Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2014, 12:27   #111
Artur37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: PISZ
Model: MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Cytat:
Napisał janas14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przygasanie świateł związane jest z wadliwym wykonaniem stabilizatora napięcia problem czasowo maskuje nowy akumulator .
Jeżeli tak to dlaczego po wymianie na nowy regulator napięcia dalej było tak samo, czyli dalej światła migotały (przygasały)????
A oryginalny też był dobry i mało zużyty.

Artur37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 17:04   #112
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Cytat:
Napisał Artur37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam jako że zima dała o sobie znać to w końcu mój akumulator przestał działać, i miał prawo po prawie sześciu latach.
...
Cytat:
Napisał michalkoczur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..., chyba ze konczy sie jego zywot- 4 lata w niedziele.
Ja w Focusie mam oryginalny Akumulator, już ponad 13 lat - jest już trochę słaby i na mrozie ledwo zipie, ale daje radę.
Wasze przypadki to raczej nie jest norma, chyba że się totalnie o aku nie dba, albo to wadliwe egzemplarze.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 18:30   #113
szparag1
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 14-09-2013
Skąd: Zbąszyń
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

ja w moim mondeo mk4 2008 mam to samo ale poza światłami przygasa jeszcze wyświetlacz radia.Jest to ułamek sekundy i na pewno nie są to zwidy.
szparag1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 04:50   #114
michalkoczur
ford::average
 
Avatar michalkoczur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 29-10-2011
Skąd: Bielsko-Biala/Roeselare
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 tdci 125km
Rocznik: 2010
Postów: 186
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

przygasa i na radiu i na panelu od klimy
michalkoczur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 06:43   #115
Artur37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: PISZ
Model: MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Cytat:
Napisał Kipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja w Focusie mam oryginalny Akumulator, już ponad 13 lat - jest już trochę słaby i na mrozie ledwo zipie, ale daje radę.
Wasze przypadki to raczej nie jest norma, chyba że się totalnie o aku nie dba, albo to wadliwe egzemplarze.
Ile ten twój focus ma elektroniki??? - to raz
Co znaczy dbać - chyba że jeździsz nim tylko w niedzielę a w między czasie doładowujesz aku ??? - jeżeli samochód jeździ codziennie to akumulator powinien wytrzymać około 7 lat mój miał 6 i jeszcze by pewnie pochodził gdybym go podładował ale wolałem kupić nowy i mieć spokój a nie martwić się że np. moja żona albo ja pojedzie albo nie pojedzie któregoś razu do pracy a zipanie z rana i martwienie się czy aku da rady czy nie mnie nie interesuje mnie.
Ale mimo to gratulacje - 13 lat akumulator to jest wyczyn.
Artur37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 19:04   #116
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Elektroniki ma w sam raz, dlatego może nie jest aż tak pojemny jak w Mondku i alternator nie kobyła.
Jak na jazdy w niedzielę to ponad 240 000 km - wynikało by, że miałem daleko do tego kościoła.
A dbać, to znaczy jeździć właśnie w trasy, a jak małe przebiegi to nie doprowadzać do tego, by auto pozostawało z rozładowanym akumulatorem - obowiązkowo doładować.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 19:23   #117
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Cytat:
Napisał Artur37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile ten twój focus ma elektroniki???
Zdziwiłbyś się ile potrafił mieć bajerów focus mk1 z 1999r w wersji ghia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy przesiadłem się w 2008 roku na mk2 (co prawda wersja trend), to próżno szukałem niektórych. Wydawało się jakby został z elektroniki "wybebeszony" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Być może fakt, że obciążenie było mniejsze i w starym akumulator wytrzymał 9 lat i 240 tys. przebiegu. Dłużej nie dało się sprawdzić, ponieważ auto poszło do kasacji.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 07:29   #118
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Cytat:
Napisał Artur37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli tak to dlaczego po wymianie na nowy regulator napięcia dalej było tak samo, czyli dalej światła migotały (przygasały)????
A oryginalny też był dobry i mało zużyty.

jak już napisałem wina reg nap to że masz nowy nie oznacza że jest wolny od swojej wady konstrukcyjnej
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 10:20   #119
Artur37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: PISZ
Model: MONDEO KOMBI
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Cytat:
Napisał janas14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak już napisałem wina reg nap to że masz nowy nie oznacza że jest wolny od swojej wady konstrukcyjnej
Tak też pomyślałem ale dziwne że i jeden i drugi ma wadę - w takim wypadku w każdym mondku światła by migały a nie każdy się na to skarży, ciekawi mnie też co na to serwisy w okresie gwarancyjnym - mam nadzieję że u mnie te migotanie nie wróci.
Artur37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 13:07   #120
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Przygasanie świateł

Cytat:
Napisał Artur37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak też pomyślałem ale dziwne że i jeden i drugi ma wadę - w takim wypadku w każdym mondku światła by migały a nie każdy się na to skarży, ciekawi mnie też co na to serwisy w okresie gwarancyjnym - mam nadzieję że u mnie te migotanie nie wróci.
Mam wpis w książce serwisowej zgłoszenie przygasającego oświetlenia serwis po badaniach wpisał do książki " układ elektryczny sprawny - w normie" !!!
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.