Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2010, 10:21   #111
marcinbilu1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

Jak wykręcisz tą srube to zobaczysz w niej przez malutki otrorek z boku taki tłoczek który porusza sie w jej srodku.Tam też jest sprężynka która puszcza pod odpowiednim cisnieniem paliwo dalej na powrót...Mysle ze gosc założył ci na próbe pusta srube w srodku.Tz bez tego tłoczka i spręzynki...Ale jak chesz to sprawdzic domowym sposobem to wykrec ja całkowicie(efekt bedzie taki sam jak z pusta w srodku sruba) i zrób taką próbe odpalenia auta jak u niego.Troche paliwa ci tamtedy poleci ale minimalnie...

marcinbilu1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2010, 21:14   #112
glazik5
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

...

Ostatnio edytowane przez glazik5 ; 21-11-2010 o 12:57
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2011, 22:03   #113
sumo75
ford::average
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 30-01-2005
Skąd: Tarnów
Model: mondeo combi mk2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 69
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

witam chcialem troche odgrzac temat.
mam prblemy z zapalaniem na zimno i cieplo.efekt podobny jakby byl zapowietrzony uklad. wywalilem juz oryginalne przewody i filtr z pompką, podgrzewacza juz nie bylo... założylem przezroczysty wezyk i paliwo bez babelkow idzie.dolozylem gruszke do pompowania i przez przypadek zauwazylem ze jak popompuje 2,3 razy to odpala, jak nie to tez odpala ale po wielokrotnej probie.
jak pisalem juz wczesniej kompresje mam juz do duszy 26,22,23,25 ale zawsze palil.
problemy zaczely sie dosc nagle gdy zona zatankowala paliwo na niepewnej stacji, myslalem ze to przez to, wiec dolalem do pelna pewnej ropy + 5 l benzyny + uszlachetniacz flo do diesli.potem robilem te cuda z filtrami i wezykami o ktorych pisalem wyzej.
rozumiem ze jak pompa wstepna siada to na goracym nie odpala, ale mi nie pali ani na zimnym ani na goracym.juz zalamuje rece.dodam ze aku i swiece ok.
jade do pompiarza w p. tygodniu.
jakies pomysly?
sumo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2011, 07:55   #114
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

Cytat:
Napisał sumo75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozumiem ze jak pompa wstepna siada to na goracym nie odpala, ale mi nie pali ani na zimnym ani na goracym
jakies pomysly?
Bez znaczenia, nie bedzie palił ani na ciepłym ani na zimnym. Już to przerabiałem.
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2011, 19:38   #115
sumo75
ford::average
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 30-01-2005
Skąd: Tarnów
Model: mondeo combi mk2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 69
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

a jednak...
no to nic w poniedzialek do pompiarza i zobaczymy.
mam jeszcze pomysl gdzies zaslyszany, zamiast gruszki zaloze pompke 12v i podepne ja pod grzanie swiec.oczywiscie podepre to przekaznikiem zeby nie obciazac za bardzo grzania swiec. pewnie to krótkotrwaly pomysl ale lepszy niz za kazdym razem maske podnosic przed odpalaniem fury.
sumo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 00:42   #116
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

Cytat:
Napisał sumo75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jednak...
no to nic w poniedzialek do pompiarza i zobaczymy.
mam jeszcze pomysl gdzies zaslyszany, zamiast gruszki zaloze pompke 12v i podepne ja pod grzanie swiec.oczywiscie podepre to przekaznikiem zeby nie obciazac za bardzo grzania swiec. pewnie to krótkotrwaly pomysl ale lepszy niz za kazdym razem maske podnosic przed odpalaniem fury.
Takie rozwiązanie jest złe. Powodów może byc kilka.

Cytat:
jak pisalem juz wczesniej kompresje mam juz do duszy 26,22,23,25
Z wcześniejszych postów wyciągam wnioski że wina leży po słabej kompresji ,
która na zimowy rozruch może byc za słaba.
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2011, 16:51   #117
bajek120@gmail.com
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Lubawka
Model: Ford mondeo kombi
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

Hm mam problem i czuje ze to pompa w moim mondeo TD . Ciezko pali po nocy ,lapie na jeden cylinder przez 3min przy -3 od -3 i wgore kreci i kreci tak do 5 min i wrescie lapie to straszne. Prosze o pomoc .Kiedy odkrecilem przewody wysokiego cisnienia na wtryskach widzialem paliwo ,kiedy krecilem to cisnienie paliwa tryskalo tylko na jeden wtrysk na reszte ledwo co podawalo ,dlaczego????
bajek120@gmail.com jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 22:39   #118
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

Cytat:
Napisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedy odkrecilem przewody wysokiego cisnienia na wtryskach widzialem paliwo ,kiedy krecilem to cisnienie paliwa tryskalo tylko na jeden wtrysk na reszte ledwo co podawalo ,dlaczego????
Nie odkręcaj wszystkich przewodów na raz, odkręć po kolei każdy oddzielnie i sprawdź czy paliwo jest podawane.
Sprawdź ciśnienie sprężania w cylindrach, a wyjęte wtryski sprawdź jakie mają ciśnienie otwarcia i czy leją. To nie jest duży koszt...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-01-2011 o 23:02
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2011, 08:00   #119
sumo75
ford::average
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 30-01-2005
Skąd: Tarnów
Model: mondeo combi mk2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 69
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

patent z pompką nie działa.tzn dziala ale potem nie puszcza paliwa za duze opory, trzeba by dodatkowy obwód z zaworem zwrotnym robic a to juz za duze kombinacje.

umowiony z pompiarzem jestem, lopatki pompy wstepnej 30 zeta ale uszczelnienie, montaz pewnie mnie troche skrobnie.

slaba kompresja nie jest powodem ze nie pali na zimnym i cieplym.zlej kompresji zaradzi dobry akumulator z konkretnym prądem rozruchowym ,no nie bedzie palil od strzala ale bedzie. jak siedzi pompa to dupa trzeba robic albo wymienic a ze slaba kompresja mozna przejezdzic jeszcze pare latek

Ostatnio edytowane przez sumo75 ; 17-01-2011 o 08:03
sumo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2011, 08:05   #120
sumo75
ford::average
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 30-01-2005
Skąd: Tarnów
Model: mondeo combi mk2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 69
Domyślnie Odp: Mondeo Mk1, Mk2 1.8TD badziewna pompa Lucasa

Cytat:
Napisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hm mam problem i czuje ze to pompa w moim mondeo TD . Ciezko pali po nocy ,lapie na jeden cylinder przez 3min przy -3 od -3 i wgore kreci i kreci tak do 5 min i wrescie lapie to straszne. Prosze o pomoc .Kiedy odkrecilem przewody wysokiego cisnienia na wtryskach widzialem paliwo ,kiedy krecilem to cisnienie paliwa tryskalo tylko na jeden wtrysk na reszte ledwo co podawalo ,dlaczego????
ja stawiam na swieczki.albo lewe powietrze w przewodach paliwowych
sumo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.