Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2015, 20:53   #11
ziembat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2014
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 136 KM
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: usuniety dpf i bledy zapchania

problem filtra owszem, usunięty i wyłączony - prawidłowo (czy czujnik różnicy ciśnień dpf można było obejść to nie wiem ale i tak mam nowy to bez różnicy).

błąd P003A prawdopodobnie dotyczy czujnika kopiowania turbo ale jeszcze nie wymieniałem ze względu, że nie mogę pozbawić się aktualnie auta.

ziembat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2016, 09:47   #12
kalkat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2012
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: usuniety dpf i bledy zapchania

Witam wszystkich .
Ja mam taki problem i proszę o pomoc.
Moja kuga ma kuż przejechane ok. 250000 km.
Przy około 200000 namówiono mnie na usunięcie DPF i zmianę oprogramowania (jestem trochę w tych sprawach zielony) Objawy sa takie. Jak się nic nie dzieje samochód pali ok 7l/100 a na wolnych 0,5 l/100 . Po każdorazowym zatankowaniu ropy a staram się to robić na tej samej stacji samochód po przechechaniu kilkunastu kilometrów pali 8-9 l/100 a na wolncy 1,7-1,9 l/100. Nie zapala się zadna kontrolka ostrzegająca. Tak jadę 30-50 km i musze wypuścić się na drogę za miasto i trochę przycisną a potem wszystko wraca do normy i tak do następnego tankowania.W warsztacie gdzie mi top robili nie wiedzą co jest (mowią ze to może być wina ropy) ale przed zdjęciem filtra takich numerów nie było (oczywiście do czasu kiedy padł filtr)teraz proces się nasilił bo czesto w czasie jazdy na jednym odcinku raz mi pali na wolnych 0.5 a raz 1.8 i nie zależy to już od niczego. Co mogę z tym zrobić? Poza tym samochód jest Ok.
kalkat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.