Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2024, 07:16   #1
lukaszSZ999
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-09-2016
Skąd: Sieradz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie 1.5 TDCI 75KM - moc na hamowni jest, na drodze muł

Witam

Mam Couriera z 1.5TDCI 75KM 2017 rok. Przebieg 150kkm. Parametry w FORSCAN super, doladowanie przepływ, EGR , DPF wypala, brak błędów.
Zmodyfikowałem w FORSCANie na 90KM zmieniając model silnika. Delikatna poprawa, chwilowe spalania z pedałem w podłodze wzrosły o litr. Przy tych maksymalnych chwilowych wartościach chciałbym się zatrzymać bo tutaj można to z kimś porównać.
Na 4 biegu w przedziale 2000-3000 jest 15.5 -16.5l, na 5 biegu max 12l.

To auto nie wyrywa na żadnym biegu ani na 1 czy 2.
Dodatkowe spostrzeżenie to to że zimą w zaspie zauważyłem że ASR tak ogranicza moment że silnik aż schodzi do jałowych obrotów.


Jak kupowałem rok temu był już mułowaty i tak sobie jeżdżę ale mam coraz większy niedosyt. Mamy też Kangoo 1.5 dCi 75km z 2003 i ten by Transita połknął na raz. Byłem na hamowni, nie mam wykresu niestety ale zarówno moment i moc jest zgodna ze znamionowymi. Jazda przy przyspieszaniu z gazem w podłodze jest denerwująca. Spalanie 6-6.5l/100, bez rewelacji.

O co chodzi, czy one tak mają?

lukaszSZ999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2024, 07:15   #2
Andrzej3
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 19-01-2024
Model: Transit Curier
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.5 TDCI 75KM - moc na hamowni jest, na drodze muł

Poluzuj obejmę na katalizatorze, spaliny żeby spaliny nie miały oporu i wtedy sprawdz.
Andrzej3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.