Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2013, 04:31   #1
Lukasz6
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2012
Model: focus c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 78
Domyślnie Czyszczenie zaworu egr

Ostatnio próbowałem się do tego zabrać. Jednak napotkałem problem, gdyż jak jest podane na zdjęciach [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to tam rura jest prosta, a ja mam karbowaną. Brak śruby mocującej co jest podana na zdjęciach 9 i 10 oraz przed zaworem egr jest zgrubienie gdzie wchodzą przewody z wodą. Mam dodatkowo inną wtyczkę. Może ktoś ma schematy albo wie jak ten zawór wyjąć.

Lukasz6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2014, 18:45   #2
wnoros
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-04-2013
Skąd: Ełk
Model: Ford focus C-MAX
Silnik: DIESEL 1.6 DOHC TDCI CVT
Rocznik: 2004
Postów: 27
Domyślnie Odp: Czyszczenie zaworu egr

może to ci coś pomorze a jak nie szukaj podobnych filmików Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wnoros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2014, 10:10   #3
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Czyszczenie zaworu egr

To chyba nie jest film o 1.6 TDCI ??
Bo 1.6 jest on o wiele niżej a nie za filtrem paliwa :-)
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2014, 16:41   #4
wnoros
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-04-2013
Skąd: Ełk
Model: Ford focus C-MAX
Silnik: DIESEL 1.6 DOHC TDCI CVT
Rocznik: 2004
Postów: 27
Domyślnie Odp: Czyszczenie zaworu egr

Uwierz to ten film najlepszy sposób na dostanie się do EGRa,sam na jego podstawie wykręcałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wnoros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2014, 18:08   #5
malpeczka14
ford::beginner
 
Imię: Mati
Zarejestrowany: 01-11-2012
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Odp: Czyszczenie zaworu egr

To jest 1.6 tdci ( na pewno) ja mam taki sam układ z tego co mi wiadomo w tych silnikach są dwa rodzaje filtra paliwa.:Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
malpeczka14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2014, 13:50   #6
disel
ford::beginner
 
Avatar disel
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 27-09-2013
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: C MAX
Silnik: 2.0 136 ps
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Czyszczenie zaworu egr

Na jak długo starcza takie czyszczenie w jeździe miejskiej bo natrafiłem na artykuł co piszą 50 tys.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ale w praktyce to jak to jest?
pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez disel ; 21-01-2014 o 13:52 Powód: .
disel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2014, 18:09   #7
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Czyszczenie zaworu egr

Witam
Nie wiem jak to jest z żywotnością, wymieniłem na nowy 47 tys km temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - 15 miesięcy - zobaczę ile pociągnie

Mariusz.

PS. Najlepiej zdemontować oba podszybia (wycieraczki też) długo nie schodzi, a i dostęp robi się nawet dobry
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2014, 19:18   #8
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Czyszczenie zaworu egr

Ode mnie tylko taka uwaga że żeby odkręcić EGRa lepiej mieć grzechotkę z dobrą nasadką 8mm, żeby śruby nie obrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mi sie raz zdarzyło i był problem.
Jedną śrubę wykręcasz grzechotką z nasadką, a go drugiej musisz mieć jeszcze przedłużkę ok 12cm.

Mi wyciągnięcie EGRa, zaślepienie i założenie ze wszystkim zajęło ostatnio 30 minut... dochodzę do perfekcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Potrzebujesz klucz 13mm do odkręcenia wycieraczek, komplet torxów do odkręcenia podszybia i zbiorniczka płynu hamulcowego oraz rury od EGRa od strony kolektora, nasadkę 8mm z grzechotką i przedłużką do odkręcenia egra i drugiej śruby rury od EGRa, płaski śrubokręt do odpięcia zapinki pomiędzy rurą a Egrem i kombinerki do jej ponownego założenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba tyle...

PS:
uważaj żeby nie spadła Ci podkładka od EGRa i ta obejma między EGRem a rurą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 20:09   #9
knt999
ford::beginner
 
Avatar knt999
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 29-04-2013
Skąd: Ruda Śląska
Model: MONDEO Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Czyszczenie zaworu egr

Witam, czy opłaca się wymienić EGR na używany? Czy lepiej sobie głowy tym nie zawracać i spróbować swój wyczyścić lub zaślepić?
knt999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 20:30   #10
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Czyszczenie zaworu egr

Cytat:
Napisał knt999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, czy opłaca się wymienić EGR na używany? Czy lepiej sobie głowy tym nie zawracać i spróbować swój wyczyścić lub zaślepić?
Moim zdaniem najgłupszą możliwą opcją jest kupno używango EGRa, bo najbardziej prawdopodobne jest że taki zawór padnie za kilka tys km... lepiej wyczyścić swój - ja miałem taką samą rozkminę i w końcu po długich bataliach odżałowałem te 800 zł i wymieniłem na nowy, firmy Valeo... i jest spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.