Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2013, 12:23   #1
krzymal
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-01-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

Witam.

Mam pytanie do użytkowników Forda Mondeo MK4 kombi. Mam to autko od kilku miesięcy i generalnie jestem zadowolony oprócz jednego- konkretnie chodzi o poziom hałasu. Podczas jazdy słychać szum z tylnej części samochodu, myślałem ,że to może opony, przełożyłem nawet z mojego Volvo ale dalej był słychać hałas. Nie wiem może to łożysko? A może ten typ tak po prostu ma? Dajcie znać jak jest u was. Z góry dzięki. Moje auto to Mondeo MK4 2008r. 2.0 TDCI 140KM.

krzymal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 12:47   #2
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Pytanie do uzytkowników kombi.

Mam 2.0 TDCI 115 KM 2008/2009 i jakoś nie zaobserwowałem hałasów dochodzących z tylnej części samochodu. Opony zmieniałem z zimowych na nówki sztuki Dębicy Presto ( czy jakoś tak ), poziom hałasu bardzo podobny.
Zapakuj zonę za kółko a sam usiądź na tylnej kanapie i zweryfikuj skąd ten hałas dochodzi albo na podnośnik i pokręć kołami i będzie wszystko jasne.
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 12:57   #3
dziechu
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Pytanie do uzytkowników kombi.

U mnie podobnie - żadnych specjalnych efektów dźwiękowych z tyłu.
Kolega powyżej dobrze radzi. Na podnośnik i sprawdzić.
dziechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 13:00   #4
krzymal
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-01-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Pytanie do uzytkowników kombi.

Cytat:
Napisał marcinbb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam 2.0 TDCI 115 KM 2008/2009 i jakoś nie zaobserwowałem hałasów dochodzących z tylnej części samochodu. Opony zmieniałem z zimowych na nówki sztuki Dębicy Presto ( czy jakoś tak ), poziom hałasu bardzo podobny.
Zapakuj zonę za kółko a sam usiądź na tylnej kanapie i zweryfikuj skąd ten hałas dochodzi albo na podnośnik i pokręć kołami i będzie wszystko jasne.
Hałasu z tyłu już słuchałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak już wspominałem jest to raczej szum , a przy łożysku byłoby chyba bardziej huczenie, sam już nie wiem. Czy kręcąc kołem na podnośniku będzie słychać padające łożysko?
krzymal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 13:12   #5
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Pytanie do uzytkowników kombi.

Cytat:
Napisał krzymal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy kręcąc kołem na podnośniku będzie słychać padające łożysko?
Tak będzie. Ja też myślałem że opony do wymiany a okazało się że to łożysko prawy tył. Łożysko jest oczywiście razem z piastą...
Co do głośności to bez znaczenia czy sedan czy kombi. Jedynie jazda po dużych dziurach jest bardziej słyszalna niż w sedanie bo słychać jak tam jakieś części z bagażnika podskakują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 13:27   #6
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

kolego u mnie poziom hałasu normalny , sprawdz opony czy nie są poząbkowane objaw jest taki że huczy jak by łożysko było walnięte
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 13:30   #7
krzymal
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-01-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

Kolego jvc czy objawy były takie same jak u mnie tzn. czy było słychać wyraźny szum z tylnej części samochodu?
krzymal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 13:41   #8
lgtm
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 182
Domyślnie Odp: Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

Miałem podobny problem. Przy większych prędkościach szum z tylnej cześci samochodu był na prawdę uciążliwy. Auto miało założone całosezonowe, kierunkowe opony - z takimi je kupiłem. Po wymianie na nowe Goodyear EfficientGrip nastała cisza. W serwisie dowiedziałem się, że do samochodów kombi nie zakłada się opon kierunkowych, a poza tym te na których przyjechałem były już mocno zużyte.
lgtm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 14:21   #9
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

Cytat:
Napisał krzymal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego jvc czy objawy były takie same jak u mnie tzn. czy było słychać wyraźny szum z tylnej części samochodu?
Nie wiem jakie są u Ciebie dokładnie objawy ,mnie szumiało z tyłu i ciężko było stwierdzić bez obrócenia kołem która to strona
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2013, 14:23   #10
dekoder
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-05-2006
Skąd: Dęblin
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 07
Postów: 143
Domyślnie Odp: Jak u was z poziomem hałasu w kombi ?

Cytat:
Napisał lgtm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem podobny problem. Przy większych prędkościach szum z tylnej cześci samochodu był na prawdę uciążliwy. Auto miało założone całosezonowe, kierunkowe opony - z takimi je kupiłem. Po wymianie na nowe Goodyear EfficientGrip nastała cisza. W serwisie dowiedziałem się, że do samochodów kombi nie zakłada się opon kierunkowych, a poza tym te na których przyjechałem były już mocno zużyte.


Aaa tam gadasz
Dwa tygodnie temu założyłem kierunkowe z tym że nie całosezonowe i jest taka sama cisza jak wcześniej na zwykłych zimówkach
Co do łożyska to nie zawsze je słychać przy kręceniu ręcznie kołem bo niejednokrotnie wydaje szum/huczenie tylko przy obciążeniu
Przerabiałem to już kiedyś w żony volvo
Jednak największy hałas jest jak są opony wyząbkowane ale skoro kolega pisał że podmianka nie przyniosła oczekiwanego rezultatu to pewnie łożysko
Jedź kolego na stację diagnostyczną
Tam mają takie urządzenie do napędzania koła i Ci pokaże czy piasta czy przyczyny trzeba szukać jeszcze gdzie indziej
bo piasta trochę kosztuje a z reguły wymienia się obydwie

Ostatnio edytowane przez dekoder ; 10-06-2013 o 14:29
dekoder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.