Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2009, 23:16   #181
pajakciutek
ford::amateur
 
Imię: zbigniew
Zarejestrowany: 17-04-2009
Skąd: nowe miasteczko
Model: mondeo
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam.
Ja tez mamproblem z tą diabelską sprężynką.Kolego cynek. A czy po przejsciu w stan awaryjny zdażyło ci sie ze auto zgasło.Mnie sie to przytrafiło wczoraj. Straciłem przez to lusterko.Jechałem około 100. Pod góeczke ciągnie sie TIR. Niestety w połowie długosci TRYB AWARYJNY.Holera myslałem ze sie udławie jak zobaczyłem ze za górki wyskakuje traktor.( nie samochód i chyba dlatego żyje) No to mysle docisne gazu moze cos wycisne i wymine tego TIRA. Nic z tego . W chwili gdy mijałem kabine tego Tira autko zdechło.Uratowało mnie to ze jednak miałem wiekszą predkość niż on i jakos wyskoczyłem przed niego ale lusterko zostało na drodze.
Czy zdażyło ci sie ze po przejsciu w stan awaryjny jezeli dusisz gaz w dalszym ciągu autko gasnie?

pajakciutek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2009, 23:28   #182
delta9
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Model: Mondeo automat ghia navi
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witajcie
Mój przypadek też jest ciekawy. Zaczęło się od tego, że żona stwierdziła że auto jest zgasło na światłach. Pomyślałem, że może coś źle zorbiła (automat 2004, żona nigdy nie jeździła automatem). Kilka dni później podczas parkowania i delikatnego podjeżdżania pod płot auto mi zgasło. Za kilka dni żona wracała do domu i auto zgasło jej po drodze 10x (jechała z dzieckiem.. no comment). Podczas gdy gasł mrugała sprężynka. Odpalał ponownie bez większych problemów - może z dwa razy odpalił mi dopiero za drugim razem.

Słuchając sugestii kolegów z forum wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu. Niestety, nic to nie pomogło, auto zaczęło gasnąć jeszcze częściej, zazwyczaj na niskich obrotach, dojeżdżając do skrzyżowań lub świateł. Nie wytarłem miejsca mocowania z oleju, mam nadzieje że to nie ma znaczenia (ktoś na forum pisał że należy wyczyścić to porządnie)

Oddałem auto do znajomego mechanika, ten podłączył komputer który nie wykazał żadnych błędów. Twierdzi, że 90% wtryski leżą i skierował mnie na regenerację (ze względów ekonomicznych).

Z innych objawów zauważyłem lekko skaczące obroty zaraz po odpaleniu zimnego silnika (w dosyć wąskim zakresie) oraz siwo-biały dym z rury po uruchomieniu silnika (aczkolwiek delikatny dosyć).

Co to może być i czy znacie dobrego diagnostyka/regeneratora wtrysków w Poznaniu lub okolicach?
delta9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2009, 10:41   #183
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał pajakciutek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy zdażyło ci sie ze po przejsciu w stan awaryjny jezeli dusisz gaz w dalszym ciągu autko gasnie?
jak była spręzynka to auto szło na pół mocy... max 3000obr - nawet nie...
jak mi się to zdarzało to autko na luz odpalałem i dalej jazda - ewentualnie zatrzyamnie, wyłączenie, uruchomienie... odjazd
a gasniećie miałem.. miewam... bez ostrzeżenia... jak na razie na szczęście w mieście przy wolnej jeździe...

Cytat:
Napisał delta9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z innych objawów zauważyłem lekko skaczące obroty zaraz po odpaleniu zimnego silnika (w dosyć wąskim zakresie) oraz siwo-biały dym z rury po uruchomieniu silnika (aczkolwiek delikatny dosyć).
też to mam ... tzn akurat dymek to wczoraj zauważyłem ...
ja sie szykuję na wymianę czujnika wału.. tego nizej... nie pod wtryskami ...
zobaczymy co to da....

Cytat:
Napisał delta9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
komputer który nie wykazał żadnych błędów.
no własnie.. to wkurzające, ze komp nic nie wykazuje...

jestem w stałym kontakcie z Kolegą Ravis`iem ... ale bez kompa nie da rady (bez sprawdzenia wtrysków teżsie nie obejdzie - ale w moim przypadku ... nie ma czasu na to... w najgorszym razie wezwę assistance Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
z dotychczasowych błędów wykazywało pompę wtryskową... ale co dalej... nikt nie wie...
a nie mam czasu na zostawienie auta do kilkudniowej diagnozy - znaczy 2-3 dni

Cytat:
Napisał delta9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znacie dobrego diagnostyka/regeneratora wtrysków w Poznaniu lub okolicach?
ja znam w Świebodzinie (również wysyłkowo - o ile jesteś pewien swego)
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm

Ostatnio edytowane przez Cobretti ; 03-06-2009 o 10:48
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2009, 11:25   #184
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Pajakciutek bez podłączenia kompa to wróżenie z fusów. Delta Twoje objawy są faktycznie ciekawe i do tego brak błędów. Na jakiej podstawie diagnosta chce naprawiać wtryski... wróżka jakaś? Może najpierw je sprawdzić, zdecydowanie mniejszy koszt a można potwierdzić lub wykluczyć ich niesprawność. Pozdrawiam
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2009, 11:50   #185
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

cze Ravis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2009, 16:34   #186
delta9
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Model: Mondeo automat ghia navi
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

@Cobretti: też średnio mam czas na ten manewr - potrzebuję auto.. Polecono mi firmę Macieja Ławniczaka z Szamotuł i tam chyba oddam auto na lawecie - nie chcę ryzykować a do dojechania mam ok. 40km - gaśnie mi co chwilę.

@Ravis: no uprościłem to trochę - oczywiście podczas rozmowy z mechanikiem stwierdzili, że oczywiście najpierw trzeba zdiagnozować co jest nie tak.
delta9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2009, 18:36   #187
pajakciutek
ford::amateur
 
Imię: zbigniew
Zarejestrowany: 17-04-2009
Skąd: nowe miasteczko
Model: mondeo
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam.
Jak juz wczesniej pisałem zdarza sie zae autko przechodzi w tryb awaryjny a w skrajnych przypadkach gasnie. Ale zauwarzyłem ciekawą rzecz.Koledzy sie wypowiadali ze jak sie przyspiesza powoli to i do 200 km sie dociągnie.Ja zrobiłem na odwrót. Jezeli ostro rusze z miejsca, i tak ciagne do około 4000 obrotów i tak pokolei az do piątego biegu, autko rwie jak szlone i chwila moment 180-200km na blacie. i nic sie nie dzieje.Czy myslicie ze jezeli by nie domagały wtryski lub pompa dało by rade tak nim cisnąć? i nie pusci ani dymka z rury wydechowej.
pajakciutek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2009, 19:11   #188
ravis
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Delta gdybyś mógł się normalnie przemieszczać to bym Cię zaprosił do Świebodzina. W Szamotułach zrobią pewnie diagnostykę i jeśli zajdzie taka potrzeba to podzespoły wtryskowe będą musieli gdzieś wysłać do sprawdzenia. Pajakciutek i dlatego potrzebna jest solidna diagnostyka. Pozdrawiam
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
ravis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2009, 00:01   #189
Andre78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-12-2008
Model: MONDEO
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Kontrolka sprężynki i szarpnięcie silnika.
Witam ,
Auto Mondeo 2.0tdci, 2004r. 220kkmprzebiegu.
Próbowałem znaleźć coś o podobnych objawach ale nic, dlatego proszę o pomoc.
3miesiące temu podczas jazdy na 4 biegu i 80km/h, szarpnęło autem i na 2 sekundy zapaliła się kontrolka "sprężynki" i silnika- check engine.
Sprawdziłem auto pod komputerem Auto-Boss, i nic żadnych błędów, wymieniłem filtr paliwa i kilka dni temu na 3 biegu i 40km/h, zapaliła się "sprężynka"na 2 sekundy i szarpnęło autem.
Ogólnie auto przyśpiesza ok, spalanie również, kopcenie w normie.
Czasem przy odpalaniu silnik nie wskakuje na odp. obroty, około 4sekund "dławi" się przy 500 obr/min, po czym wskakuje na prawidłowy poziom i jest ok.
Czujnik położenia wału rozrządu-szary.
Czym te objawy mogą być spowodowane?
Z góry dzięki za pomoc i sugestie.

Ostatnio edytowane przez Andre78 ; 06-06-2009 o 00:14
Andre78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2009, 07:35   #190
delta9
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Model: Mondeo automat ghia navi
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

@ravis: no największy problem, że nie mogę normalnie jeździć.. czekam na info od mechanika, zaraz jak będę coś wiedział dam znać.
delta9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.