Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2018, 16:56   #1
Norek89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2016
Model: focus mk4
Silnik: 1.5 ecoboost 182km
Rocznik: 2021
Postów: 30
Domyślnie Silnik nie gaśnie po przekręceniu kluczyka. 1.0 EB 2014r.

Witam serdecznie po długiej przerwie.

Niestety mam problem z wyłączeniem silnika, problem pojawił się nagle, bez związku z jakąkolwiek modyfikacją czy ingerencją w samochód...

Focus 1.0EB 2014r. 60.000km.

Przekręcam kluczyk do pozycji 0, silnik pracuje, wyciągam kluczyk ze stacyjki, silnik nadal pracuje. Radio (chińskie, dodane 2 lata temu), cały czas działa - co dziwne, przedtem radio po przekręceniu kluczyka w pozycję 0 albo wyciągnięciu kluczyka, po zgaszeniu zapłonu również wyłączało się. Teraz działa (razem z zapalonym silnikiem). Dopiero otwarcie drzwi, powoduje zgaszenie zapłonu silnika, i wyłączenie radia.

Akumulator- poprzedniej zimy już chciałem zmienić na nowy, bo napięcie wyjściowe oscylowało w granicach 11.3 V, ale po odpaleniu już ~14.7 V. W tym przypadku wartości są niemal identyczne. Nie ma innych objawów słabego akumulatora, wszystko działa, silnik odpala za 1 razem normalnie.
Odpinałem akumulator, żeby zrobić "reset", nie pomogło.

Dzisiaj rozłączyłem od zasilania wszystkie pierdoły, radio cb, wzmacniacz, ładowarki, ORAZ CAŁE RADIO z nadzieją, że to ono jest przyczyną problemu. Niestety, silnik nadal nie gaśnie, dopiero jak otworzę drzwi (przy kluczyku wyciągnietym lub w pozycji 0).

Sprawdzałem wszystkie kostki, przy stacyjce, skrzynkę bezpieczników pod pasażerem, skrzynkę w silniku, kostki w słupkach przednich. Wszystko gra.

Możecie mi podpowiedzieć, jaki ewentualnie związek może mieć odcięcie zasilania- związanego z otwarciem drzwi, z wyłączeniem silnika? Gdzie szukać problemu? Nie chcę od razu jechać do elektryka, bo dużo w tym aucie modyfikowałem na własną rękę, w elektryce również (dokładanie wiązek itd) i chciałbym spróbować sam coś wykminić.

Z góry bardzo dziękuję!
pozdrawiam

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Norek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 18:53   #2
hampel08
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: Silnik nie gaśnie po przekręceniu kluczyka. 1.0 EB 2014r.

Kolego poczytaj te wątki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W skrócie sprawdź najpierw moduł GCM pod schowkiem, nad nogami pasażera, kostka C6.
hampel08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 21:33   #3
Norek89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2016
Model: focus mk4
Silnik: 1.5 ecoboost 182km
Rocznik: 2021
Postów: 30
Domyślnie Odp: Silnik nie gaśnie po przekręceniu kluczyka. 1.0 EB 2014r.

Dzięki bardzoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jutro sprawdzę
Norek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 12:07   #4
Norek89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2016
Model: focus mk4
Silnik: 1.5 ecoboost 182km
Rocznik: 2021
Postów: 30
Domyślnie Odp: Silnik nie gaśnie po przekręceniu kluczyka. 1.0 EB 2014r.

Niestety (albo na szczęście?) moduł BCM suchutki. Wyciągnąłem nawet schowek żeby dokładnie obejrzeć wszystkie wtyczki. Nie ma śladu wody, przepalenia, odbarwienia, nic.

Macie jeszcze jakiś pomysł, czy zostaje wizyta u elektryka?
Ewidentnie COŚ nie odcina prądu, kiedyś przy wyciągnięciu kluczyka (albo w pozycji 0) nie działała elektryka szyb, radio itd). Teraz mimo, że wyciągam kluczyk, to cała elektryka działa. Nie odcina prądu. Dopiero po otworzeniu którychkolwiek drzwi, prąd odcina i silnik gaśnie

Może problem ze stacyjką?

Ostatnio edytowane przez Norek89 ; 09-12-2018 o 12:18
Norek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2018, 14:15   #5
hampel08
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-12-2018
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 19
Domyślnie Odp: Silnik nie gaśnie po przekręceniu kluczyka. 1.0 EB 2014r.

Chyba bez elektryka się nie obędzie, tym bardziej, że pisałeś o wielu modyfikacjach w tym focusie.
hampel08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.