Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2023, 14:50   #1
Maverickk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-07-2023
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Zacisk hamulcowy tylni - regeneracja

Witam,
jestem w trakcie regeneracji tylnych zacisków hamulcowych w fokusie mk2
Zacisk rozebrałem, wyczyściłem, wymieniłem tłoczek i wszystkie uszczelnienia/oringi, nasmarowałem i właściwie już poskładałem. (pozostało nabicie uszczelki przeciwpyłowej tłoka).
W zasadzie wszystko poprawnie działa - gdy ruszam dźwigienką od hamulca ręcznego to tłoczek wysuwa się poprawnie, a po zwolnieniu dźwigienki wraca do poprzedniej pozycji jednakże chyba powinienem móc za pomocą dźwigienki hamulca ręcznego ( kilkukrotna symulacja zaciągnięcia ręcznego) wysunąć prawie cały tłoczek ?
"Koszyk" ze sprężyną, który trzyma ośke gwintowaną samoregulatora na który nakręca się tłoczek jest zamontowany poprawnie (wykręcałem tłoczek aby to zweryfikować). Również przy podłączeniu sprężarki w miejscu przewodu hamulcowego i podaniu ciśnienia tłoczek prawidłowo się wysuwa
Pozostaje pytanie, dlaczego "zaciąganie" ręcznego nie wysuwa tłoka ? Myślę, że zacisk będzie działał poprawnie, bo płyn hamulcowy będzie wypychał tłoczek w miarę zużywania się klocków i ręczny będzie działał. Mimo wszystko gdy rozbierałem zacisk to właśnie dźwignią ręcznego wysunąłem stary tłoczek na tyle na ile to było możliwe a następnie wykręciłem go całkowicie używając stosownego narzędzia

Maverickk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2023, 15:55   #2
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Zacisk hamulcowy tylni - regeneracja

Ale złożyłeś hamulce i ręczny nie działa, czy tylko na stole zacisk testujesz? Skok tłoka w zacisku na ręcznym jest minimalny. Jak po montażu nie napompujesz najpierw roboczym, to też ręczny też nie zadziała.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2023, 16:14   #3
Maverickk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-07-2023
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zacisk hamulcowy tylni - regeneracja

Testuje na stole.
Zgadza się, skok tłoka przy ręcznym jest niewielki ( tyle o ile wypycha go ten klocek pracujący w gnieździe ośki dźwigni ręcznego). Jak przyłożę powietrze ze sprężarki w gniazdo wężyka hamulcowego to ładnie tłok jest wypychany (wykręca się na śrubie regulatora) i tak będzie zapewne pracował po zamontowaniu - płyn hamulcowy go wypchnie a tłok w miarę zużywania się klocków będzie się delikatnie wykręcał na śrubie ustawiając optymalną odległość.
Nabrałem wątpliwości tylko z tego względu, że gdy rozbierałem na stole świeżo zdemontowany zacisk z auta to wypchnąłem prawie cały tłok poruszając dźwigienką od ręcznego a resztę dopiero wykręciłem ściągaczem.

Dodatkowe pytanie, poleci ktoś jakiś zestaw (np tuleje z tworzywa sztucznego) do nabijania m.in. uszczelniaczy takich jak są przy tych zaciskach - osłona przeciwpyłowa tłoka

Ostatnio edytowane przez Maverickk ; 15-07-2023 o 16:18
Maverickk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.