Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2013, 13:12   #11
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Odświeżam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od dwóch dni walczę z podświetleniem lusterek i nie potrafię tego wyjąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (Wymiana na LED)
Próbowałem już siła (nic nie rozwaliłem) , ale za cholerę nie chcą wyjść.
Żadnej śruby tam nie znalazłem tylko ten przeklęty zatrzask, który dociskałem śrubokrętem i jednocześnie próbowałem wycisnąć obudowę ale ani rusz.

Dlatego pytam:
1. jest tam jeszcze jakieś inne zabezpieczenie?
2. Serwis wymienia te oświetlenie za darmo ? (tak słyszałem)

slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2013, 14:38   #12
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,135
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Cytat:
Napisał Kalik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dlatego pytam:
1. jest tam jeszcze jakieś inne zabezpieczenie?
2. Serwis wymienia te oświetlenie za darmo ? (tak słyszałem)
Tylko pozazdrościć .......wspaniały ... Nick .

Jeśli to prawda to daj namiary na ten serwis ...... Bo pierwszy jesteś co o tym napisał .
Wracając do tematu .........
Wyjmowałem to oświetlenie kilkukrotnie
i również żeby wymienić na oświetlenie SMD z CAN i nigdy nie było problemu .
Podejrzewam że u ciebie albo ktoś to wkleił (np; kropelką ), albo nie zabierasz się do tego jak trzeba .
Metalowa blaszka rozprężna jest tylko od strony którą widać przy uchylonym lusterku z drugiej strony są malutkie ( jak igiełki) wystające plastyki które mają za zadanie tylko podtrzymywać żeby nie wypadło .[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 24-03-2013 o 14:55
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2013, 16:53   #13
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Kalik,
Odchyl na maksa zwierciadło na zewnątrz i/lub do wewnątrz, byś przez szparę mógł zobaczyć z której strony jest zatrzask. Jak widać w podlinkowanym przez eclipse wątku w mondeo mk3 jest po stronie zewnętrznej i jest metalowy - i tak jest najpewniej we wszystkich lub w większości przedliftowych eŚków. Możesz jednak natrafić na wariant poliftowy, wtedy zatrzask plastikowy od wewnętrznej strony + pier....$#% śrubka od zewnętrznej.
Możesz jeszcze podważyć płaskim śrubokrętem osłonę lampki kierunkowskazu bocznego, może po jej wyjęciu coś więcej zobaczysz.

P.S. Najlepiej byłoby zdjąć zwierciadło, ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać by nic nie spaprać...
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2013, 18:24   #14
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Można wyjąć lampkę do oświetlania progów i spróbować wyjąć tą część obudowy pomalowaną na kolor karoserii.
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2013, 20:08   #15
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Jutro spróbuję ponownie. Jeśli się nie uda to serwis.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ps. Eclipse (serwis forda w Niemczech)
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2013, 22:55   #16
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Ktos juz moze rozpracowal wymiane zarowki oswietlenia progow (ale tez i kierunkowskazu) w tym polifotwym lusterku. Mam to samo w Mondeo FL a Internet milczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2013, 13:31   #17
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Rozpracowalem te zarowki w lusterkach (w wersji niezgodnej z manualem). Bedac memberem dwoch forum nie wiem czy moge linkowac posty ale sprobuje.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 23:21   #18
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Drodzy koledzy i koleżanki. Nie trzeba demontować lusterka żeby wyjąć żarówkę w Puddle Lamp z gniazda. Więcej, nie trzeba też wyjmować lampki z lusterka.

Chciałem wymienić u siebie tę żarówkę na LEDa i po przeczytaniu instrukcji szukałem blaszki to wypięcia lampki z obudowy lusterka. Nic kompletnie nie pasowało do rysnkunków z manuala (ciągle jest nieaktualny!). Tak jak jest w instrukcji odchyliłem lusterko maksymalnie do wewnątrz i pochyliłem je też maksymalnie do góry. Żarówka osadzona jest w gómowanym gnieździe. Mając w ręku dosyć szeroki i długi płaski śrubokręk pomyślałem, że spróbuję wyjąć to całe gumowe gniazdo i zobaczymy co będzie. Ta guma jest bardzo miękka. Z obudowy lampki wyszło w pół sekundy a w kolejne 2'' zabawy gniazdo wyciągnąłem na zewnątrz lusterka (ciągle wisiało na kablu). Żarówkę wymienić jest łatwo. Myślę, teraz to będzie zabawa wepchać to z powrotem. Na szczęście inżynier to nie dureń i gumowe gniazdu żarówki jest węższe na początku niż otwór w obudowie lampki. Wsadzenie tego z powrotem to był kolejny moment. Gładko poszło.

A w czym problem? W tym, że LED nie działa. Mryga na początku a potem gaśnie. Ma ktoś LEDy które tam banglają? Dodam, że ten sam LED W5W w lampce oświetlenia tablicy świeci.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2015, 01:46   #19
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

Ja mam LEDy w puddle lamp. Podobno CANBUS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I normalnie swieca.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2015, 11:24   #20
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Jak wymienić żarówkę lampki oświetlenia progu w lusterku zewn PO LIFCIE?

ja też mam canbus w lusterkach, działają bez problemu
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.