odp: Grudka zaschnietego lakieru?

No tak powiedział.
Tego C.Maxa to sama widziałam.
deem73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2013, 19:50   #28
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Grudka zaschnietego lakieru?

no cóż , mówić można wiele , fakty zawsze są jedne. Działaj w swojej sprawie i podpieraj się rzeczoznawcami i wykonaną przez nich dokumentacją i opinią.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 08:18   #29
daniel89_lb
ford::amateur
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: lublin
Model: mk7
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1996
Postów: 9
Domyślnie Odp: Grudka zaschnietego lakieru?

Cytat:
Napisał Jakoob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że koleżanka deem drąży temat więc się wypowiem bo nie chciałem wcześniej nic pisać. Czesław Ci dobrze podpowiada, że 98-99% nowych aut ma fabrycznie w zależności od marki około od około 110 do 150um. Twój ma koło 200um i jeśli jest tak na całym aucie to w mojej ocenie (zaznaczam jeszcze raz - subiektywne przypuszczenia) auto najprawdopodobniej jeszcze w fabryce miało położoną drugą warstwę, sądzę że coś nie wyszło idealnie za pierwszym razem przy malowaniu np. "plunął" parę razy pistolet i kontrola jakości się przyczepiła.

.
Cytat:
Napisał Jakoob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że koleżanka deem drąży temat więc się wypowiem bo nie chciałem wcześniej nic pisać. Czesław Ci dobrze podpowiada, że 98-99% nowych aut ma fabrycznie w zależności od marki około od około 110 do 150um. Twój ma koło 200um i jeśli jest tak na całym aucie to w mojej ocenie (zaznaczam jeszcze raz - subiektywne przypuszczenia) auto najprawdopodobniej jeszcze w fabryce miało położoną drugą warstwę, sądzę że coś nie wyszło idealnie za pierwszym razem przy malowaniu np. "plunął" parę razy pistolet i kontrola jakości się przyczepiła.

.
Plunąć pistolet to może farbą jak jej nie przecedzimy i jest za gęsta albo nie mamy filtra na wężu i poleci nam woda,a nie w fabryce gdzie sprzęt jest o jakim nam się nie śni i nie ma mowy o zaciekach,pyłkach czy innych syfach,więc nie plećmy głupot.

Lakierowany był na pewno drugi raz u nas i pan lakiernik zostawił jakiś pyłek czy coś.
Wszystko co spadnie z lory w Niemczech,Francji,Hiszpanii jedzie do nas.Jak dobrze wiemy w Niemczech za cofanie licznika,zatajenie że samochód był bity czy inne ''wałki'' w używanym samochodzie jest to karane,nie mówiąc tu o nowym.
Ja osobiście widziałem gorsze przekręty,gdzie pewna pani kupiła nowe punto kolor bordowy,po 6 latach przerysowała drzwi,oddała do warsztatu,przywieziono lakier z numeru z tabliczki,lakier w puszce był srebrny.W polmozbycie ze srebrnego zrobili bordowy,i nawet nie pomyśleli żeby tabliczkę wymienić,bezczelność,do tego jeszcze tylne szyby były 98 a przód 99 rok.Kto by pomyślał że kupił nowy rozbity samochód...ale było już po gwarancji.
Ile osób człowiek się pytał panie gdzie pan takiego rozbitka kupił,no panie jaki bity z salonu....NIE KUPUJCIE W POLSCE NOWEGO SAMOCHODU Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
daniel89_lb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 08:53   #30
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Grudka zaschnietego lakieru?

Cytat:
Napisał daniel89_lb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ak dobrze wiemy w Niemczech za cofanie licznika,zatajenie że samochód był bity czy inne ''wałki'' w używanym samochodzie jest to karane,nie mówiąc tu o nowym.
niestety i tak robią swoje, opisałem to w tym poście [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.