Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2011, 20:08   #1
krajan1984
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-11-2007
Skąd: Pionki
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1.8 TD ENDURA DE
Rocznik: 1997
Postów: 21
Angry czy słaba kompresja może być przyczyną ciężkiego rozruchu ?? spadku mocy??

Witam!
Oczytałem się ostatnio tych cudów, starożytnych i nowoczesnych prawd i mitów na temat ciężko odpalających FORDÓW z endurą 1.8 TD

Sprawdzałem wszystko (o czym się tu naczytałem):
przezroczyste przewody, świece, zaworki, pompki, pierdułki różnego rodzaju i dodatki do paliwa i różne akumulatory o różnych mocach rozruchowych i NITZ!!! Masakra z porannym paleniem i koniec!!! (po porannym odpaleniu (po ok 1h odpalania) już później OK... nawet po ostygnięciu aż do dnia następnego)

Poszedłem po rozum do głowy i zaprowadziłem mój samochodzik do mechanika...
...otóż po to by sprawdził ciśnienie w cylindrach. Pan mechanik poinformował mnie o kosztach sprawdzenia ciśnienia (1ooPLN) i zaproponował, że sprawdzi najpierw ew. zapowietrzanie się układu paliwowego, czyli podłączył paliwo bezpośrednio pod pompę wtryskową z zewnętrznego zasilania (nie ze zbiornika) i rano lipa - ciężko z paleniem!!!

Zadzwonił do mnie później, że ciśnienie w cylindrach to "nędza" bo rzędu 20 atmosfer.

Zastanawia mnie tylko, to sformułowanie "rzędu 20 atmosfer", czy nie powinien mi podać ile jest na każdym cylindrze osobno? Słyszałem (bądź czytałem), że chłopaki dostawali też jakieś wydruki na których było czarno na białym, że na danym cylindrze jest dane ciśnienie.

Ogólnie lipa jest sprawdzać kilka razy ciśnienie płacąc za to po 1ooPLN za każdym razem, ale dowiedzieć się o słabej kompresji, to tak jakby dowiedzieć się, że samochód ma raka...

Tak więc po tak krótkim wprowadzeniuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. PYTANIE:

-czy jak jest słaba kompresja, to samochód ciężko pali w każdych warunkach, czy tylko jak jest zimno??
-czy można to odczuć w czasie jazdy, czy tylko przy rozruchu
-czy możliwe jest żeby przy ciśnieniu "rzędu 20 atm" jeździć 2 lata nie zauważając wcześniej żadnych innych syndromów (poprzedniej zimy też ciężko palił, ale palił)?

...a dziś nawet przy +5 st C nie chciał zapalić, chociaż do tej pory problemy (ciężki rozruch) pojawiały sie poniżej -5st C!!! FUCK!!!

__________________
Nie wszyscy, którzy znajdują, szukają całe życie, a nie wszyscy, którzy szukają całe życie, znajdują...(~krajan1984 XXI w n.e.)

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 11-01-2011 o 22:01 Powód: Dostosowanie tematu do regulaminu
krajan1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 21:34   #2
Alfioso
ford::average
 
Avatar Alfioso
 
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Warmińsko-Mazurskie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 95
Domyślnie Odp: słaba kompresja???

Ad 1) nie, może palić od strzała
Ad 2) tak, auto nie ma kopa
Ad 3) tak, po prostu będzie coraz gorzej

U mnie też była nędza i wymieniłem silnik.
Ale nie powierzaj losu jednemu mechanikowi, powtórz pomiar kompresji, poproś o dokładne podanie ciśnienia na każdym cylindrze.
Alfioso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 22:11   #3
Zak201
ford::beginner
 
Imię: Zak
Zarejestrowany: 17-12-2010
Skąd: Żory
Model: Transit
Silnik: 2.4TDCI
Rocznik: 09
Postów: 21
Domyślnie Odp: czy słaba kompresja może być przyczyną ciężkiego rozruchu ?? spadku mocy??

mam tylko jedno pytanie, a w zasadzie dwa:
jak sprawdzałeś świece żarowe i ich układ el.?
czy jak już odpali rano to jest większy dym z rury niż zwykle?
i trzecie: czy później pali na "tyk"?
Zak201 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 23:09   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: czy słaba kompresja może być przyczyną ciężkiego rozruchu ?? spadku mocy??

Cytat:
Napisał krajan1984 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy jak jest słaba kompresja, to samochód ciężko pali w każdych warunkach, czy tylko jak jest zimno??
Dobrze, że sprawdziłeś ciśnienie w cylindrach. 20 barów to bardzo kiepski wynik, nominalnie jest grubo ponad 30 (np 34 bary), dopuszcza się różnice pomiędzy cylindrami do 2 barów, w praktyce 3 bary może być. Można robić cuda-wianki, ale jeżeli silnik nie ma sprężu, nie będzie palił na mrozie za chińskiego boga... (lub będzie palił bardzo kiepsko).
Diesel pali dzięki adiabatycznemu sprężaniu powietrza - sprężane do ponad 30 barów osiąga samoczynnie (prawa fizyki) temperaturę wyższą od temperatury zapłonu wtryskiwanego paliwa. A jest to ponad 300 stopni. Przy nagrzanym silniku jest to już ponad 500 stopni. Więc: nie ma sprężu - nie ma temperatury zapłonu - silnik nie pali. Jest spręż - powietrze osiąga w chwili wtrysku grubo ponad 300 stopni i wtryskiwane paliwo zapala się w tej temperaturze, silnik odpala natychmiast...
Dobre, sprawne świece żarowe mogą pomóc, ale nie zawsze...
Druga rzecz to stan wtrysków - jeżeli "leją" zamiast rozpylać paliwo na mgłę - to paliwo nie odparuje w ułamku sekundy do stanu gazowego i nie zapali się (paliwo zapala się w stanie gazowym, płynne nie). Silnik kopci, próbuje załapać, ale nie spala całej dawki i nie wchodzi na obroty pracy...

Długo kręcony lub holowany silnik powoli rozgrzewa się w komorze spalania i w końcu sprężane powietrze osiąga temperaturę zapłonu i udaje się zapalić...

Jak już odpali i się rozgrzeje - to nawet po 2-4 godzinach nie wychłodzi się tak, że nie zapali. Ale noc to ponad 10-12 godzin na mrozie - wychładza się całkowicie i nie pali.

Czeka cię wymiana pierścieni lub prowadnic (i uszczelniaczy) trzonków zaworów lub to i to...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-01-2011 o 13:11
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 12:49   #5
stasiekklim
ford::amateur
 
Imię: Stasiek
Zarejestrowany: 28-01-2015
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 1.8 disel
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: czy słaba kompresja może być przyczyną ciężkiego rozruchu ?? spadku mocy??

Witam, mam pytanie moje mondeo 1.8 d 2000 r , odpala normalnie, ale słabo chodzi silnik chodzi głośniej ma taki metaliczny dźwięk i musze trzymać go na obrotach inaczej zgaśnie i później musze go trochę chechłac żeby odpalił i w czasie jazdy kiedy silnik jest zimniej na 1,5 tys obrotów silnik właśnie chodzi tak metaliczne i nie ma mocy poniżej i powyżej tych obrotów chodzi normalnie i przyspiesza. Oczywiście nie ma pompki na filtrze jest zaworek zwrotny i wymienione przewody paliwowe na przezroczyste paliwo się nie cofa, i świece są dobre co to może być ? Wtrysk, pompa Może ma ktoś pojęcie ?
stasiekklim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 14:11   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: czy słaba kompresja może być przyczyną ciężkiego rozruchu ?? spadku mocy??

Stasiek, myślisz że jak w czterech tematach sie dopiszesz ze swoją przypadłością, to błyskawicznie rozwiążesz problem ?? Przeczytaj, co wyżej Wojtek napisał, i pomyśl.

A co do tematu krajana, to jak faktycznie masz kompresje 20 atm, to silnik nie powinien zapalać w zimie, tylko na linie, i na trasie, jak już zapali to z kompletem pasażerów nie pojedzie wiecej jak 90 km/godz, a rozpedzał sie będzie do tej zawrotnej szybkości przez 2 kilometry.

Ostatnio edytowane przez salom ; 28-01-2015 o 14:17
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 15:43   #7
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: czy słaba kompresja może być przyczyną ciężkiego rozruchu ?? spadku mocy??

Metaliczny dźwięk tego klekota + ciężki rozruch to źle ustawiona pompa wtryskowa na kole pasowym, i/lub niedziałający korektor kąta wtrysku.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.