Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2013, 22:17   #101
michalkoczur
ford::average
 
Avatar michalkoczur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 29-10-2011
Skąd: Bielsko-Biala/Roeselare
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci 125km
Rocznik: 2010
Postów: 186
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

michalkoczur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 19:17   #102
fredi112
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Witam chciałem odświeżyć temat. Kupiłem auto w lipcu i światełka nie mrugały, no i w listopadzie zaczęły mrugać. Wkurzony założyłem xenony (mijania nie mrugają długie oczywiście że tak) i wszystko niby fajnie gdyby tylko nie pogorszyło się z mruganiem panela klimy i radia w których podświetlenie wręcz zanika na chwilę. Napięcie wg. dwóch elektryków jest odpowiednie i nie skacze.
Tylko dlaczego zaczynają mi się przepalać żarówki? Po czasie zaczęły mi załączać się wszystkie kontrolki na chwilę (przyśpieszenie i praca silnika w tym momencie była odpowiednia, nie szarpał nie przerywał).

Podejrzenia padają na sterownik bądź alternator.

Te załączające się wszystkie kontrolki wg. mnie rzucają światło na troszkę inną sprawę.
Kiedyś w Focusie mk1 02r. spalił mi się kabel masy taki przy akumulatorze, a kilka dni przed całkowitym unieruchomieniem auta miałem właśnie takie objawy jak załączanie się wszystkich kontrolek na jakieś 5sek., ale silnik oczywiście pracował normalnie. Więc może rozwiązania problemu należy poszukać w podłączeniu masy, jakieś luźne styki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 17:47   #103
michalkoczur
ford::average
 
Avatar michalkoczur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 29-10-2011
Skąd: Bielsko-Biala/Roeselare
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci 125km
Rocznik: 2010
Postów: 186
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Koledzy odgrzewam kotleta
byle ostatnio w serwisie jako ze naprawiali auto po kolizji, od razu zlecilem im jeszcze raz przepatrzyc sprawe tych cholernych swiatel, mylac ze gwarancja ktora jeszcze mam obejmuje elektronike. okazalo sie ze tej gwarancji juz nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i posprawdzali tylko napiecie ,i ze niby raz cos tam od akumulatora slabe poszlo, ale generalnie gosc mi powiedzial ze oni moga temat doglebnie ruszyc ale to zaboli po kieszeni, co jest normalne w ASO.
chcialbym sam posprawdzac na poczatek masowanie i tu moje zapytanie, gdzie dokladnie, w ktorych miejscach sprawdzac?
pozdrawiam
michalkoczur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 21:05   #104
Artur37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: PISZ
Model: MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Witam jako że zima dała o sobie znać to w końcu mój akumulator przestał działać, i miał prawo po prawie sześciu latach. Kupiłem nowy, zainstalowałem i jest ok - daje radę a mrozy powyżej 20 stopni bo mieszkam na Mazurach.
Ale co to ma do przygasania świateł??? a no właśnie z racji tego że wstawiłem Boscha o mocy rozruchowej 600 i 61 Ah czyli mocniejszy bo fordowski miał 500 i 52 Ah to miłym zaskoczenie było nie tylko piękny rozruch przy dużym mrozie ale także jeszcze większym to że przygasanie świateł przeszło jak ręką odjął.
Mój kolega elektronik (taki od sprzętów domowych typu HiFi) już kiedyś mi sugerował że mocniejszy akumulator może załatwić sprawę ale nie chciałem tego robić bo przecież jakiś tam elektryk u którego byłem z tym problemem powiedział że robił zamianę akumulatora, ale może wstawił też o takiej samej mocy albo jeszcze słabszy, nie wiem bo tego nie widziałem. Także na razie jestem szczęśliwym posiadaczem nie mrugającego mondka i niech tak zostanie.
A mówię wam że szlak mnie trafiał tylko że przyzwyczaiłem się do tego i tak jeździłem nie wspominając o wydanej wcześniej kasie na walkę z tym.
Spróbujcie tak zrobić może i w waszym przypadku to poskutkuje!!!
Artur37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2014, 22:25   #105
michalkoczur
ford::average
 
Avatar michalkoczur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 29-10-2011
Skąd: Bielsko-Biala/Roeselare
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci 125km
Rocznik: 2010
Postów: 186
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

czyli jednak aku
gosc mi mowil o tym ze byc moze to akumulator ale pomyslalem co on ma do rzeczy gdy prad leci z altka...
michalkoczur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 20:49   #106
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Cytat:
Napisał michalkoczur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli jednak aku
No nie do końca, raczej większy akumulator maskuje trochę problem, regulator napięcia powinien na tyle szybko reagować na spadki napięcia byśmy tego nie widzieli w postaci przygasania. Na zdrowy rozum nie powinno tego być, dla pocieszenia dodam że ja też to obserwuję, pewnie w odpowiednim czasie zgłoszę w ramach gwarancji.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 05:17   #107
michalkoczur
ford::average
 
Avatar michalkoczur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 29-10-2011
Skąd: Bielsko-Biala/Roeselare
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci 125km
Rocznik: 2010
Postów: 186
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

w papierach mam aku 80ah czyli mocny(nie sprawdzalem w realu), mimo to przygasanie wystepuje, chyba ze konczy sie jego zywot- 4 lata w niedziele.
michalkoczur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 06:40   #108
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

przygasanie świateł związane jest z wadliwym wykonaniem stabilizatora napięcia problem czasowo maskuje nowy akumulator .
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 12:06   #109
lukaszm
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-03-2008
Skąd: Tomaszów
Model: Ford Mondeo Gold X
Silnik: 2.0 benzyna lpg
Rocznik: 2011
Postów: 182
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Czy to dotyczy wszystkich modeli?

Ostatnio edytowane przez lukaszm ; 28-01-2014 o 12:16
lukaszm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 17:03   #110
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

A właściwie jakie macie napięcie na żarówkach ? Ja u siebie na wolnych obrotach mam około 12,220V (na akumulatorze 14,6) Nie zależnie czy skandynawskie czy włączone normalnie.
Trochę mało mi się wydaje.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.