Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2007, 19:25   #1
tho-mas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Postów: 30
Domyślnie KLIMA - JAK TO DZIAŁA

Witam.

Kupiłem Focusa z manualną klimatyzacją. To mój pierwszy samochód z klimą i niestety nie wiem jak to działa. Niestety nie posiadam żadnej instrukcji obsługi do tego auta.

Pozdrawiam.

tho-mas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2007, 19:29   #2
Riko
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tarnów
Model: Focus
Silnik: 1,6 125
Rocznik: 2015
Postów: 117
Domyślnie

też tak miałem dwa tygonie temu ale teraz ... pokrętło nawiewu powietrza na minimum czyli na niebieskie kreski potem wciskasz przycisk z napisem AC a siłę nadmuchu dajesz analogicznie jak przy ogrzewaniu ... i tyle.
Riko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2007, 19:30   #3
marek34
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2005
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 ZETEC + LPG
Rocznik: 1999
Postów: 281
Domyślnie

Ale co nie wiesz jak działa. Naciskasz przycisk AC i klima działa. Na zewnątrz musi być więcej niż 10 stopni, bo inaczej się nie włączy. Tak więc trzeba poczekać do wiosny i wszystko będziesz wiedział.
__________________
Pozdrawiam Marek
Focus już sprzedany, obecnie A4 Avant
marek34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2007, 19:54   #4
tho-mas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Postów: 30
Domyślnie

Masz rację w tym roku kima się już nie przyda. Myślałem, że jest to bardziej skomplikowane. Niektóre proste rzeczy potrafią spawić wiele kłopotu.

Pozdrawiam.
tho-mas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2007, 06:19   #5
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,517
Domyślnie

Cytat:
Napisał tho-mas
Masz rację w tym roku kima się już nie przyda. Pozdrawiam.
Nie do końca bym się zgodził. Klima najwięcej przydaje się jesienią i na wiosnę. Gdy w mokry dzień parują szyby to: klima + nadmuch na szybę ... i już szyby czyste (nie zaparowane).

pozdrawiam
i radości z nowego nabytku
Arturek
P.S. jeśli włączysz klime to nie kieruj powietrza na siebie tylko na szybę albo w górę (bo Cię "zawieje" )
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2007, 06:50   #6
ar2r
ford::advanced
 
Avatar ar2r
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK I,Puma 1,7
Silnik: 1,6 16V...1,7 16V
Rocznik: 2002,2001
Postów: 368
Domyślnie

Cytat:
Napisał tho-mas
To mój pierwszy samochód z klimą i niestety nie wiem jak to działa. Niestety nie posiadam żadnej instrukcji obsługi do tego auta
Proszę bardzo
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ar2r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2007, 07:12   #7
QniczeQ
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-07-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 143 KM
Rocznik: 2013
Postów: 158
Domyślnie

Bardzo ciekawe, nie miałem okazji jeszcze czytać instrukcji obsługi Focusa I, u mnie w Focusie II jest klima automatyczna, czyli ustawiam sobie temperaturę jaką chce mieć w samochodzie i ona sama dobiera nawiew itp.
__________________
Ford Focus II, GoldX, 1.8TDCI, 2007r - RIP[*] 28.12.12 => Mondeo GoldX 2.0TDCI 2013
Ford Fiesta mk5, Family, 1.3 ENDURA, 2000r.
QniczeQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2007, 08:27   #8
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie

Bzdura jakie 10 stopni!

Klimatyzacja działa już przy temperaturze powyżej 4 stopni celsjusza na zewnątrz.

Druga sprawa jak chcesz aby naprawdę skutecznie odwilgociła powietrze np w mokry jesienny dzień gdzie do autka wsiądą 4 zgonione osoby w wilgotnych płaszczach itp itd to ustawiasz nawiew na przednią szybę lub na górną "partię" autka i włączasz klimatyzację oraz NACISKASZ przycisk obiegu wewnętrznego coś w rodzaju zakręconej strzałki no i wiadomo sile nawiewu na 1 lub 2 lub 3,4 jak tam Ci pasuje.

WAZNE !!! jak ustawisz tylko nawiew na przednią szybę (ostania w prawo pozycja pokrętła kierunku nawiewu) i przekręcisz pokrętło siły nawiewu choćby na pozycję 1 to klimatyzacja włączy się automatycznie BEZ sygnalizowania zieloną diodą na przycisku AC - pamiętaj o tym, gdyż moze być to nieuchwytne przez chwile a zużycie paliwa będzie ciut większe.

Ja u siebie nawet w mokry dzień praktycznie nie używam klimatyzacji (ostatni raz w lecie przy upałach). Mozna szybciej odwilgocić wnętrze, a mianowicie ustawiasz pokrętło na pozycję przedostanią czyli nawiew na przednią szybę i nogi (wtedy klima się nie włączy), daję na chwilę pokrętło temperatury powietrza na pozycję zimne i siłą nawiewu na 3 lub 4ry. Robie to jakieś 20 sekund. Jest trochę zimno, a potem daję temperaturę na max i tez tak z minutkę i szyby czyste od pary. Czasem trzeba jeszcze na chwilę przedmuchać zimnym z zewnątrz.

Pozdrawiam i udanej walki z wilgocią

Aha i wazna sprawa... tak naprawdę to powinno się włączyć klimatyzację nawet jak nie jest potrzebna przynajmniej raz w miesiącu na około pół godziny. To urządzenie musi raz na jakiś czas chwilę popracować.
Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2007, 13:47   #9
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,517
Domyślnie

Cytat:
Napisał Paweł5

Ja u siebie nawet w mokry dzień praktycznie nie używam klimatyzacji (ostatni raz w lecie przy upałach). Mozna szybciej odwilgocić wnętrze, a mianowicie ustawiasz pokrętło na pozycję przedostanią czyli nawiew na przednią szybę i nogi (wtedy klima się nie włączy), daję na chwilę pokrętło temperatury powietrza na pozycję zimne i siłą nawiewu na 3 lub 4ry. Robie to jakieś 20 sekund. Jest trochę zimno, a potem daję temperaturę na max i tez tak z minutkę i szyby czyste od pary. Czasem trzeba jeszcze na chwilę przedmuchać zimnym z zewnątrz.
Powiedziałbym, że trochę kwestia upodobań. Ostatnio (i nie tylko ostatnio) było trochę wilgotno więc szyby parowały. Włączyłem klimę + nadmuch na szybę i zaparowanie od razu zniknęło. Gdy tylko wyłączyłem klimę to od razu zaparowywało.


Cytat:
Napisał Paweł5
Bzdura jakie 10 stopni!

Klimatyzacja działa już przy temperaturze powyżej 4 stopni celsjusza na zewnątrz.
1. Różne źródłą róznie podają, ja spotkałem informację o +7
2. Plus cztery to mnie kojarzy się z temperaturą przy której włącza się kontrolka oblodzenia (ostrzeżenie o możliwości oblodzenia) i komputer przełącza się na termometr
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2007, 16:44   #10
tho-mas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Postów: 30
Domyślnie

Witam.

Dziękuję za podpowiedzi i instukcję na pewno się przyda, jeszcze minie trochę czasu zanim się przyzwyczaję do auta, mam je dopiero trzeci dzień.

Pozdrawiam.
tho-mas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.