Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-07-2013, 06:08   #1
Krespo
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Toruń/Piła
Model: Fusion
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 78
Domyślnie Rekomendowane Płyny

Witam was drodzy użytkownicy jak w temacie jakie płyny są najlepsze do naszego FF
Począwszy od hamulcowego ,a skończywszy na spryskiwaczachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chce jak najlepiej dbać o niego dlatego wole zapytać już doświadczonych kierowców Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam Krespo

Krespo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2013, 11:52   #2
przemsky
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Tychy
Model: CLIO IV GT
Silnik: 1.2 T
Rocznik: 2014
Postów: 85
Domyślnie Odp: Rekomendowane Płyny

W 3cim już z kolei Fordzie jeżdzę na Motorcraft. Zamawiając przez neta, wcale nie wychodzi drożej niż w sklepach od innych producentów. To samo dot. świec.
Do benzyny olej 5W30.
W kwestii spryskiwacza, to ten w banioku z BP, dobrze usuwa zanieczyszczenia i brak smug, ładnie pachnie i nie zostawia śladów na szybie w miejscach gdzie wycieraczka nie ma zasięgu.
przemsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2013, 19:51   #3
crk81
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rekomendowane Płyny

Zalewane przeze mnie:
- Olej silnikowy FORD FORMULA F 5W-30, ale na następną wymianę planuję zmianę na ...VALVOLINE DuraBlend FE 5W-30 bo SynPower FE 5W-30 jest zbyt "tani" choć według spec idealny do silniczka PSA... Dla jasności nic się nie dzieje - chcę po prostu porównać jak będzie moja ptaszyna ćwierkała na w/w.
- Olej do wspomagania kierownicy CARLUBE, dostępny i dość tani wpełni kompatybilny z WSA-M2C195-A
- Płyn hamulcowy Organika DOT-5.1 (pojawiła się tańsza nowość o bdb parametrach Organika DOT 4 LV)

...teraz "hardware"
- Filtr oleju KNECHT - raz założyłem Filtrona i nie ma czego porównywać...
- Filtr kabinowy z węglem Filtron (tańszy "Germany FILTERS" odradzam)
- Filtr paliwa 1.4 TDCi Purflux + podgrzewacz - bdb alternatywa dla oryginału przy "problemie" z podgrzewaczem
- Filtr powietrza Filtron, druga wymiana na "Germany FILTERS" - brak widocznej różnicy jako ściowej...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 20:11   #4
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Rekomendowane Płyny

Dobry olej do skrzyni biegów: Valvoline Synpower TDL 75w90. Zainwestowałem i warto było. Polecam.
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 18:00   #5
Ketling
ford::average
 
Avatar Ketling
 
Zarejestrowany: 05-06-2008
Skąd: Lublin
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 146
Domyślnie Odp: Rekomendowane Płyny

Cytat:
Napisał crk81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Filtr oleju KNECHT - raz założyłem Filtrona i nie ma czego porównywać...
-
A jak to porównać? I czy coś się działo na filtronie? brał olej, gasł, palił więcej...
__________________
"obostrzenia są działaniami zewnętrznymi i mają całkiem inne cele, niż nasze własne bezpieczeństwo" prof. W. Gut
Ketling jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 00:00   #6
Krespo
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Toruń/Piła
Model: Fusion
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 78
Domyślnie Odp: Rekomendowane Płyny

u mnie na Filtronie działa bezproblemowoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko mechanik mnie na oleju orżnął bo włał mi 5w30 Shella Ultra Extra (160zł)
na samochód 10 letni troche ciała dał... po 100kk zawsze sie leje półsyntetyk...

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 06-01-2014 o 00:45 Powód: Zbędne cytowanie
Krespo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 20:08   #7
LEŚNICZY
ford::average
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: ŻORY
Model: FUSION SILVER X
Silnik: 1.4 LPG
Rocznik: 2006
Postów: 96
Domyślnie Odp: Rekomendowane Płyny

W jakim celu ? Jeżeli silnik nie bierze oleju to leje się cały czas syntetyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 06-01-2014 o 00:46 Powód: Zbędne cytowanie
LEŚNICZY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 00:39   #8
Krespo
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Toruń/Piła
Model: Fusion
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 78
Domyślnie Odp: Rekomendowane Płyny

Cel jest taki że nowy silnik jest spasowany i musi sie "dotrzeć" , półsyntetyk jest za gęsty i nie dotrze do każdej części silnika ,dlatego do 100kk daje sie syntetyk w celu dotarcia silnika , po 100kk silnik już sie "przeciera" i na odwrót syntetyk nie dojdzie wszędzie bo jest jak woda ,dlatego też pojewiają sie wycieki jak w moim przypadkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

cel drugi był taki że miałem już półsyntetyk wlewany wcześniej, a nie wolno wlewać po połsyntetyku olej syntetyczny.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 06-01-2014 o 00:46 Powód: Zbędne cytowanie
Krespo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 13:55   #9
crk81
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Rekomendowane Płyny

Cytat:
Napisał Ketling Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak to porównać? I czy coś się działo na filtronie? brał olej, gasł, palił więcej...
...proponuję każdemu wybranie się do sklepu z częściami i porównanie Filtrona i Knechta do naszych kosiarek 1.4 - różnica bije po oczach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Który lepszy - okaże się po XXXXX kilometrów, ja wybrałem "namacalną" jakość w zbliżonej cenie.
Dodam jeszcze, że z filtrem kabinowym węglowym nie można przesadzać... kupując renomowany i b. drogi zapewne otrzymamy "leżaka" - lepszy tańszy a chodliwy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 15:53   #10
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Rekomendowane Płyny

Cytat:
Napisał Krespo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po 100kk zawsze sie leje półsyntetyk...
Większej herezji w życiu nie słyszałem - nie powtarzaj tego nigdzie bo jeszcze ktoś naprawdę uwierzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Cytat:
Napisał Krespo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cel jest taki że nowy silnik jest spasowany i musi sie "dotrzeć" , półsyntetyk jest za gęsty i nie dotrze do każdej części silnika ,dlatego do 100kk daje sie syntetyk w celu dotarcia silnika , po 100kk silnik już sie "przeciera" i na odwrót syntetyk nie dojdzie wszędzie bo jest jak woda ,dlatego też pojewiają sie wycieki jak w moim przypadku
Powielasz mity, które już dawno zostały obalone i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

To tak na marginesie głównego wątku w tym temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez kael82 ; 06-01-2014 o 16:24
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.