Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2016, 10:46   #371
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to może być tak, że sam wlot par jest zablokowany? Dopalanie startuje i temperatura na czujnikach dochodzi do 470C. To za mało żeby wypalić sadzę ale może własnie z tego powodu, że wlot jest zablokowany a nie sama świeca przepalona?

__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2016, 10:51   #372
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... to może być tak, że sam wlot par jest zablokowany? ...
Dokładniej, to kanał wytwarzania pary (szczelina pomiędzy świecą a obudową) mogła zablokować się nagarem. Na wyjętym urządzeniu dość łatwo to sprawdzić - pompujemy rowerową pompką przez przewód paliwowy i sprawdzamy czy jest "przelot" (dość niewielki).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2016, 10:53   #373
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Dzięki, to najpierw ją rozbiorę zanim kupię nową.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2016, 11:24   #374
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał Matius86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy orientujecie się może czego dotyczą te błędy. Wczoraj sprawdzałem i mi się pojawiły...
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - proszę zmniejszyć zdjęcia!!!
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 13:30   #375
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Do swojego DW12C wstawiłem świece z Focusa MK3 DW10C o takim kodzie 'AV41-9T540-BC'. Wszystko chodzi jak należy. Jestem już po kilku cyklach wypalania i temperatura należycie rośnie w wydechu. Sadza się wypala. Wymiana 10'.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 20:46   #376
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 392
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

No i na mnie przyszedł czas ( już wiele osób zaczynało swój post tymi słowami). Początkowo paliła się tylko ikonka ,,żółty silniczek", potem zaczęła się pojawiać ,,Usterka silnika i ESP"
Po przeczytaniu całego wątku j.w. swoje poszukiwania zacząłem od Zaworu N75 turbiny EGR, pomyślałem, że zdejmę go, obejrzę, może podmienię go z drugim takim samym brązowym obok filtra powietrza? I BINGO !!! Podczas odkręcania zauważyłem, że 2-pinowa wtyczka, która wpięta jest od dołu, ma zerwany jeden kabelek... Po naprawie i skasowaniu błędów - wszystko wróciło do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160417_124233.jpg (86.8 KB, 137 wyświetleń)
__________________
----> <a href=http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png target=_blank>http://www.motostat.pl/user_images/25037/icon1.png </a>

Ostatnio edytowane przez maciej ; 19-04-2016 o 13:13 Powód: interpunkcja
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2016, 10:02   #377
Mlody_1980
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2015
Skąd: Wrocław
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam podłączę się w temacie mam s-maxa 2006r 2.0tdci 140KM sytuacja identyczna najczęściej z rana po przejechaniu 500-800m pojawia się kontrolka usterka silnika i usterka układu ESP silnik traci moc, po zgaszeniu i odpaleniu ponownym kontrolki gasną po przejechaniu kolejnych 500m znowu to samo zaczyna się dziać kolejne zgaszenie i odpalenie i auto jeździ dwa trzy dni bez problemu. Styki poczyszczone, podpięcie do kompa - zero usterek. czy ktoś coś może podpowiedzieć co można spróbować jeszcze zrobić, w czerwcu chce jechać do Włoch i mam pewne obawy.
Mlody_1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2016, 16:23   #378
gogigi
ford::average
 
Avatar gogigi
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 11-11-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Focus Mk2 FL Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 136km 320Nm - DPF OFF
Rocznik: 03.2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cześć

Mojego focusa również dopadła bolączka z CHECK ENGINE tylk ikonka ,,żółty silniczek". Problem pojawił się po wywianie wysprzeglika. Skrzynia zrzucona wysprzeglik wymieniony. Sprzęgło i auto chodzi i jeździ. Az do momentu kiedy zapaliła się kontrolka check engine a w teście zegarów pojawił się błąd DTC A19A. Auto straciło pazura i słabo przyspiesza wkręca się na obroty do 4 tys ale nie ma tego kopa. Jak na złość mój kabelek od viakona mam pożyczony i nie mogę odczytać błędu. Z wysprzeglikiem wymieniony zostal komplet filtrów i olej.

W okresie czerwiec - wrzesień 2015 roku była regenerowana turbina, alternator, wymieniony nowy akumulator dpf wycięty i wymieniony łańcuszek o walków rozrządu bo był wyciągnięty i zaczął hałasować, Auto śmigało aż milo wszędzie jest sucho i nie ma nigdzie zapoceń. Nie kopci nie puszcza dymu odpala od 1 kopa.

Spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem ? Czy to może być padnięty zaworek od sterowania geometria turbiny lub czujnik temp powietrza w kolektorze ssącym ?

Auto już raz miało skasowany ten błąd i od razu ożyło miało werwę w sobie. Błąd Związany był z przeładowaniem ciśnienia w turbo. Po skasowaniu znowu pojawił się po przejechaniu około 40 km.

Pozdr.
gogigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2016, 19:52   #379
przemas01
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-08-2016
Model: Ford Kuga I
Silnik: 2.0 Tdci 140
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam! Kuga 2010, 140hp, Euro 5.
Przebieg auta 73tys, pierwszy właściciel. Podobna historia. Komunikat usterka silnika + zdławienie mocy. Komunikat początkowo występował co któreś odpalenie, po około 40 kilometrach zapalał się tuz po odpaleniu silnika. Kody błędów (przez OBD 2 + mobilscan) p2002, p2463, P244B. Znacząco podniósł się poziom oleju. Kody sugerowały ze DPF jest zapchany ale jako ze niedawno ok 200km temu wróciłem z urlopu gdzie auto zrobiło ponad 4000km trasy wydaje mi się to niemożliwe. Obstawiam ze czujnik ciśnienia różnicowego DPF podawał błędne dane do kompa. Wymiana oleju + filtr, nowy czujnik DPF, kasowanie błędów. Nie robiłem wymuszanego wypalania DPFu. Od tego czasu 600km bez niespodzianek.
przemas01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2016, 12:49   #380
Werb
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-04-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo IV
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Ja walczę z problemem Usterka silnika + kontrolka ESP od jakiegoś roku, właściwie to już nie walczę, nauczyłem się z tym żyć.
Błędy w Forscanie pojawiają się dwa:
P003A - przekroczony limit programowania położenia mechanizmu sterowania ciśnieniem doładowania turbosprężarki - napięcie w obwodzie powyżej/poniżej wartości progowej
P2263 - działanie układu ciśnienia doładowania turbosprężarki - siłownik zablokowany w położeniu zamkniętym.
Sytuacja powtarzała się na tyle często, że zauważyłem prawidłowość - pojawia się zawsze jak jest mokro..
Jak jest sucho auto chodzi jak zegarek, 200 na autostradzie nie jest żadnym problemem.
Pierburgi podmieniane, wymieniane, czujnik kopiowania też, dolot szczelny.
Już dawno straciłem nadzieję, że znajdę przyczynę, na forum przeczytałem wszystkie posty opisujące podobne problemy, nigdzie nie znalazłem rozwiązania dla mojego mondzioła.
Jak ktoś ma jakieś sugestie to proszę o porady.
Werb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.