Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2009, 23:38   #11
hucker
ford::average
 
Avatar hucker
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 107
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

Cytat:
Napisał leszko23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Doradzam sprawdzenie pompki wstępnej paliwa przy zbiorniku paliwa.
nie jestem pewien ale ta pompka jest chyba potrzebna tylko przy rozruchu silnika,jak się myle to poprawcie mnie

hucker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2009, 08:20   #12
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

Suchar27 wtrysków TDDI nie poddaje się prubie przelewowej. Reguluje się je tak samo jak wtryski ze starego URSUSA.
hucker ta pompka jest potrzebna cały czas. Być może ma już za małą wydajność i przy zwiększonym zapotrzebowniu silnika na paliwo po prostu nie wyrabiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 08:38   #13
misiek990
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2008
Model: Mondeo MK III
Silnik: TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 82
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

hehehe. normalna sprawa masz tddi i tak jest. wielkie halo temat wielokrotnie wałkowany.zregeneruj pompe,popracuj przy wtryskach - zapłać 4 tyś i wróć tu pisząc to samo.aha jeszcze popiszą ci o rurze ERG - to tam pomajstruj. to jest tddi
ja kupiłem jak miał najechane 148.000, po roku ma 192.000 i nic nie zmieniałem- musisz się przyzwyczaić.

pozdrawiam
misiek990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 22:37   #14
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

Witam,
Odwiedziłem dzisiaj znajomego w servisie Boscha, podłączyliśmy pod komputer i sprawdził dosłownie wszystko co można było sprawdzić w silniku i nie tylko, łącznie z dawką paliwa, coś z pedałem, spalinami, klimatyzacją i nic nie wyskoczyło żadnego błędu. Gość nie chce za bardzo wierzyć w defekt pompy wtryskowej. Bardziej stawia na przetarcie się jakiegoś wężyka przez co może być utrata mocy. Ja osobiście zauwazyłem że taki wężyk który idzie do turbiny nie jest takiego samego przekroju (prawdopodobnie było już coś kombiowane i łączony z cieńszym może to to?)
Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 14:08   #15
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

Słuchajcie a może to jest przetarcie się wężyka tego 6mm co wchodzi do turbiny? Dodam też że nie jest on w całości jednakowej średnicy ktoś chyba majstrował przy tym. \tak około 20 cm od turbiny zmieniania się jego średnica na rurkę średnicy 3mm i niżej znów normalny wężyk. Może to jest jakas przyczyna utraty i szarpania jak się załącza turbina. Niewiem gdzie ten wężyk idzie i czy go zmienić na nowy o jednakowj średnicy. Pisali też o zaworze boostera, o wymianie uszczelniaczy i membran, co o tym sądzicie?
Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 14:12   #16
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

Na pewno nie oddam pompy wtryskowej do regeneracji za dużo zbierznych informacji. A 2800 drogą nie chodzi.
Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 14:49   #17
krzysiek_wawa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

Człowieku, przestań walić posta za postem bez sensu. Po pierwsze TDDI tak ma, że przy 2000 obrotów przy przyspieszaniu delikatnie go zamula na sekundkę, póxniej idzie dalej, to jest turbodziura (dlatego to dziura, że przydławia, po niej samochód dostaje kopa). Kolejna sprawa, nie znam TDDI, a troszkę już ich widziałem, żeby przy tych około 2000 obr. nie zmieniał dziwięku na taki twardszy, głośniejszy i nieprzyjemny.

Zrozum, że ten tym tak ma albo zrób dokładnie to co napisał kolega misiek990, wydaj pieniądze w błoto, przejmuj się i i tak tego nie zmienisz...

Źle Ci odpala? Zapala Ci się sprężynka podczas jazdy lub przy odpalaniu? Dymi za mocno na czarno? Nie chce przyspieszać powyżej 3000 obr? Jeżeli nie to wszystko jest ok i daj już spokój...
krzysiek_wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 16:05   #18
Suchar27
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: Słupsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 121
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

Cytat:
Napisał krzysiek_wawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Człowieku, przestań walić posta za postem bez sensu. Po pierwsze TDDI tak ma, że przy 2000 obrotów przy przyspieszaniu delikatnie go zamula na sekundkę, póxniej idzie dalej, to jest turbodziura (dlatego to dziura, że przydławia, po niej samochód dostaje kopa). Kolejna sprawa, nie znam TDDI, a troszkę już ich widziałem, żeby przy tych około 2000 obr. nie zmieniał dziwięku na taki twardszy, głośniejszy i nieprzyjemny.

Zrozum, że ten tym tak ma albo zrób dokładnie to co napisał kolega misiek990, wydaj pieniądze w błoto, przejmuj się i i tak tego nie zmienisz...

Źle Ci odpala? Zapala Ci się sprężynka podczas jazdy lub przy odpalaniu? Dymi za mocno na czarno? Nie chce przyspieszać powyżej 3000 obr? Jeżeli nie to wszystko jest ok i daj już spokój...






Krzysiek_wawa

Jest dokładnie tak jak piszesz nie ma żadnych innych objawów takich jak zapalanie sprężynki , falowania obrotów, złego odpalania czy też dymienia, itp itd. Dziwię się tym objawom ponieważ mialem wczesniej diesle z turbiną i takich efektów nie zaobserwowałem.No ale widocznie w szanownych mondiakach tak jest. Miałem golfa dti i ta turbo dziura byłą całkiem przyjemna bo dodawała mocy w odczuwalny sposób a nie jak tu. trudno, ale dzięki za redę krzysiek_wawa
Suchar27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 20:14   #19
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

krzysiek_wawa nie wypisuj więcej takich bredniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Żadnego zamulania nie powinno być, szczególnie przy 2000 obr/min!!!
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145

Ostatnio edytowane przez Luk@s ; 04-11-2009 o 20:21
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 21:12   #20
krzysiek_wawa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: Pompa wtryskowa 184tyś? Mondeo TDDI

Tu nie chodzi o zamulanie, ja od początku mam w samochodzie, jechałem również trzeba innymi TDDI i czasami przy przyspieszaniu przy okolo 2000 obr. jest taki moment, nie wiem jak to nazwać - przydławienia czy coś podobnego? Trwa to mniej niż sekundkę, ale czasami występuje i TTTM
krzysiek_wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.