Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2019, 09:22   #1
eM89
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie dźwięk bulgotania/przelewania płynu od strony pasażera

Dzień dobry wszystkim.

Focus mk2, 1.6 ti-vct 115KM.

Potrzebuję pomocy w rozwiązaniu problemu.
Z przodu, od strony pasażera dobiega do wnętrza kabiny dźwięk opisywany już niejednokrotnie na różnych forach (nie tylko forda) jako bulgotanie/przelewanie płynu, przesypywanie kamyczków.

Cała historia zaczęła się w lutym, gdy w aucie była wymieniana nagrzewnica.
Od momentu odbioru auta problem ten się cały czas ciągnie. Mechanik odpowietrzał układ, powiedział że z czasem ten problem minie. Minęły już ~3 miesiace i bez zmian.

Dodam, że problem ten nie występuje stale. Są okresy, gdy nie słychać nic. Są tygodnie, gdzie słychać to ciągle. Jeździłem przy włączonym/wyłączonym nawiewie, włączonej/wyłączonej klimatyzacji i mam wrażenie, że nie ma to znaczenia. Bulgotanie występowało w każdej konfiguracji.
Głównie (jak nie jedynie) przy przyśpieszaniu/dodawaniu gazu. Również na biegu jałowym. Na zimym silniku po nocy, jak i po rozgrzaniu w trakcie jazdy.
Czasami pojawia się znienacka i tak samo znika. Nie ma reguły.


Odpowietrzałem układ poprzez korek zbiornika wyrównawczego kilka razy, czasami coś syknęło, czasami wylało trochę płynu. Efekt bez zmian.
Już myślałem, że będzie spokój bo problem nie dawał o sobie znać przez jakieś 3 tygodnie, aż do dnia wczorajszego. I dziś znowu to samo.

Myślałem, że może w trakcie wymiany tej nagrzewnicy gdzieś wyciekł płyn. Sprawdzałem skrzynkę bezpieczników bo jakby dźwięk dochodził właśnie z niej, ale ani śladu wilgoci.
Może gdzies ten płyn dostał się pomiędzy blachy i tak się przelewa?
A może to zbieg okoliczności, że problem pojawił się po wymianie nagrzewnicy i szukam w złym kierunku?
Może ten dźwięk powoduje coś w komorze silnika, a ja mam złudne wrażenie że wewnątrz kabiny?

Auto jeździ sprawnie, płynu nie ubywa, nic się więcej nie dzieje, ale te bulgotanie zaczyna mnie już bardzo denerwować.

Jeśli macie jakieś sugestie co to może być, co sprawdzić, byłbym wdzięczny.
Z góry dziękuję

eM89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 09:51   #2
krisskuc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-02-2012
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.6 v-ti
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: dźwięk bulgotania/przelewania płynu od strony pasażera

Wiem że temat stary, ale udało się znaleźć przyczynę? Mam ten sam problem.
krisskuc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2020, 23:16   #3
Iped
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 19-07-2019
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 1998
Postów: 164
Domyślnie Odp: dźwięk bulgotania/przelewania płynu od strony pasażera

Witam. Mam tak samo ale w Ford Focus MK1. Tylko słychać kiedy wyłączam silnik.
Iped jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 01:27   #4
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: dźwięk bulgotania/przelewania płynu od strony pasażera

Taki efekt bulgotania(strzelania)kojarzy mi się z tym kiedy na rozgrzanym ale zgaszonym silniku uchylam korek zb.wyrów. CZEGO ROBIĆ NIE WOLNO! MOŻNA SIE POPARZYĆ.Dodam że akurat w modo mk3 mam prawdopodobnie walniętą uszcz.pod głowicą.Redukując w ten sposób nadciśnienie, zachodzi zjawisko kawitacji.Tworzą się pęcherzyki gazu.Dopóki pompa pracuje jest lekkie nadciśnienie i ciecz może mieć wyższą temp.Jak ciśnienie spada płyn wrze.Może macie uszkodzony zaworek lub uszczelke w korku i po zgaszeniu spada nadciśnienie.Inna sprawa,że Focus mk2 1.6Ti 115KM ma elektrozawór na odpowietrzeniu do lub ze zbiornika wyrównawczego i u mnie on nie działa jest stale otwarty.
Jeśli chodzi o zjawisko przeciskania po zgaszeniu silnika z prawej strony komory to wg mnie czynnik w klimie.Mam tak w mondeo mk3.

Ostatnio edytowane przez stadar ; 04-03-2020 o 01:31
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.