Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2009, 09:00   #1
assassin
ford::beginner
 
Avatar assassin
 
Zarejestrowany: 05-10-2009
Skąd: Lębork/Warszawa/Świętoszów
Model: MONDEO MK III
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

Witam. na początek dodam iż jestem nowym użytkownikiem. Szukałem tematu lecz do MK3 nie znalazłem..Mianowicie chodzi mi o zmianę koloru wnętrza z zielonego na ... niebieski... wszystkie pokrętła zegary itp.. teraz nachodzi pytanie. Czy dostanę diody w kolorze niebieskim tego samego typu? Czy w MK3 zegary maja filtr i wymiana żarówek?diod? wystarczy? Prosze o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

assassin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 09:34   #2
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

jest filtr zielony we wszystkich elementach podświetlenia i nie da się go wymienić. jedyne co można rozsądnie zrobić to licznik indiglo ale wtedy cały licznik świeci na biało i ma elementy czerwone i czarne. całe podświetlenie bazuje na białych żarówkach.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 11:49   #3
puchcioo
ford::beginner
 
Avatar puchcioo
 
Zarejestrowany: 08-04-2009
Skąd: 3miasto
Model: Mdo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

Witam,

tarcza zegarów pokryta jest farbą zieloną i ona daje zielony kolor podświetlenia. Ja ją zdrapałem przy użyciu noża Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podświetlenie zegarów zrealizowane jest za pomocą żarówek bezcokołowych W3W. Ja wstawiłem zamiennik diodowy z diodą o szerokim kącie świecenia. Żarówek jest łącznie 4. Co do podświetlenia wyświetlaczy LCD (komp + licznik km) do podświetlane są one przez żarówki W1.2W a kolor daje folia transculentna - ją należaloby wymienić.
Podświetlenie konsoli centralnej dla Mondeo po lifcie:
- ESP + klapa bagażnika - 2 zielone diody 3528 (PLCC-2) + 1 pomarańczowa 3528 (PLCC-2)
- Podgrzewane fotele - 8 zielonych diod 0805 + 10 czerwonych diod 0805
- zegarek - 2 zielone diody 3528 + 1 czerwona dioda 3528 + 1 zielona dioda "kątowa" 3528
- klima automat. - 12 zielonych diod 3528 + 1 pomarańczowa 3528
- sterowanie szybami (4 szyby) - 5 zielonych diod 3528+jedna czerwona 3528 (sterowanie w drzwiach kierownika) oraz po 2 diody zielone 0805 w pozostalych drzwiach
- podgrzewanie szyby przód - 1 zielona dioda 0805 + 1 pomarańczowa dioda 0805
- podgrzewanie szyby tył - 1 zielona dioda 0805 + 1 pomarańczowa dioda 0805
- włącznik świateł - 10 zielonych diod 3mm + 1 dioda zielona 5mm + 1 dioda pomarańczowa 5mm

tyle jest u mnie bo właśnie to robię i mam furę rozebraną, tzn. całą konsolę centralną. Podświetlenie zegarów zmieniłem wcześniej. Oczywiście na allegro dostaniesz każdy rodzaj diody i w kolorze jaki Cię interesuje. Zielona farba jest _tylko_ na zegarach, niegdzie więcej jej nie ma.


jak będziesz potrzebował to mogę pofocić te elementy żebyś wiedział bez rozbierania jak to wygląda.

pozdro
Maciek vel Puchal

Ostatnio edytowane przez puchcioo ; 25-11-2009 o 14:50
puchcioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 12:34   #4
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

Co nie starczyło na Passata i się Mondeo przerabia,sorry ale dla nie to żenada ;-)
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 12:49   #5
puchcioo
ford::beginner
 
Avatar puchcioo
 
Zarejestrowany: 08-04-2009
Skąd: 3miasto
Model: Mdo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

no niestarczylo - teraz musze jeszcze kupic lampy od paska i z maska cos porzezbic. Bo bude to wyklepie......

pzdr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
puchcioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 12:55   #6
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co nie starczyło na Passata i się Mondeo przerabia,sorry ale dla nie to żenada ;-)
Pamiętam, że jak pojawiło się to niebieskie podświetlanie w VW to mało komu się podobało... a teraz wszyscy przerabiają... za 5 lat pewnie będę przerabiać z powrotem na zielone albo na jeszcze jakieś inne... Moim zdaniem szkoda wysiłku...
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 13:08   #7
puchcioo
ford::beginner
 
Avatar puchcioo
 
Zarejestrowany: 08-04-2009
Skąd: 3miasto
Model: Mdo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

a mi się podoba białe i na takie robie a zielone zostawiam wyświetlacze LCD i kawałek zegarka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pzdr
puchcioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 13:42   #8
hucker
ford::average
 
Avatar hucker
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 107
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

PUCHCIO prześlij pare fotek jak to wygląda . a jak poradziłaś sobie ze zdjęciem i wyskalowaniem wskazówek?
hucker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 13:46   #9
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

próbowałem w focusie zrobić na biało ale tam byłu flitry zespolone w przełącznikach, liczniku, itp. W mondku jeszcze nie próbowałem ale jeśli da się zrobić białe to z pewnością spróbuję.
od wielu lat mam zielone i trochę mi się to znudziło, czerwony i niebieski kolor odpada bo za bardzo męczące, pozostaje białe podświetlenie.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 06-11-2009 o 13:50
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 15:24   #10
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia deski rozdzielczej.

Cytat:
Napisał assassin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. na początek dodam iż jestem nowym użytkownikiem. Szukałem tematu lecz do MK3 nie znalazłem..Mianowicie chodzi mi o zmianę koloru wnętrza z zielonego na ... niebieski... wszystkie pokrętła zegary itp.. teraz nachodzi pytanie. Czy dostanę diody w kolorze niebieskim tego samego typu? Czy w MK3 zegary maja filtr i wymiana żarówek?diod? wystarczy? Prosze o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na początek dodam , że każdy nowy użytkownik pisze że szukał...
To że jesteś nowy to widać po nieporadności z jaką szukasz.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.