Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2015, 09:54   #11
zegan
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 23-06-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: falujące obroty na zimnym silniku plus gaśnięcie

U mnie pomogło właśnie wyczyszczenie przepustnicy. Mam 2.0 + lpg i objawy były identyczne.Zimny silnik obroty falowały czasami przygasał i gasł.Przeczyszczenie przepustnicy jest banalne w tym modelu także możesz to samemu zrobić środkiem do czyszczenia przepustnic/gaźników lub nitro.

zegan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 11:37   #12
lotarkilla
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-12-2014
Skąd: Katowice
Model: cmax
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: falujące obroty na zimnym silniku plus gaśnięcie

Dzieje sie na lpg i pb.doslowne z 10min az auto sie nagrzeje.potem zadnych ale to zadnych objawow.wskazowka obrotomierza idealnie na 900 i ani nie drgnie.
Mam instalacje prinsa , jedyny gazownik ktory ma program do prinsa nie pracuje w soboty.
A propos przepustnicy , czy musze na cos uwazac czyszCzac ja by nie uszkodzic ktoregos elementu lub zalać?
lotarkilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 11:42   #13
zegan
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 23-06-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: falujące obroty na zimnym silniku plus gaśnięcie

To nie diesel że może zalać czujkę.W benzynie wyciągasz ją czyścisz, zakładasz i po sprawie.
zegan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 22:43   #14
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: falujące obroty na zimnym silniku plus gaśnięcie

spokojnie, bez problem sobie poradzisz...

odepnij przewód idący do przepustnicy i ją zdemontuj (4 śruby)... w trakcie czyszczenia, możesz śmiało nią poruszać, i tak będzie wracała sama do stanu spoczynku. nic się nie da tam zalać ani zbytnio uszkodzić.

po zamontowaniu adoptuje się sama... na początku będziesz miał trochę zwiększone obroty, a po kilku minutach/kilometrach jazdy się ułoży...

U mnie było tak zafajdane od środka na początku, że w stanie spoczynku ledwo co była szczelina do przepływu powietrza i ciężko ją było domknąć. po wyczyszczeniu szczelina była wyraźna i dało się ręcznie ją domknąć, tak że zamykała się całkiem...

to nic dziwnego, że takie objawy masz jak silnik jest zimny. na początku komputer wzbogaca trochę mieszankę, aby zimny silnik lepiej pracował i szybciej się dogrzał... podawane jest więcej paliwa, a jeżeli przepustnica nie daje tyle powietrza co trzeba to pewnie się trochę przylewa... a jak się przylewa to komputer stara się utrzymać obroty i otwiera przepustnicę bardziej i wtedy zaczynają falować obroty... zapewne po takich wahaniach obrotów i gaśnięciu czujesz trochę zapachu benzyny w aucie (lub obok auta)...

reasumując... wyczyść i zobacz co dalej.. jak nie pomoże to trzeba szukać gdzie indziej (przedmuchy, świece, cewki)...

a jak pomoże to się przyzwyczaj i raz na jakiś czas czyść co trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2015, 20:03   #15
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: falujące obroty na zimnym silniku plus gaśnięcie

Parę razy już pisałem, że silniki spalinowe benzynowe, diesla są silnikami cieplnymi i prawidłową pracę i moc osiagają dopiero, gdy nagrzeja sie do odpowiedniej wskazanej przez konstruktora temperatury. Większość kierowców albo nie chce, albo naprawdę nie rozumie tego, i od razu po uruchomieniu silnika wymaga aby chodził równiutko, od razu ciepełko w kabinie, szyby odszronione. Tak sie nie da.
I wymagaja jeżdżąc cały miesiac do pracy 5 km w jedną i z powrotem, aby palił najlepiej 6 litrów, tak jak pisze w instrukcji.
Ręce opadają.
I wymieniają co sie da, i czyszczą, a najwiecej swoją kieszeń, a prawie każdy pisze,,jak sie zagrzeje, to nie faluje, nie dymi, nie przerywa ,, .
Ale widocznie ciężko zrozumieć .

Ostatnio edytowane przez salom ; 20-01-2015 o 20:07
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2015, 15:01   #16
lotarkilla
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-12-2014
Skąd: Katowice
Model: cmax
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: falujące obroty na zimnym silniku plus gaśnięcie

Kolego powtarzasz sie.
lotarkilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2016, 12:17   #17
Przemo17101970
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: Gdynia
Model: c-max
Silnik: 1,8 benzyna/LPG
Rocznik: 2005
Postów: 355
Domyślnie Odp: falujące obroty na zimnym silniku plus gaśnięcie

Witam.Chciałem odgrzać trochę temat. Czy może udało się ustalić co było przyczyną falowania przy zimnym silniku?. Mam dokładnie to samo. Jak się silnik zagrzeje to i na benzynie i na gazie jest idealnie.Przy zimnym silniku odpalam motor obroty powoli wzrastają do powiedzmy 1100 i tak się silnik kręci. Niestety gdy ruszę i muszę się zatrzymać wciskając sprzęgło obroty spadają aż do zgaśnięcia silnika a gdy nawet uda się,że nie zgaśnie to szaleją między 400 a 1100. Dodatkowo przy ruszaniu jest uczucie takiego zamulania czy zadławiania silnika.Dodam, ze przepustnica czyszczona, świece i cewki wymienione, filtr powietrza nowy
Przemo17101970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 07:48   #18
zegan
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 23-06-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: falujące obroty na zimnym silniku plus gaśnięcie

O Ile w moim przypadku obroty przestały falować po wyczyszczeniu przepustnicy to nadal praca zimnego silnika mnie niepokoi. Po odpaleniu i tak mniej więcej przez 1 km jazdy czuję się jakbym jechał automatem. Przy zmianie biegów obroty podkręcają się delikatnie a na pewno nie opadają tak dynamicznie jak silnik już jest ciepły. Wiem że silnik zwiększa nieco dawkę paliwa ale takiego "zachowania obrotów" nie było wcześniej. W Fiesta 1.4 16v przy zimnym silniku obroty dynamicznie spadają do 1200-1300 kiedy jest zimny silnik.
zegan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.