Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2017, 08:43   #1
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Jaki bagażnik (belki) dachowy polecacie ?

Witam,

w związku z tym, że musiałem zmienić plany wakacyjne (Gruzja) na rzecz objazdówki po Rumunii, planuję w najbliższym czasie wyposażyć swojego C-maxa w bagażnik dachowy i nowy box.

O ile temat boxów jest mi dość znany, a w ostateczności na sam wyjazd mam możliwość pożyczenia boxa, to w przypadku bagażnika dachowego takiej opcji już nie mam i muszę coś wybrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W związku z tym, że c-maxem pojeżdżę jeszcze maks. 2-3 lata, to nie chcę inwestować w sam bagaznik ~1000 zł, a raczej do tych maks 400zł. Mimo ograniczonego budżetu chcę, aby belki były alumioniowe i w miarę aerodynamiczne, a stopy były na zamek (wiadomo, że nie uchroni to przed kradzieżą, ale skutecznie zniechęci). Jeżeli zamek byłby również w belkach, to też nie będę marudził.

Polecacie coś konkretnego? Na różnych portalach są do kupienia używane fordowskie bagażniki w cenie 250-350zł, a na znanym powszechnie portalu również nówki sztuki firmy AMOS i innych mniej markowych w cenach ok. 300-450zł. Cruz, Thule, Mount Blanck niestety zbyt drogie - w miarę sensowne w cenie ok 800-900zł. Macie jakieś doświadczenie z bagażnikami Forda lub ww. marki AMOS?

Pozdrawiam

jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2017, 12:39   #2
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik (belki) dachowy polecacie ?

Ja w sobotę wróciłem z nad naszego morza w takim zestawie jak na zdjęciach.
Pożyczyłem też box i belki, natomiast same uchwyty zakupiłem używane - thule 3015
Starałem się nie przekraczać prędkości 140 km/h
Przy dwójce dzieci + żona, to raczej niezbędny gadżet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2017, 13:56   #3
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik (belki) dachowy polecacie ?

No taki zestaw wygląda naprawdę zacnie i profesjonalnie. Belki mogę pożyczyć, boxa również, więc może i pójdę w Twoje ślady? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ile dałeś za same uchwyty/stopy jeśli to nie tajemnica? No i pytanie, którego nie sposób nie zadać. Jak odczucia akustyczne i manewrowe przy szybszej jeździe? Nasze c-maxy niestety do przyzwoicie wyciszonych nie należą, a i przy większych prędkościach bywają podatne na podmuchy wiatru, więc z boxem podejrzewam, że nie jest lepiej? Czy może bez różnicy?
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2017, 14:14   #4
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik (belki) dachowy polecacie ?

Za samego kita 3015 dałem 80 zł na olx.
W zasadzie słychać trochę większy szum niż zwykle, auto mi spaliło o 0,3 litra więcej niż bez boxa 6,8 - praktycznie cały czas na tempomacie.
Trochę czuć podmuchy wiatru, szczególnie jak się wyjedzie zza tych ekranów dźwiękochłonnych.

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2017, 14:28   #5
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik (belki) dachowy polecacie ?

sam nowy kit z tego co widzę nie jest taki drogi, bo ok 150-180zł, ale do tego trzeba doliczyć jeszcze stopy 751 lub 753 w cenie 330-430zł i belki 961 za kolejne 360 - 420zł... i cena już się robi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uwaga na temat hałasu i spalania cenna, dzięki.
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 05:55   #6
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik (belki) dachowy polecacie ?

Tak ja pożyczyłem całość box, belki i stopy.
Dokupiłem same kity.
Ale szczerze to bez tego bym się nie załadował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 06:28   #7
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik (belki) dachowy polecacie ?

Wiesz, potrzeba jest matką wynalazków, więc jakbyś nie miał boxa, to wiedziałbyś, że musisz się ograniczyć z bagażem. No ale czyni o to chodzi w trakcie wakacyjnego wyjazdu?
Tak myślałem, że w sumie thule to fajna opcja, bo co prawda droga, ale za to bardzo uniwersalna..., tylko przy założeniu, że moje kolejne autko nie będzie miało większych lub mniejszych relingów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (w szerokich dalekich planach jest autko większe, pokroju mondeo mk4 kombi lub smaxa).

Na forum znajdzie się jakiś użytkownik fabrycznego bagażnika forda?
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 07:24   #8
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik (belki) dachowy polecacie ?

Cytat:
Napisał jaksen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko przy założeniu, że moje kolejne autko nie będzie miało większych lub mniejszych relingów
Nie wiem o co ci chodzi z relingami ?
Ten bagażnik co ja miałem to sąsiad użytkuje w BMW z relingami i w Golfie bez relingów.
Więc sprawa tylko zmiany samego mocowania czyli kita Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2017, 09:00   #9
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik (belki) dachowy polecacie ?

Cytat:
Napisał adamon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem o co ci chodzi z relingami ?
Ten bagażnik co ja miałem to sąsiad użytkuje w BMW z relingami i w Golfie bez relingów.
Więc sprawa tylko zmiany samego mocowania czyli kita Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmmm, a to mnie zaskoczyłeś. Patrząc na zdjęcia jako laik rozpoznaję jakby dwa typy mocowań "stóp" - albo własnie przykręcane do dachu w otwory montażowe, albo takie, które obejmują od wewnętrznej i zewnętrznej strony "ściskiem" reling, No ale jak jest tak jak mówisz, to muszę bardziej to zweryfikować, bo może faktycznie w tym momencie, to kit przejmuje rolę relinga...

W takim razie chyba poszukam używanego zestawu: stopy 751 lub 753 (lepsza pod ew. przewózkę nart/deski) i belki Wingbar 961, a kit dokupię ew. nowy.

Słuchaj, a pożyczone belki jakiej miałeś długości?

EDIT: @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jesteś powien, że sąsiad montuje te stopy (nr 753?) do BMW i golfa, a nie tylko do golfa? Wg strony thule 751 i 753 są dedykowane do aut z otworami montażowymi w dachu, a nie również do modeli z relingami.

dzięki!

Ostatnio edytowane przez jaksen ; 14-07-2017 o 15:00
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2017, 07:42   #10
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik (belki) dachowy polecacie ?

Te stopy akurat ma do relingów na BMW ja tylko założyłem do nich swojego kita 3015
Natomiast do golfa ma inne stopy ale belki są te same

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.