Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2014, 17:03   #1561
Sdamian6
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: Łódź, Przysucha
Model: Mondeo MK3, Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km, 2.0TDCI 115KM
Rocznik: 2004,2012
Postów: 24
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Ja u siebie w mk3 tez zamontowałem kółko ze sprzęgłem firmy INA przy okazji wymieniłem napinacz na nowy. Przejechałem na razie 5 tys ale po zamontowaniu cisza aż do dziś. A tak nawiasem mówiąc to na tą rolkę masz dwa lata gwarancji.

Sdamian6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2014, 17:12   #1562
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

A co powiecie na to?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

Zapraszam na mojego bloga:
https://www.facebook.com/PogodnyDetailing
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2014, 18:49   #1563
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Pogodny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co powiecie na to?
Wg mnie powoli kończy się koło pasowe wału korbowego. Wybita guma wewnątrz koła powoduje metaliczny dźwięk przy pracy w/w koła i drgania paska wielorowkowego. Wymiana koła i montaż kółka altka ze sprzęgłem pomoże.
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 27-11-2014 o 18:58
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2014, 10:06   #1564
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Koło pasowe, pasek i rolka są praktycznie nowe - tak mówi juri i w sumie po pasku nie widać aby miał długi przebieg za sobą.
__________________

Zapraszam na mojego bloga:
https://www.facebook.com/PogodnyDetailing
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2014, 14:38   #1565
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Załóż więc kółko altka ze sprzegłem, zobaczysz i posłuchasz wówczas różnice w pracy osprzętu.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2014, 19:23   #1566
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Na początek mam w planie zdjąć pasek aby mieć pewność że drgania są na pewno związane z tym o czym mówicie, tylko muszę pożyczyć od kogoś klucz.
__________________

Zapraszam na mojego bloga:
https://www.facebook.com/PogodnyDetailing
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2014, 20:58   #1567
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Jakiej firmy masz koło pasowe? Pytam bo były przypadki, że fabrycznie nowe było wadliwe, tzn. biło zaraz po założeniu. Dotyczyło to kół firmy Corteco i Dayco, być może też innych firm. U mnie po ok. 30 tys km niemal rozpadło się koło firmy Febi-Bilstein. Teraz mam Dayco i na razie od ok. 20 tys km spokój.
Tak jak koledzy wcześniej pisali najlepszym sposobem jest założyć rolkę z sprzęgiełkiem (najlepiej firmy INA) na alternator. Nie dość, że błoga cisza to dodatkowo cały układ wytrzyma dłużej.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2014, 05:44   #1568
maku123
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-10-2008
Skąd: Koło, wielkopolska
Model: ?
Silnik: ?
Rocznik: ?
Postów: 102
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

dokładnie, przerabiałem to ostatnio u siebie. Wymieniałem cały zestaw: napinacz, pasek, rolki - SKF, rolka ze sprzęgiełkiem INA, koło pasowe - FEBI-Bilstein (namówili mnie w sklepie). Pierwsze koło - duże bicie, oddałem do reklamacji, drugie - bicie + głośna praca, która po przejechaniu kilku km trochę cichła więc też oddałem do reklamacji. Pierwsze koło już uznali,a na decyzję z drugim czekam. Kupiłem DAYCO i jest super, żadnego bicia i odgłosów. Dodam że ok. 4 lata temu też miałem zmieniane koło pasowe na DAYCO i wytrzymało ponad 70 tyś km.

Ostatnio edytowane przez maku123 ; 30-11-2014 o 05:47
maku123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2014, 09:13   #1569
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał maku123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dokładnie, przerabiałem to ostatnio u siebie. Wymieniałem cały zestaw: napinacz, pasek, rolki - SKF, rolka ze sprzęgiełkiem INA, koło pasowe - FEBI-Bilstein (namówili mnie w sklepie). Pierwsze koło - duże bicie, oddałem do reklamacji, drugie - bicie + głośna praca, która po przejechaniu kilku km trochę cichła więc też oddałem do reklamacji. Pierwsze koło już uznali,a na decyzję z drugim czekam. Kupiłem DAYCO i jest super, żadnego bicia i odgłosów. Dodam że ok. 4 lata temu też miałem zmieniane koło pasowe na DAYCO i wytrzymało ponad 70 tyś km.
Witam kolegę.
Założyłeś koło pasowe febi-bilstein i oddałeś do reklamacji,mam pytanie co było przyczyną ze uznali ci reklamację.
Tez zakupiłem to koło i okazuje się ze mam bicie na kole pasowym aż napinacz skacze ,a mam założone kółko na alternator INA.
Jak reklamowałeś żądali od ciebie paragon bo ja zgubiłem.



Mondeo mk3 2.0 tdci 130 km
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2014, 09:44   #1570
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał jarkmerk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam kolegę.
Założyłeś koło pasowe febi-bilstein i oddałeś do reklamacji,mam pytanie co było przyczyną ze uznali ci reklamację.
Tez zakupiłem to koło i okazuje się ze mam bicie na kole pasowym aż napinacz skacze ,a mam założone kółko na alternator INA.
Jak reklamowałeś żądali od ciebie paragon bo ja zgubiłem.



Mondeo mk3 2.0 tdci 130 km
A płaciłeś kartą czy gotówką?
Czasem wystarczy potwierdzić np. płatnością karty kiedy i o której kupowałeś, zajrzą w paragony i ewentualnie skserują do papierów reklamacyjnych.
__________________

Zapraszam na mojego bloga:
https://www.facebook.com/PogodnyDetailing
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.