Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2010, 08:59   #1
m_mati
ford::average
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Grodzisk Maz/Wawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 90
Rocznik: 1996
Postów: 104
Domyślnie Pompa wtryskowa rzęzi?

Witam.
Od około dwóch tygodni mam rzężący problem. Z okolic pompy/alternatora dochodzi po odpaleniu dźwięk "rzężenia". Sorry za termin, ale nic innego mi nie pasuje. Jest to niby lekkie zgrzytanie, obcieranie, zależne od obrotu kół pasowych - częstotliwość minimalnie się zmienia, ale jest stała w cyklach. Przy zwiększaniu obrotów dźwięk nie zanika, jest bardziej słyszalny. Przestudiowałem szukajkę, ale posty dotyczą trudności w odpalaniu na ciepło. Czasami tak mam, ale nie zawsze, raczej obstawiam rozrusznik, bo na ciepło, nie bardzo chce kręcić - jak zakręci, od razu pali. Ciężko jest idealnie zdiagnozować dźwięk. Czasami wydaje mi się, że dochodzi z okolic kół pasowych, czasem właśnie od strony pompy. Dodam, że napinacz miałem wymieniany miesiąc temu. Jakie testy mogę jeszcze wykonać, aby cosik z tego wyszło. Zaraz jeszcze zrzucę filtr powietrza, odchylę osłonę rozrządu, może cosik tam rzęgoli. Mam nadzieję, ze różne testy Wam przyjdą do głowy.

m_mati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 11:28   #2
m_mati
ford::average
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Grodzisk Maz/Wawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 90
Rocznik: 1996
Postów: 104
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa rzęzi?

Byłem w serwisie co to diselki robi, panowie posluchali i stwierdzili, ze łożysko pompy kaput.
Pompa wg nich do wymiany albo regenaracji. No i teraz jedna wielka niewiadoma ile wytrzyma. A jak się zatrze nie daj boze, niewiadomo, jakie spustoszenia spowoduje. Po mojemu robienie pompy to i rozrząd trza zrobić, a przeciez robiłem go 3 tysie temu.
Załamka. Dochodzę do wniosku, że trza zakończyć współpracę z galaktyką, zejść na ziemię i jeździć pociągiem i komunikacją miejską. Znacznie taniej, mniej nerwów itd. Tylko A na poważnie, co tu teraz robić?
m_mati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 12:01   #3
jack111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-02-2010
Skąd: Słupsk
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9tdi AFN
Rocznik: 1999
Postów: 52
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa rzęzi?

Stary! Nie załamuj się! Pewnie rzęzi Ci, ale...łożysko w alternatorze, albo któraś rolka, czy napinacz w rozrządzie. Sprawdź to, zanim władujesz się w koszty.
jack111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 16:16   #4
m_mati
ford::average
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Grodzisk Maz/Wawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 90
Rocznik: 1996
Postów: 104
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa rzęzi?

Sprawdziłem dla pewności jak wygląda ładowanie akumulatora. Na włączony, silniku ok. 18,5V, przy wyłączonym bateria pokazuje 15,4V. Może walnięty jest jednak alternator, jak sugeruje jack111. Sprawdziłem też zasłyszanym sposobem - przykładając kawałek kijka od szczotki (kobita każe kupić nowy skoro jej ciachnąłem) do pompy i alternatora. Przy pompie słychać tylko równą pracę silnika, zaś przy alternatorze mam wrażenie, że bardziej słysze nierówną pracę silnika z opisywanym zgrzytaniem. Jak jeszcze sprawdzić alternator?
m_mati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 17:23   #5
wieslawbart
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Skąd: BIAŁYSTOK
Model: GALAXY
Silnik: 1,9TDI 90KM
Rocznik: 1998
Postów: 105
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa rzęzi?

Witam.
Spróbuj zdjąć pasek .Wtedy będziesz na bank wiedział.
Pozd.
wieslawbart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2010, 19:21   #6
m_mati
ford::average
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Grodzisk Maz/Wawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 90
Rocznik: 1996
Postów: 104
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa rzęzi?

Dzisiaj odwiedziłem trzech elektromechaników, w celu sprawdzenia usterki. Panowie stwierdzili, że siadło łożysko alternatora i łożysko sprężarki. Dlaczego oba? Nie wiadomo. Fakt, pompa wtryskowa ok, więc to plus. Regeneracja alternatora zamknie się w 300zetach, ale klima???? Jakaś porażka!!!! Zastanawiam się co zrobić, żeby odłożyć w czasie naprawę klimy.
m_mati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.