Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2009, 15:15   #1
Majk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Koszalin
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Ubywanie płynu chłodzącego!!!

Zauważyłem w mojej galaktyce, że powoli w zbiorniczku ubywa płyn chłodzący Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie jakoś tak szybko i dużo. Tylko powoli jest coraz mniej. Czym to może być spowodowane?

Majk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 18:21   #2
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Ubywanie płynu chłodzącego!!!

hmm ...jak bardzo go ubywa?,czy spada poza MIN ? czy bardziej w okresie letnim? normalna sprawą jest to że w pewnej ilości jakoś odparowuje itd itp ale zawsze jest to podyktowane czasookresem i nie powinno być za duże , standardowe kontrolowanie i uzupełnianie płynu,czyli jak będziesz miał pomiedzy MAX a MIN to vod kontroli do kontroli nie powinno spadać poniżej MIN a kontrola raz na 6 miesięcy lub 10 tyś
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 19:16   #3
Majk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2009
Skąd: Koszalin
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 19
Domyślnie Odp: Ubywanie płynu chłodzącego!!!

Właśnie to badam i po przejechaniu ok.1500km ubywa ze zbiornika ok.0.5l. Nie zawsze, ale nie raz pod samochodem zauważam mokrą niedużą plamę. Nie wiem czy na pewno ponieważ parkuję na parkingu a teraz często pada deszcz...
Majk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 20:48   #4
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Ubywanie płynu chłodzącego!!!

plama raczej jest od klimy ale ilość która wg kolegi ,,ubywa,, jest zdecydowanie za wysoka
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2009, 05:51   #5
mike_111
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Jawor-zno
Model: SEAT ALHAMBRA
Silnik: 1,9 TDI <--> 115KM AUY
Rocznik: 2002
Postów: 93
Domyślnie Odp: Ubywanie płynu chłodzącego!!!

Sprawdź czy masz nalot z płynu na pojemniku wyrównawczym, jak jest to moim zdaniem uszczelka pod głowicą i wywala płyn.

Zerknij tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] może znajdziesz odpowiedź.
__________________
SEAT ALHAMBRA 2002
1,9TDI 115KM AUY

Ostatnio edytowane przez mike_111 ; 20-11-2009 o 05:54
mike_111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2009, 11:05   #6
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: Ubywanie płynu chłodzącego!!!

...a ja bym proponowal najpierw sobie poogladac wszystkie przewody od ukladu chlodniczego (niestety tego nie da sie zrobic bez wjechania na jakis kanal lub podnosnik) trzeba odkrecic oslone silnika i patrzec czy czasem gdzies nie ma wycieku i dalej ogladnac dokladnie chlodnice czy np. nie ma przetarcia gdzies na "styku" intercollera z chlodnica lub tez jakiegos innego elementu ktory jest b.blisko chlodnicy a ktory mogby podczas drgan przetrzec ktoras ze sciezek panelu chlodnicy. Kolega ma dosc duzy ubytek wiec mysle ze jesli zalozymy ze gdzies jest wyciek, to bedzie on raczej nietrudny do zlokalizowania.Jesli okaze sie ze jest inaczej tzn. wyciekow brak , to wowczas mozna sie zastanawiac czy faktycznie uszczelka nie odmowila poslugi. Mowia ze jak uszczelka jest do wymiany to w czasie pracy silnika kiedy sie zagladnie do zbiorniczka wyrownawczego to widac male babelki. ( uwaga podczas odkrecania korka ze zbiorniczka wyrownawczego zwlaszcza jak plyn jest goracy : plyn i "para" moze popazyc"
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2009, 11:39   #7
Dejwid
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Ubywanie płynu chłodzącego!!!

jeśli to uszczelka to po wyłaczeniu auta tak po 30 sek w normalnym - sprawnym jak odkręcimy korek od zbiorniczka delikatnie powinno psss i być okej a jak jest to uszczelka i gazy idą do obiegu to może i będzie bardzo solidne ciśnienie i moze być łacznie z ,,wykipieniem,, płynu wiec UWAGA!!(przetestowane na innej marce również na F...)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dejwid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2009, 20:04   #8
wawerek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 99
Postów: 25
Domyślnie Odp: Ubywanie płynu chłodzącego!!!

Mi też ubywa bardzo powoli płynu. Jeżdżę już tak co najmniej rok. Mam 1,8 zagazowany.
Jak jade na gazie to bardzo dymi. Jak przełącze na benzyne to na wolnych obrotach na mrozie rozgrzany silnik też trochę widać biały dym.

Jak odkręciłem na włączonym silniku zbiornik wyrównawczy to zeszło ciśnienie i podniósł się poziom płynu o jakiś 1-2cm.

Olej sprawdzałem i nie mam żadnych śladów mazi.
Czy to może być uszczelka pod głowicą. Czy planowanie jest konieczne przy silikach benzynowych?
wawerek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2009, 20:39   #9
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Ubywanie płynu chłodzącego!!!

pompa kolego, u mnie też Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko, że jaj juz całkiem straciłem uszczelnienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(

więc przy okazji znowu poproszę o "adres" pompy. Gdzie ona jest w 2.8 i czy dużo roboty. będę ją musiał w tym tygodniu zmienić "pod blokiem"
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2009, 20:40   #10
wieslawbart
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Skąd: BIAŁYSTOK
Model: GALAXY
Silnik: 1,9TDI 90KM
Rocznik: 1998
Postów: 105
Domyślnie Odp: Ubywanie płynu chłodzącego!!!

Cytat:
Napisał wawerek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi też ubywa bardzo powoli płynu. Jeżdżę już tak co najmniej rok. Mam 1,8 zagazowany.
Jak jade na gazie to bardzo dymi. Jak przełącze na benzyne to na wolnych obrotach na mrozie rozgrzany silnik też trochę widać biały dym.

Jak odkręciłem na włączonym silniku zbiornik wyrównawczy to zeszło ciśnienie i podniósł się poziom płynu o jakiś 1-2cm.

Olej sprawdzałem i nie mam żadnych śladów mazi.
Czy to może być uszczelka pod głowicą. Czy planowanie jest konieczne przy silikach benzynowych?
Witam
Możesz mieć walniętą mębranę w parowniku . Miałem kiedyś tak w poldku.
Pozd.
wieslawbart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.