Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2009, 19:25   #11
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: [MK IV] 1.8D Endura-DE rechocze - czyżby korektor?

No wiadomo, że kasy to nigdy zbyt dużo niestety a tym bardziej na niepotrzebne wydatki. Mam nadzieje, że uda ci sie kolego samemu jakoś to ustawić...

__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 10:35   #12
jonteczek
ford::average
 
Avatar jonteczek
 
Zarejestrowany: 11-11-2007
Skąd: Żywiec
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.8D Endura-DE
Rocznik: 1996r.
Postów: 72
Domyślnie Odp: [MK IV] 1.8D Endura-DE rechocze - czyżby korektor?

Uwaga Panowie i Panie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś rano pomyślałem sobie: raz kozie wio!
Biorę kluczyk nr 8 i odkręcam kabelek od korektora zaznaczonego na zdjęciu:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wujkowi kazałem wsiąść i odpalić - było 0oC, zagrzał świeczki i do dzięła. Efekt? Auto odpaliło o wiele lepiej niż przy podłączonym korektorze :| mało tego! Rechotu NIE BYŁO! silniczek pracował jak ta lala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. od razu można jechać i jest git!

Zgasiłem - podłączyłem kabelek odczekałem trochę żeby przestygł i palę przy podłączonym korektorze. Musiałem o wiele dłużej kręcić i rechot znowu wrócił na 8s.! Czyli już znamy winnego tych moich porannych męk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem tylko czy się cieszyć, czy płakać, bo z tego co wiem, to taki korektor trochę kosztuję, a nie wiem czy jest możliwość sprawdzenia tego mojego, czy nie dałoby się go naprawić... może jakiś tłoczek się tam zablokował albo cuś...

czekam na porady, co teraz? szukać nowego? używanego po szrotach? a może spóbować ten wykręcić i popatrzeć nań?
__________________
"Ford może być w każdym kolorze, byle by był czarny"
jonteczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 14:51   #13
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: [MK IV] 1.8D Endura-DE rechocze - czyżby korektor?

Jeżeli kolego na odłączonym lepiej zagadał to jak jest podłączony to masz zbyt wczesny wtrysk bo za bardzo przyspiesza. Lepiej podłączyć ten korektor i cofnąć trochę zapłon na pompie...
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 15:45   #14
jonteczek
ford::average
 
Avatar jonteczek
 
Zarejestrowany: 11-11-2007
Skąd: Żywiec
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.8D Endura-DE
Rocznik: 1996r.
Postów: 72
Domyślnie Odp: [MK IV] 1.8D Endura-DE rechocze - czyżby korektor?

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli kolego na odłączonym lepiej zagadał to jak jest podłączony to masz zbyt wczesny wtrysk bo za bardzo przyspiesza. Lepiej podłączyć ten korektor i cofnąć trochę zapłon na pompie...
to dziwne, bo na pompie obecnie mam ustawiony zapłon na pozycję fabryczną czyli 0
poza tym, kiedyś kąt trochę opóźniłem (przesunąłem koło o 1mm) a rechot nadal był... z tego by wynikało, że ten korektor w pierony przyśpiesza ten wtrysk, jeszcze inaczej pisząc - jest popsuty - bo gdyby działał poprawnie, to przy fabrycznym ustawieniu koła pompy rechotu by nie było - dobrze rozumuję?

potwierdził nawet to dzisiaj jeden mechanior w mieście, podjechałem do niego z ciekawości , powiedział, że jakbym mu podał numer pompy to w miarę tanio załatwiłby mi używany korektor
mówił jeszcze, że w tych endurach to co silnik, to inne kombinacje są zastosowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. powiedział, że u mnie są dwa "przyśpieszacze" - jeden z tyłu pompy mechaniczny - termostat woskowy zaciąga wajchę przyśpieszenia wtrysku (zaznaczyłem na zielono), zaś z przodu jest korektor hydrauliczny (zaznaczyłem na czerwono) sterowany czujnikiem temperatury umieszczonym w obudowie termostatu :|

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

po odłączeniu tego z przodu, który zdecydowanie przyśpiesza wtrysk utrudniając odpalanie i powodując ten brzydki rechot, pozostał jeszcze ten z tyłu mechaniczny, dzięki któremu silnik mógł zostać odpalony (powtarzam, że odpalałem po nocy przy 0oC) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co Ty na to kolego? myślisz, że mogę temu mechanikowi zaufać? wyglądał na takiego, który się zna na rzeczy... i nie powiedział mi: "ford ****a wort" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Ford może być w każdym kolorze, byle by był czarny"

Ostatnio edytowane przez jonteczek ; 17-03-2009 o 15:53
jonteczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 16:53   #15
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: [MK IV] 1.8D Endura-DE rechocze - czyżby korektor?

Nie wiem co doradzić... jeżeli jak odłączysz to jest wszystko dobrze to może jeździj z odłączonym... Może ktoś inny dołoży swoje "3grosze" ??
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 17:24   #16
jonteczek
ford::average
 
Avatar jonteczek
 
Zarejestrowany: 11-11-2007
Skąd: Żywiec
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.8D Endura-DE
Rocznik: 1996r.
Postów: 72
Domyślnie Odp: [MK IV] 1.8D Endura-DE rechocze - czyżby korektor?

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem co doradzić... jeżeli jak odłączysz to jest wszystko dobrze to może jeździj z odłączonym... Może ktoś inny dołoży swoje "3grosze" ??
może masz rację... ale to było 0oC i odpalił po paru obrotach wału (3s kręcił), ale co będzie jak przyjdzie -5 albo -10?

tam w warsztacie mi powiedział gość, że bez tego hydraulicznego mógłbym objechać wiosnę, lato i jesień, ale w zimie może być biednie... zresztą tu u mnie w górach, to nocami temperatura spada poniżej zera wiosną i jesienią, także poważnie się zastanawiam, żeby ten korektor jednak wymienić - przemyślę to, a jutro jeszcze zobaczę jak niunia odpali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

no jak na razie, to tylko Ty mi odpowiadasz, za co ślicznie dziękuję - masz już u mnie parę ładnych piw kolego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Ford może być w każdym kolorze, byle by był czarny"
jonteczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 20:04   #17
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: [MK IV] 1.8D Endura-DE rechocze - czyżby korektor?

Nie dziękuj bo nie ma za coGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w końcu po to jest to forum. Ja dużo zdobyłem na nim pomocy i doświadczenia. A te piwka to wypij za moje zdrowie i mojego mondka albo przeznacz na naprawę swojej "niuni". Jeżeli chcesz poznać moje zdanie to ja bym zrobił tak: teraz bym jeździł z odłączonym jeżeli mówisz, że cienko z kasą a na jesienią bym to zrobił porządnie. Mi kolego jak padła pompa to mechanik mi założył starszej generacji bo podobno nie mógł takiej samej jak tamta moja dostać w dobrym stanie. Zrobił to bez mojej wiedzy bo tak to pewnie bym się na to nie zgodził. W tamtej co miałem przedtem był korektor wtrysku mechaniczny, sprawny był bo trykał a samochód palił tak samo zimą jak i latem. Długo kręcić nie Musiałem około z 3-5sekund czy na ciepłym czy na zimnym ale teraz wiem, że winą tego było że pompa mówiła PAPA. Ta pompa na której teraz jeżdżę jest z z mk1 albo początkowych mk2 i ma dwa korektory. Wiadomo, że wiązka trochę nie pasowała ale mechanik widać, że miał Głowę i wszystko jakoś podłączył... wszystko oprócz takiego dużego korektora co jest u mnie z przodu. Nawet tego nie zauważyłem tylko dopiero na kanale spostrzegłem, że jeden kabelek zwisa bezpańsko. Tą pompę miałem założoną w grudniu i całą zimę przejeździłem i odpalał pięknie. Od strzała po jednym grzaniu czy na ciepłym czy na zimnym i mniej pali niż na tamtej pompie. Ogólnie powiem tak: zły byłem jak zobaczyłem te pompę bo uważam, że nie powinno się od innego modelu kombinować z częściami ale przymykam na to oko bo samochód fajnie chodzi. Jak byłem kiedyś przy okazji u tego mechanika to się zapytałem czemu ten korektor z przodu nie jest podłączony to mi powiedział że to "bajery od ekologi" a jak powiedziałem, że podobno od startu na zimnym to mi powiedział "ja jestem pompiarzem 15lat a nie ty"... ale ważne, że wszystko śmiga tak jak powinnoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 22:37   #18
mdcs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Płock
Model: SEAT Cordoba mk2
Silnik: 1.9TDI ASV @140PS/320Nm
Rocznik: 2000
Postów: 418
Domyślnie Odp: [MK IV] 1.8D Endura-DE rechocze - czyżby korektor?

...a ja już tyle razy pisałem jak łatwo sprawdzić czy korektorek działa jak należy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
www.mdcs.elektroda.net - CAR-audio, elektroakustyka, wzmacniacze, kino domowe

SEAT Cordoba FL Signo 1.9TDI (ASV 140PS/320Nm), 0-100@7,7s
mdcs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2009, 22:44   #19
jonteczek
ford::average
 
Avatar jonteczek
 
Zarejestrowany: 11-11-2007
Skąd: Żywiec
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1.8D Endura-DE
Rocznik: 1996r.
Postów: 72
Domyślnie Odp: [MK IV] 1.8D Endura-DE rechocze - czyżby korektor?

Cytat:
Napisał mdcs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...a ja już tyle razy pisałem jak łatwo sprawdzić czy korektorek działa jak należy
wiesz... na jednym forum było napisane, że jak auto rechocze po odpaleniu, to jest to znak, że korektor działa i, że wszystko w porządku... dziwne, że jak odpiąłem korektor, to auto zapaliło tak jak zawsze (3 sek. kręcenia i parę szarpnięć) i rechotania nie było

zobaczę jeszcze jak jutro odpali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kwestia jest teraz tylko ile mi mechanior zaśpiewa za takie "cacuszko" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i pytanie, czy jak zamontuje sprawny korektor, to czy będzie odpalało lepiej... poczekamy, zobaczymy
__________________
"Ford może być w każdym kolorze, byle by był czarny"
jonteczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2009, 19:06   #20
carlos_ks
ford::beginner
 
Avatar carlos_ks
 
Zarejestrowany: 30-11-2008
Skąd: Turek
Model: FIESTA MKIV
Silnik: 1.8D Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: [MK IV] 1.8D Endura-DE rechocze - czyżby korektor?

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak byłem kiedyś przy okazji u tego mechanika to się zapytałem czemu ten korektor z przodu nie jest podłączony to mi powiedział że to "bajery od ekologi" a jak powiedziałem, że podobno od startu na zimnym to mi powiedział "ja jestem pompiarzem 15lat a nie ty"... ale ważne, że wszystko śmiga tak jak powinnoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siema Kolego,
Możesz podać namiary na tego mechaniora? Kogoś takiego poszukuję - z Turku do Konina nie jest daleko i domyślam się, że ten gość to niedaleko Ciebie.

Pozdrawiam
__________________
edamus, bibamus, gaudeamus! Post mortem nulla voluptas
carlos_ks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.