Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2013, 10:09   #1
Ford C-MAX
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-08-2013
Skąd: Szamotuły
Model: c-max
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Głuche Stuki w przedmin zawieszeniu

Witam serdecznie,

Na wstępie chciałbym napisać, iż od dzisiaj jestem tutaj nowym użytkownikiem.
Sprowadzają mnie mianowicie głuche stuki w przednim zawieszeniu mojego Forda C-MAXa (2.0 diesel, automat 140 KM).

Auto kupiłem nowe pod koniec roku 2011. Obecnie mam zrobione 50 tys. kilometrów. Planując trasy staram się wybierać jak najbardziej przyjazne zawieszeniu : - ) Mimo mojej troski o zawieszenie występują bardzo irytujące głuche stuki w przednim zawieszeniu. Stuki występują najczęściej podczas wolnej jazdy.
Przykład 1: Jazda z prędkością ok. 10-15 km/h po kostce brukowej (stuki w różnych odstępach czasowych)
Przykład 2: Przejazd przez przejazd kolejowy ok. 7-10 km/h
Gdybyśmy przejechali z większą prędkością przez trasy wymienione wyżej stuków nie usłyszymy !

Sprawę zgłaszałem do ASO już na samym początku gdy kupiłem auto które jest na gwarancji. Po jakimś czasie 20 tys. kilometrów wymieniono kolumnę kierowniczą. Teraz po kolejnych 30 tys. km stuki się pojawiły ponownie.

Proszę tylko nie pisać, iż sam sobie odpowiedziałem na pytanie ; - )

Proszę o informację czy także macie w swoich autach takie objawy.
Może wcześniej nie zwracaliście na to uwagi ?

Stukanie mnie martwi. Tym bardziej, że niedługo kończy się gwarancja auta a wymiana kolumny kierowniczej czy innych elementów to bardzo kosztowna sprawa. Nigdy nie wleciałem w jakąś większą dziurę, czyt. krater ; - ) Może to jakaś inna część z którą mieliście problemy ?
Także metoda włączania głośniej muzyki aby nie było słuchać stuków to leczenie syfa za pomocą pudru.

Może zacząć od najprostszego badania technicznego w niezależnej stacji kontroli badania pojazdów ?

Za wszystkie trafione i nietrafione opinie będę wdzięczny ; - )

Poza stukami z auta jestem zadowolony. Jest ekonomiczne, dobrze się prowadzi, b. dobrze spasowane elementy, etc.
Gdybym kupił używane auto miałbym wytłumaczenie, iż jest używane i stuka ;-)
Ale tutaj został zakupiony nowy egzemplarz i stuka ;-)

Ford C-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2013, 10:47   #2
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 2011 Głuche Stuki w przedmin zawieszeniu Proszę o pomoc

zrob nagranie.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2013, 18:55   #3
pawelwp49
ford::beginner
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 29-12-2012
Model: c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 2011 Głuche Stuki w przedmin zawieszeniu Proszę o pomoc

najpierw sprawdź podstawy jak łożyska na kolumnie mak persona, sworznie na pewno to sprawdzą na pierwszej lepszej stacji diagnostycznej i zostaw serwis w spokoju bo każą ci wymienić nie długo samochód hihihi
niestety mamy takie drogi jakie mamy te elementy szybko się zużywają i powodzonka
pawelwp49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2013, 11:11   #4
Oskar_FKP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk IV,Focus CMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 234
Domyślnie Odp: Głuche Stuki w przedmin zawieszeniu

Zaczął bym od górnych mocowań kolumny mcpersona jak już ktoś wspomniał bo rozumiem najprostsze i najbardziej oczywiste łaczniki stabilizatora sa wykluczone ??
Oskar_FKP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2013, 11:16   #5
malpeczka14
ford::beginner
 
Imię: Mati
Zarejestrowany: 01-11-2012
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Głuche Stuki w przedmin zawieszeniu

Obstawiam na górne mocowanie kolumny mcpersona, też miałem takie objawy jak u ciebie wymieniłam i błoga cisza. Koszt takiej wymiany nieduży także polecam zacząć od tego.
malpeczka14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2013, 20:15   #6
ppaw01
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2010
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1,6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: Głuche Stuki w przedmin zawieszeniu

U siebie też mam takie wrażenie, szczególnie w prawym przednim kole.
Jednak nie jest to walenie jak przy wybitej końcówce i jakoś to znoszę.
Na przeglądzie zwróciłem na to uwagę, ale mechanik powiedział że to "bardzo dobre amortyzatory" a ten typ tak ma.
Po kilku zdaniach nie chciało mi się udowadniać tego stukania - z oczywistych względów mechanik nie był zainteresowany moimi problemami.
ppaw01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2013, 06:29   #7
pcrb
ford::average
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: parteczyny grudziadz
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 195
Domyślnie Odp: Głuche Stuki w przedmin zawieszeniu

a może osłona silnika stuka gdzies sie poluzowala tak było u mnie i teraz nie stuka i nie puka NIC
pcrb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2013, 13:23   #8
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Głuche Stuki w przedmin zawieszeniu

Cytat:
Napisał ppaw01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U siebie też mam takie wrażenie, szczególnie w prawym przednim kole..
Mam dokladnie to samo. Efekt najbardziej slyszalny w sytuacji gdy kolo spada w dol a za nim auto. Np. przy przejezdze przez "spomalowacz". jest to faktycznie gluchy dzwiek. Nie jakis stukot. I chyba jedyne co zostalo to wymiana poduszek pcpersona (oprocz amortyzatorow). Niestety jak chce pokazac to mechanikowi to akurat nie stuka (bo w okolicy sa rowne drogi)

To ze lepiej slychac z prawej strony moze miec 2 wytlumaczenia:
- pozycja kierowcy (jak siedzialem z prawej to tez czasem slyszalem stuk z lewej)
- prawa strona jest bardziej narazona na zuzycie

BTW slysze to samo w FF2 jak i Mdo. Chcialem ten temat poruszyc ale nie wiedzialem jak opisac. Ciesze sie ze ktos temat podjal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2013, 13:50   #9
mr_swistak
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 06-07-2007
Skąd: Szczecin
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1.6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 100
Domyślnie Odp: Głuche Stuki w przedmin zawieszeniu

witam
miałem tak samo 2x wymieniana przekładnia i diagnoza że przekładnie były oki (pisałem gdzieś o tym)...
Myślę że ten typ tak ma - to wina elektrycznego wspomagania jakiś filmik mi w serwisie pokazywali jak jest ona zbudowana... przesuwają się takie kuleczki i przy wolnej jeździe występują stukania z przekładni... proponuje jazdę po kocich łbach powoli i stuka szybko i jest ok...
Miałem taki sam efekt w 8 letniej foce ale tam z zużycia a nie z takiego nieszczęśliwego rozwiązania technicznego - jestem zawiedziony i po prostu staram się nie wsłuchiwać w te odgłosy...
Chyba nic się nie wskóra w serwisie - 2 lata temu wymieniali teraz już maja doświadczenie i nie robią nic - miałem na dzień na próbę nówkę nie śmiganą serwisową stukało jak w moim 8-miesięcznym - więc chyba zostało nam się przyzwyczaić do tego...
mr_swistak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2013, 14:21   #10
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Głuche Stuki w przedmin zawieszeniu

to musi byc cos innego. Na kocich lbach nic nie slysze. Tylko jak wjade powoli w dziure tydziez przejezdzam przez lezacego policjanta.
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.