Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2016, 04:15   #31
sernik2
ford::average
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 27-03-2016
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo/Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 65
Domyślnie Odp: Obrócona panewka

Cytat:
Napisał kesick1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okazało się, że wał nie nadaje się do szlifu. Zbyt duże uszkodzenie. Trzeba by znaleźć inny.
Kupiłem więc cały silnik razem z pompą wtryskową + jeden wtrysk żeby zastąpić ten uszkodzony. Czekam na kuriera. W przyszłym tygodniu będzie robiony przeszczep...
Jaki jest koszt silnika?

sernik2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2016, 09:14   #32
slider2002
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Gniezno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Obrócona panewka

pamiętaj ze przy takich operacjach wymienia sie tez kompletny rozrzad. gorny i dolny (jesli jest na pasku)
slider2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2016, 19:10   #33
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Obrócona panewka

Nie żałować też kasy na sprzęgło, dwumas, uszczelniacze. Najgorsza robota, czyli wyjęcie silnika masz i tak już z głowy, po co za jakiś czas podwajać koszty.
__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2016, 22:34   #34
kesick1
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 10-04-2016
Skąd: GDAŃSK
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Obrócona panewka

Dzisiaj odebrałem swojego s-maxa po przeszczepie silnika. Jeździ, pali ładnie, przyspiesza jak wcześniej, nie kopci, nic nie stuka nie puka itd. ale tak naprawdę jak zrobię z 2000 km to będę pewien, że silnik jest czegoś wart, a wymiana była zrobiona porządnie. Umówiłem się już za miesiąc na wizytę u mechanika i przegląd na podnośniku żeby zobaczyć czy się nic złego nie dzieje.

Za sam silnik wraz z pompą wtryskową, zakupiony na allegro wydałem 4200 zł. Rozrząd wymieniony, wtrysk także (plus sprawdzenie w serwisie). Do tego rozrząd oczywiście no i tarcza sprzęgła wraz z zaciskiem. Do tego olej, filtr, płyn chłodniczy, uszczelki kolektorów i parę innych... razem ok. 7,5 tys zł.

Tak się zakończyła moja przygoda z obróconą panewką i wymianą silnika! Teraz zaczyna się przygoda używania auta z nowym silnikiem, którego stanu za bardzo nie znam. Wiem tylko, że pochodzi z jakiegoś rozbitego anglika... pojeździmy - zobaczymy.

Na otarcie łez mam jeszcze stary silnik, z którego oprócz wału i jednego korbowodu reszta jest w dobrym stanie. Mogę wystawić części w internecie i spróbować odzyskać parę złotych.

Pozdrawiam wszystkich i życzę, aby nikt nigdy nie musiał zapoznać się tak dogłębnie z uszkodzonymi panewkami jak ja! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kesick1 ; 20-05-2016 o 22:37
kesick1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 13:27   #35
kesick1
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 10-04-2016
Skąd: GDAŃSK
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Obrócona panewka

Mam tylko jeszcze jedno pytanie na zakończenie: jak zapobiec takiemu uszkodzeniu w przyszłości?
Przyczyną zerwania panewek był najprawdopodobniej lejący wtrysk i paliwo w układzie olejowym. Pogorszyło się smarowanie i zerwało panewkę. Nie było wcześniejszych objawów. Cała sytuacja miała miejsce podczas jazdy autostradą i jak zacząłem słyszeć klekot z jednego z cylindrów to było już po imprezie.
Co robić zapobiegawczo? Sprawdzać wtryski - ale jaka jest gwarancja, że dzisiaj wtryski będą po sprawdzeniu ok, a jutro będę jechał i sytuacja się nie powtórzy?
Sprawdzać poziom oleju - ale co w przypadku gdy paliwo dostaje się do oleju? (z jednej strony oleju ubywa jak w każdym dieslu, a z drugiej dopływa paliwo; w rezultacie poziom "oleju" jest prawie niezmienny!).
Może podpinać częściej pod komputer i szukać błędów? Czy da się zdiagnozować jakieś problemy z wtryskiem poprzez komputer?
Sam nie wiem co dalej?

Na razie jeżdżę i cieszę się autem, ale trochę się czuję jakbym siedział na szpilkach!
kesick1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2016, 15:54   #36
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Obrócona panewka

Całkiem zielony kierowca, niewiele może zrobić, ale juz sredni doświadczony, może się zorientowac, ze z wtryskami cos nie tak, jest sporo objawow, nie bedę o nich pisał, na Forum jest opisane. Olej jak śmierdzi olejem napędowym, da sie wyczuc, wystarczy powąchac, a takie awarie nie zdarzaja się zbyt często, akurat trafiło na Ciebie, to pewnie parę lat masz spokoju,.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
silnik 1



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.