Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2015, 09:51   #1
patrykik
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 18-11-2014
Skąd: Częstochowa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 19
Post Przytyka podczas deszczu...

Witam, mój problem polega na tym ze gdy pada deszcz albo albo jak się wjedzie w kałuże to moja kaczka traci moc, przytyka ją, nie ma przyspieszenia i jedynie jak się powolutku dodaje gazu to jedzie lepiej ale nie szybciej niż 60/70km/h. Przeszukałem forum i znalazłem jedynie podobny problem opisany w Mondeo i tam było napisane ze pod filtrem powietrza jest wiązka kabli która idzie do ECU i trzeba je zabezpieczyć przed wodą, niestety wczoraj rozmontowalem filtr i nie znalazłem nic podobnego. Prosił bym o dokładny w miarę możliwości opis ponieważ jestem zielony w tych sprawach i jestem samoukiem a nie żadnym mechanikiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

patrykik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 08:28   #2
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: Przytyka podczas deszczu...

i pewnie chodzi nierówno ,trzęsie itd.?też tak mialem w fieście widziała kałuże i zdychała. wymień kable WN mają przebicie(ngk-nie zawiodłem się ,mogą być też bosch). Będzie coraz gorzej aż w końcu wystarczy tylko wilgoć w powietrzu i będzie się tak zachowywać.
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 16:36   #3
patrykik
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 18-11-2014
Skąd: Częstochowa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Re: Przytyka podczas deszczu...

A masz może jakieś zdjęcia albo instrukcje jak to zrobić? Bo jestem zielony w tych sprawach. A czy to może być przyczyną tego ze co chwile mi wybija bezpiecznik od zapłonu i auto gaśnie chwile po odpaleniu? Czy raczej to jest wina przepustnicy?
patrykik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 14:03   #4
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: Przytyka podczas deszczu...

Jesli nie jesteś pewien czy dasz radę wymienić te kable to może poproś jakiegoś kumpla który wie o co chodzi. masz 4 kable które są osadzone na świecach(ciągniesz kabel za grubą końcówkę) połączone z cewką która znajduje sie z tyłu silnika (naciskasz 2zaczepy aby zdjąc końcówkę) ,wymieniaj kable pojedyńczo aby nie pomylić kolejności cewka-świeca.
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2015, 22:13   #5
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: Re: Przytyka podczas deszczu...

Cytat:
Napisał patrykik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...co chwile mi wybija bezpiecznik od zapłonu i auto gaśnie chwile po odpaleniu...
Sprawdź wiązkę elektryczną idącą od cewki (ułamana izolacja, połamane wtyczki, zaśniedziałe styki) To samo zrób z kablami od wtrysków.
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2015, 22:03   #6
patrykik
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 18-11-2014
Skąd: Częstochowa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Re: Przytyka podczas deszczu...

Kable od cewki dzisiaj dopiero sprawdziłem bo jie miałem jak się dostać ale udało mi się westchnął rękę od góry i jest poprawa ale i tak odpala i po chwili gaśnie. Dodam że odpala tylko wtedy jak jest dodany gaz jeżeli nie dodam to nawet nie odpali.
patrykik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 09:11   #7
bodzio39
ford::average
 
Imię: bodzio
Zarejestrowany: 15-01-2014
Skąd: Dębica
Model: ford Ka
Silnik: 1300
Rocznik: 2000
Postów: 76
Domyślnie Odp: Przytyka podczas deszczu...

nigdy nie miałem problemów takich z kaczką mam swoja rok. Jeżeli Ci odpala tylko przy dodaniu gazu na zimnym potem gaśnie, to chyba wina składu mieszanki paliwo- powietrze, wiadomo że im samochód zimny powinien dostawać większą dawkę paliwa. Pytanie kiedy wymieniałeś świece? w jakim stanie są przewody od świec? jak to OK. Autko pod komputer i będzie wiadomo co padło. Musi jezdzic.
bodzio39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 11:45   #8
patrykik
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 18-11-2014
Skąd: Częstochowa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Re: Przytyka podczas deszczu...

Właśnie z komputerem tez mam problem ponieważ nie mogę się podpiąć połączyć przez elm. Łączy się z odb2 ale nie z ecu. Chyba ze coś jest nie tak z komputerem? Tylko nią. Mma. Pojęcia jak go wyciągnąć bo wiem ze jest na prawo od zlacza a odb2 ale nie wiem jak ta metalową blaszkę zdjąć. Ktoś ma jakieś pomysły albo sposoby jak ja zdjąć?

Ostatnio edytowane przez patrykik ; 29-01-2015 o 11:57
patrykik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2015, 21:59   #9
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: Przytyka podczas deszczu...

Na dole są nity, rozwiercasz i blacha schodzi. Później dajesz śrubki i jest OK
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2015, 11:29   #10
patrykik
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 18-11-2014
Skąd: Częstochowa
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Odp: Przytyka podczas deszczu...

Okazało się że jest walnięta cewka, przewody WN, świece i silniczek krokowy ale jeszcze niedziałają dwa cylindry wgl nie pali na nich przez co obroty dalej falują i po chwili zalewa silnik więc w chwili obecnej jest u elektroinika i będzie niedługo działac więc dam znać jak wszystko będzie działać.
patrykik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.