Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2017, 17:49   #1
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Wymiana oleju w skrzyni biegów

Witam. Właśnie jestem po rozmowie z przedstawicielem dealera Ford. Chciałem się umówić na wymianę oleju w skrzyni biegów. Nigdy nie był wymieniany, a czytałem - po necie - że ów olej powinno się wymieniać. Dealer powiedział, że nie ma sensu, bo się nie wymienia i nie ma sensu naciągać na koszty (w ogóle padła kwota 400zł, coś dużo chyba??). W bardziej specjalistycznych artykułach była mowa wymianie co 40-60k km, gdzieś na forach padło 100k km. Pytanie zatem czy należy wymieniać, a jeśli tak to co ile km? Chcę dbać o auto, a logika wskazuje, że nie ma czegoś takiego jak długowieczny olej. W końcu trochę się miesza lewarkiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam Focusa mk3 2013 1.6 TDCi 95KM z 6-bieg. manualem


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 30-11-2017 o 08:01
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2017, 18:30   #2
Thomsit
ford::average
 
Avatar Thomsit
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Sport Estate
Silnik: 2,0 TDCI 141KM 353Nm
Rocznik: 10/2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

WItam kolego.ja dopiero co wymienialem olej w moim mondku 2009 tdci.po ponad 200 tys km zgadnij jak olej wygladal....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.masakra oczywiscie ze wymienilme ale tlko oryginal zaleznie od tego co masz za skrzynie. mnie kazda z butelek kosztowala ponad 25euro musialem miec dwie bo wchodzi 1,8l. roznica odrazu widac na plusie zwlaszcza przy minusowych temperaturach. mialem poprzednio alfe 156 w jtd tez wyminialem olej w skrzyni i odrazu bylo widac roznice te same waruni uzytkownia czyli Finlandia.czynnosc banalnie prosta wymoianao leju w skrzyni.sam dasz rade spokojnie
Thomsit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2017, 16:11   #3
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Ok, czyli się wymienia. Ciekawe jakie cele przyświecały kierownikowi ASO Forda, który mnie poinformował, że nie ma potrzeby wymieniać oleju... Czy ewentualnie po VIN auta można namierzyć jaką konkretnie skrzynię ma auto? Na ten moment wiem, że manual 6 biegów. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znalazłem nawet takie nagranie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], które tylko mnie utwierdziło, że się wymienia... Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jaki olej do skrzyni do modelu jak mój?
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2017, 07:41   #4
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Już wiem (dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ), że do skrzyni mojego Focusa wchodzi olej przekładniowy 75W FE.WSS-M2C200-D2 w ilości oleju ok.1,7 litra. Pytanie brzmi czy ktoś jest w stanie potwierdzić, że poniższe to ten sam olej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W obu przypadkach jest informacja o normie wspomnianej wyżej, ale dość znacznie różnią się ceną. Pojemność oba mają 1L.

Ostatnio edytowane przez polak2468 ; 02-12-2017 o 07:43
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2017, 22:58   #5
Thomsit
ford::average
 
Avatar Thomsit
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Sport Estate
Silnik: 2,0 TDCI 141KM 353Nm
Rocznik: 10/2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Cytat:
Napisał polak2468 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już wiem (dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ), że do skrzyni mojego Focusa wchodzi olej przekładniowy 75W FE.WSS-M2C200-D2 w ilości oleju ok.1,7 litra. Pytanie brzmi czy ktoś jest w stanie potwierdzić, że poniższe to ten sam olej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W obu przypadkach jest informacja o normie wspomnianej wyżej, ale dość znacznie różnią się ceną. Pojemność oba mają 1L.
Kolego do skrzyni ford a zalej tylko oryginal. Znjomy tez chcial przyoszczedzic w swoim mondeo i wlal ten castrola i mial problem ze zmiana biegów zlal olej kupił fordowski ten co Ty podajesz bo taki mial zalecany i wszytsko wrocilo do normy.

Auta uzytkujemy w Finlandii i przy ujemnych temepraturach wychodzi karzde szydlo z wora tych aut. JA tez wymienialem na ten sam olej co podajesz i u mnie po zmianie miodzio

fakt ze olej nie tani ale nie wymieniasz go co roku mysmy placili po 25euro za butle 1L
Thomsit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2017, 16:24   #6
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Dzięki za odpowiedź i być może uratowanie z problemów. Dobrze, że poczekałem z zakupem. Pytanie tylko dlaczego oba oleje spełniają tę samą normę, a na tańszym castrola się krzaczy. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] testowałeś u siebie oba oleje czy tylko ten oryginalny forda? Ja generalnie nie zamierzam na niczym oszczędzać w przypadku auta, ale jeśli mam podaną informację, że oba oleje spełniają zalecaną przez forda normę to po co przepłacać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS
Jeśli do skrzyni wchodzi 1,7L to powinienem kupić 2 butelki litrowe czy jak sugeruje ASO trzy ze względu na "wykonanie przelania oleju."

Ostatnio edytowane przez polak2468 ; 11-12-2017 o 18:19
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2017, 13:12   #7
Thomsit
ford::average
 
Avatar Thomsit
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo Sport Estate
Silnik: 2,0 TDCI 141KM 353Nm
Rocznik: 10/2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Cytat:
Napisał polak2468 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedź i być może uratowanie z problemów. Dobrze, że poczekałem z zakupem. Pytanie tylko dlaczego oba oleje spełniają tę samą normę, a na tańszym castrola się krzaczy. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] testowałeś u siebie oba oleje czy tylko ten oryginalny forda? Ja generalnie nie zamierzam na niczym oszczędzać w przypadku auta, ale jeśli mam podaną informację, że oba oleje spełniają zalecaną przez forda normę to po co przepłacać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS
Jeśli do skrzyni wchodzi 1,7L to powinienem kupić 2 butelki litrowe czy jak sugeruje ASO trzy ze względu na "wykonanie przelania oleju."
Kolego ja powiem tak. drugi moj kolega z ktorym pracuje zalal astrola do skrzyni w swoim mondeo i mial problem. wiec pojechal do aso po olej forda zla castrola zala forda i jezdzil kolejne 3 lata bez najmniejszego problemu- w Finlandii na mrozach po -30.

Ja u sibie zalalem forda z jego rady i niemam zadnych problemow w zeszla zime bylo -27 i niebylo zadnego problemu skrzynia chodzila jak talala.

co do pojemnosci.

wchodzi ok 1,8 plus minus (zaokorglam) ja kupilem dwie butelki zlalem wszytsko i zalalem az sie z gory przelewalo otworem do wlewania i tyle. zadnego przelewania oleju w skrzyni nie robilem. ale umnie tez nie wylecial tak czorny olej jak z silnika bardzo ciemny braz ale nie czarny.

poza tym tego oleju nie wymieniacz co chwile, wiec na oleju nie bede zlotowkowal a zalalem to co ford zalewal.
Thomsit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2017, 21:05   #8
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Wszystko jasne. Trzeba kupić olej fordowski. Zastanawia mnie tylko dlaczego ASO sugeruje 3L oleju. Chcą mnie po prostu naciągnąć na kasę? Chociaż z drugiej strony jakbym sam kupił olej to do nich kasa nie trafi za olej. Wchodzi dokładnie 1,67L oleju do skrzyni. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS
W kolejnym ASO powiedziano mi, że w tym modelu się nie wymienia.

Ostatnio edytowane przez polak2468 ; 13-12-2017 o 16:25
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 12:03   #9
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Cytat:
Napisał polak2468 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko jasne. Trzeba kupić olej fordowski.
Wystarczy jak będzie zgodny ze specyfikacją Forda.
Nie wiem co to był za Castrol ale jak miał inne parametry to mógł mieć problemy...

W innym przypadku to są dwa takie same oleje tylko w innych butelkach z różną ceną.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 17:27   #10
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy jak będzie zgodny ze specyfikacją Forda.
Nie wiem co to był za Castrol ale jak miał inne parametry to mógł mieć problemy...

W innym przypadku to są dwa takie same oleje tylko w innych butelkach z różną ceną.
To są te dwa oleje. Ta sama specyfikacja fordowska. Nie rozumiem różnicy w cenie. No i wciąż się waham czy wymieniać. Już drugie ASO mówi, że nie wymienia się (w pierwszym, że nie ma potrzeby, ale można).
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.