Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2015, 00:53   #131
Arad
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2014
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Fusion X100
Silnik: 1.4 Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Po przeczytaniu wszystkich wpisów, odnoszę wrażenie, że wiele(jeśli nie większość) opisanych kłopotów z Fusio wynika z tego, że obecni posiadacze kupilii auto używane tzw. "bezwypadkowe z gwarantowanym przebiegiem", w dodatku nie od pierwszego właściciela.
Faktem jest jednak, że niektóre egzemplarze wyprodukowane od 2004 roku, potrafiły rdzewieć w zastraszającym tempie. Teraz o plusach i minusach w moim już prawie 12 letnim Fusio:
+ PLUSY: nadwozie- zero korozji, podwozie- nieliczne małe "placki" zauważyłem w zeszłym roku; NIEWIARYGODNIE TRWAŁY wydech- nadal fabryczny, mimo że LPG od 2007r.; hamulce-po 100kkm klocki miały jeszcze 4 mm; zero wycieków płynów eksploatacyjnych; zero napraw w przednim zawieszeniu i układzie kierowniczym; bardzo dobre styki elektryczne-nic nie przerywa, ani nie przygasza się po włączeniu czegoś tam(praktycy wiedzą o co chodzi);
-MINUSY: źle zaprojektowany soft; odklejające się listwy na słupkach drzwiowych-wcześniej czy później trzeba to poprawić; cewka zapłonowa padła po 80kkm; duża wycieraczka szyb ma za słaby docisk przy dużych prędkościach; oba fabrycze amorki padły pod 35kkm, a bałwanki zamieniły sie w próchno; atrapa zderzaka przedniego(trudno to nazwać zderzakiem) bardzo wrażliwa na uszkodzenia,szczególnie przy nadkolach; silniczek reflektora prawego padł po 75kkm; ogrzewanie lewej połowy przedniej szyby przestało działać po 5 latach.

I na zakończenie informacje uzupełniające o aucie:
1. zostało zakupione w polskim salonie
2. garażowane przez pierwsze 6 lat, potem pod chmurką
3. 65% jazda poza miastem, 30% miasto, 5% drogi nieutwardzone i bezdroża
4. przebieg 105kkm

Bump:
Cytat:
Napisał niles Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam mam problem w moim fusionie 1.6 po przelaczeniu na lpg gasnie parownik wymienilem na nowy a problem dalej jest
To nie ten temat. Jest to problem z instalacją gazową a nie z produktem o nazwie Ford Fusion.


Ostatnio edytowane przez Arad ; 27-01-2015 o 01:15
Arad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2015, 16:51   #132
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Cytat:
Napisał Arad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

+ PLUSY: (...) zero napraw w przednim zawieszeniu (...)

-MINUSY: (...) oba fabrycze amorki padły pod 35kkm (...)
Heloł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba, że tylne.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2015, 13:09   #133
Arad
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2014
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Fusion X100
Silnik: 1.4 Duratec
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Cytat:
Napisał Skolmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Heloł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba, że tylne.
Czołem,
masz rację, cytując niepełne zdania, można zatracić implikację logiczną.
No... chyba że z przodu też są bałwanki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niemniej jednak, dziękuję za wnikliwą lekturę mojego postu.
__________________
Vivat Olek Doba !
Arad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 14:45   #134
mateuszmiruc
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 21-04-2015
Skąd: Olsztyn
Model: Fusion
Silnik: 1,4 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

1,4 tdci 2007 rok - kupiłem w roku 2014 z przebiegiem 150 tys. teraz mam 179 tys - co zrobiłem? więc: wymienione hamulce, regeneracja przekładni kierowniczej, wymiana oleju, największy nowy problem i jeszcze nie mam diagnozy to coś wyje podczas jazdy ( (dziwny dźwięk jakby z przodu z prawej strony od pasażera- tylko na biegu to słychać gdy na luz włączam trzeczenie czy tam wycie (cieżko ten dzwięk nazwać) przestaje- jakby obcierało jakieś łożysko czy coś innego. chrobotanie jakby się coś wycierało. :-) spalanie optymalne na poziomie 5 litrów, auto głośne podczas jazdy, przy 90 km/h obroty 2100, nie wiem czy to norma ale przy 130 mam wrażenie że silnik wypadnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mateuszmiruc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2015, 11:51   #135
blady_obserwator
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Jestem świeżo po naprawie po małym wypadku, wczoraj zauważyłem że nie włączają się automatycznie wycieraczki po spryskaniu przedniej szyby. Wycieraczki same działają, spryskiwacze też ale trzeba ręcznie włączać wycieraczki po spryskaniu. Da się to łatwo naprawić?
blady_obserwator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2015, 14:28   #136
mefiu95
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 02-02-2015
Skąd: LTM / RZ
Model: Fusion
Silnik: 1.4 b+g
Rocznik: 2003
Postów: 30
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

rok prod 2003
przebieg 195 tys
wiek auta 12 lat

od 2011 r posiadam sekwencyjną instalację gazową. usterki? hmm...
- częstsza wymiana świec i przewodów (auto zamiast jechać, dławiło sie gazem przy wyprzedzaniu, po wymianie działa bez zarzutu) [wymiany co ok. 30 tys km]
- tylne amortyzatory (nie są dość wytrzymałe na nasze Polskie drogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- 2 tuleje tylnej belki
- sonda lambda za katalizatorem

W przeciągu 12 lat 4 awarie btw. wymiany. ogólny koszt? nieco ponad 1000 zł. silnik nigdy mnie nie zawiódł. jestem naprawdę zadowolony
mefiu95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2015, 12:28   #137
Tomos
ford::average
 
Avatar Tomos
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Ford Fusion Ambiente Silver X
Silnik: 1.4 80 KM
Rocznik: 2008
Postów: 91
Post Awarie oraz usterki

Ja natomiast swoje auto wraz z ojcem kupiłem w dniu 31.10.2012 roku z przebiegiem około 194 tys. km. i do tej pory były (i są niektóre z nich) następujące awarie oraz usterki:

Rdzewiejące nadwozie - 210 tys. km. (Nienaprawione)
Pęknięty zaczep tłumika - 220 tys. km. (Naprawione [Wymiana całego układu wydechowego])
Uszkodzony rezystor dmuchawy - 222 tys. km. (Naprawione)
Pękający plastik górnego schowka z lewej strony - 222 tys. km. (Naprawione)
Tomos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2015, 21:20   #138
lokter
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-05-2015
Skąd: Katowice
Model: fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Kupiłem bo spodobał się żonie. Niby okazyjna cen 6000 za rocznik 2003 silnik 1.3 benzyna. Kupiłem w maju 2014 niby miał mieć 130 tysi.Potem okazło się (znalazłem naklejkę serwisu) przebieg 160 tys km w roku 2007)Bóg jeden wie ile ma przejechane. Sami wymienialiśmy rozrząd z kolegą ( w lanosie to prostsze było) i ... wygięło zawory. Po tych przejściach jednak 25 tysięcy bezawaryjnie. Nie powiem żebym był zadowolony ze spalania 7 litrów na 100.A Lanos palił gaz wychodziło cenowo o połowę taniej. Jednak był prawie cały skorodowany i pił olej na potęgę. Tego lata doceniłem zalety klimy. Ogólnie jak do tej pory (odpukać) oprócz wymiany wentylatora nawiewu wszystko ok.
Ten wentylator polecam wymienić przez mechanika. Brat miał to samo i dojście do tego jest bardzo trudne. Za 80 zeta wymienili i jest ok.
Biorąc pod uwagę przebieg auto spisuje się nieźle.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lokter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2015, 11:39   #139
patkam_07
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Grajewo
Model: fusion
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Witam Was mianowicie miałem wczoraj taki problem eac fail samochód 2 tysiące obrotów więcej nie chciał jechać tak jakby tryb awaryjny , gdzieś doczytałem że to problem z paliwem, na razie jest spokój ale się obawiam co do tego dodam że jest to Ford Fusion 1,4 tdci .Dzisiaj będę zmieniał filtr paliwa.Ktoś coś wie na ten temat coś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
patkam_07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2015, 19:00   #140
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , to nie jest właściwy temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zapoznaj się z lekturą tego działu forum, a jeśli nie znajdziesz satysfakcjonującej odpowiedzi, dopisz się do istniejącego już tematu o przyczynach występowania błędu "EAC Fail".
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , fusion , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.