Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2015, 06:12   #1
dario3103
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-03-2013
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 127
Domyślnie Czujka w masce silnika czy to od alarmu ?

Witam!
Zainteresowala mnie pewna sprawa. Zauwazylem ze do zamka maski silnika dochodza kabelki. Domyslam sie ze w zamku jest mikrostyk z alarmu. Ale dzis jak zamykalem auto z pilota przy otwartej masce to wlaczyly sie kierunkowskazy tak jak by bylo wszystko w aucie pozamykane. Czy jest to normalne? Chyba powinny mrognac dopiero jak wszystko jest zamkniete albo?
Dodam ze w sharanie jak np. maska byla otwarta lub jakies drzwi to auto sie zamykalo ale kierunki nie migaly dopoki nie pozamykalo sie wszystkich drzwi w aucie z klapa wlacznie.
Moze ktos sprawdzic u siebie czy tez ma tak jak ja w moim Galaxy? Albo mam cos uwalone?
Nie wiem jak sie za to zabrac zeby sprawdzic czy wszystko jest ok. Moze byc ze nie mam wogole alarmu w aucie?
Widzialem zamki z wtyczkami na sprzedaz z opisem ze sa do modeli bez autoalarmu.
Dziekuje i pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 10-09-2015 o 07:22
dario3103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 15:42   #2
Lector
ford::average
 
Avatar Lector
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-08-2015
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 121
Domyślnie Odp: Czujka w masce silnika czy to od alarmu ?

Witam!
Jako ze sam zainteresowałem się tematem dołożenia fabrycznego alarmu (temat w dziale mondeo) to odpiszę.
Sam już założyłem w swoim lampkę z czujnikami i syrenę w prawym schowku w bagażniku w swoim Galaxy.
Jeszcze go nie aktywowałem, czekam na kabel.
Jak kupowałem samochód to niby miałbyś u mnie alarm, ale nie było. Sprawdzenie zamknij samochód z otwartym oknem, odczekaj chwilę (jak jest alarm to się uzbroi) i otwórz drzwi klamką od środka.

To że w Twoim (jak i wielu osób) dochodzą przewody do zamka klapy silnika, nie oznacza ze jest tam czujnik otwarcia.
Aby się najprościej przekonać trzeba zdemontować wtyczkę i zobaczyć czy są styki w zamku, bo może to być coś w rodzaju zaślepki trzymaka wiązki.
Wiem ze jeszcze inni pisali aby na odpalonym silniku otworzyć maskę, to na komputerze powinien być komunikat jak przy otwartych drzwiach.

Fabryczny alarm może być obwody (zamknięcia drzwi) oraz obwody z czujnikami ruchu we wnętrzu.

Tak wygląda lampka z czujnikami.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcie kolegi piotrali.

Ostatnio edytowane przez Lector ; 10-09-2015 o 16:06
Lector jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2015, 07:07   #3
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Czujka w masce silnika czy to od alarmu ?

@Lector zmniejsz fotkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2015, 17:18   #4
Lector
ford::average
 
Avatar Lector
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-08-2015
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 121
Domyślnie Odp: Czujka w masce silnika czy to od alarmu ?

Sorki za offtopa.

Ale fota taka sama jak w wątku tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Lector jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2015, 20:10   #5
dario3103
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-03-2013
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 127
Domyślnie Odp: Czujka w masce silnika czy to od alarmu ?

Witam!
Wlasnie sprawdzalem u siebie i niestety nie mam alarmu. Nie mam rowniez zamka z czujka w masce. Wlasnie przypadkiem wpadlem na Twoj temat z dokladka alarmu. Przeczytalem od deski do deski. Ja bym se dolozyl gdyby nie blo problemu z czesciami do tego. Nie mam czasu na szukanie wszystkiego i skladanie zestawu. Pozatym Swietna robota i super opisane prace w Twoim przypadku
Pozdrawiam.
dario3103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.