Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2008, 20:32   #11
kuba krajewski
ford::average
 
Avatar kuba krajewski
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Model: GALAXY mk1
Silnik: 2.3
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Re: chwilowy brak mocy,poszarpywanie MK1 galaxy 2300

Ewentualnie (delikatnie)wyczyść przepływomierz.

kuba krajewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2014, 21:02   #12
piotr2300
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-12-2014
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.3
Rocznik: 2000
Postów: 12
Domyślnie Galaxy 2.3 Samochód szarpie brak mocy

Witam spróbuje opisać swój problem..

Posiadam samochód ford Galaxy silnik 2.3 nie dawno założyłem LPG
Na początku było wszystko dobrze aż zaczęło się dziać

Samochód zaczął szarpać na lpg szarpanie na początku było w granicach 2 tys rpm lecz dziś szarpie już nawet przy 5 tysięcy

Zacząłem jeździć do gazownika na regulacje byłem tam z 15 razy i gazownik rozkłada ręce mówi ze wszystko jest idealnie czasy wtrysków itp. Jest dobrym gazownikiem. Twierdzi ze no wszystko w porządku zmieniał mi listwy, komputer, i wiele innych rzeczy lecz to nic nie dało..

Aha przypomnę ze auto na benzynie nie szarpie .. znaczy szarpie ale tylko przy 1200-1400 rpm

Zacząłem brać się za to samemu na początku wymieniłem świece na nowe lecz bez skutków potem wymieniłem przewody na nowe nadal nic sprawdziłem czujnik położenia wału nadal nic ..

Podłączyłem pod komputer zero błędów i usterek

Pewnie napiszecie ze cewka.. Cewki przyznam się nie sprawdziłem ale czy to ona siedzi ? dlaczego na gazie jest tak a na benzynie te szarpanie jest delikatne.. sam rozkładam ręce przyznam ze cena oryginalnej cewki trochę mi się nie podoba można zastosować zamiennik ?

Proszę o pomoc bo nie wiem już co robić a nie chce tak jeździć bo szkoda mi silnika.

Pozdrawiam Piotrek
piotr2300 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 08:51   #13
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy, poszarpywanie (2.3 benzyna)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - masz rację.... cewka.
Przy gazie układ zapłonowy i dobra regulacja to podstawa. Może jest ktoś w pobliżu, kto będzie miał na chwilę na podmianę cewkę. Ceny części do Galaxy właśnie tak wyglądają. I nie patrz na to, że na benzynie jest OK. Gaz to nie benzyna i ma zupełnie inne wymagania co do układu WN.

Co rozumiesz przez: jest dobrym gazownikiem? Skoro rozkłada ręce i nie powiedział Ci o nowym układzie zapłonowym.... hm.... co to za listwa? Mam awersję do wszelkich listw bo jestem zwolennikiem pojedynczych wtryskiwaczy.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 21:27   #14
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy, poszarpywanie (2.3 benzyna)

Też obstawiam, że to cewka - u siebie już wymieniałem w 2013 i kupowałem w ASO tyle, że zamiennik - NGK U2001 (48001) - kosztowała wtedy 190zł i do tej pory nie mam problemów (przejechane od tamtej pory ok 20k km).

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 08:32   #15
eweryst
ford::advanced
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: malopolska
Model: reno clio, volvo V40
Silnik: 2 1.2 16v, 1,9 Di
Rocznik: 2001, 1999
Postów: 424
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy, poszarpywanie (2.3 benzyna)

kolego u mnie występował czasami zanik mocy na gazie, regeneracja i kalibracja listwy gazowej, problem zniknął. Ponoć nawet nowa listwa może być rozkalibrowana i źle działa.
eweryst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 08:35   #16
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy, poszarpywanie (2.3 benzyna)

Cytat:
Napisał eweryst Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponoć nawet nowa listwa może być rozkalibrowana i źle działa.
Tylko jeżeli jest to Valtec - który, nie powinien się nazywać wtryskiwaczem.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 12:13   #17
swip
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-03-2014
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2.3 16v DOHC
Rocznik: 1999
Postów: 110
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy, poszarpywanie (2.3 benzyna)

Chłopaki po co zaraz podmieniać, wymieniać pół silnika...

Niech najpierw wymieni czujniki położenia wałków...
swip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 19:54   #18
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Galaxy 2.3 Samochód szarpie brak mocy

Cytat:
Napisał piotr2300 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zacząłem brać się za to samemu na początku wymieniłem świece na nowe lecz
pewnie nie zmniejszyłeś przerwy na świecach na jakieś jak dobrze pamiętam z 1.2mm na 0.9mm to jest częsta przyczyna szarpania aut zagazowanych

Cytat:
Napisał piotr2300 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cena oryginalnej cewki trochę mi się nie podoba można zastosować zamiennik ?
Tak ja na przykład kupiłem bodajże za czterdzieści parę zł. od forda fiesty na cztery gary i do tego przewody wn na 4 świece za mniej więcej podobną kase co cewka.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 19:56   #19
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy, poszarpywanie (2.3 benzyna)

A ja mam zagadkę.
Mi się zdarza że jak włączę klimatyzację lub ogrzewanie to obroty na jałowym biegu stoją na 1500 albo podczas jazdy szarpie jak wściekły, wyłączam nawiewy do zera i wszystko wraca do normy z silnikiem. Dzisiaj na wyświetlaczu mam zamiast temperatury zewnętrznej, dwie poziome kreski lub -40 stopni, świecą się gwiazdki, paruje w środku na maxa, temperatura silnika w normie, poziom płynu chłodzącego w normie.
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg

Ostatnio edytowane przez jedi6667 ; 22-12-2014 o 19:59
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2014, 19:25   #20
tupti
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Rawicz
Model: C-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 30
Domyślnie Odp: Chwilowy brak mocy, poszarpywanie (2.3 benzyna)

Witam. Jestem na forum nowy i nie chcę niepotrzebnie zaczynać nowego wątku w tym samym temacie więc się podepnę. Jakieś 3 miesiące temu przywiozłem mojego galaxa z Niemiec. Kupiony w serwisie FORD-a - niby wszystko ok.Zaraz po powrocie do Polski zaczął jakoś dziwnie jeździć. Brak mu mocy, jak już zacznie jechać to nagle konie idą sobie na pastwisko a ja mogę dalej w spacerowym tempie zwiedzać okolicę.
Podjechałem do znajomego auto podłączono pod kompa zero błędów. Tydzień później na liczniku zaświeciła się kontrolka check-engine. Znowu komp a tam błąd sondy. Błąd skasowany i dalej w drogę. Zrobiłem jakieś 4000 km i zero błędów ale koni również nie znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tego co znalazłem na forum to najlepiej metodą prób i błędów wymieniać wszystko po kolei. Pytanie tylko czy zacząć od sondy czy od świec bo znajomy mechanik twierdzi że sonda ma się trochę nijak do tego zamulania. Przypomnę tylko że na kompie czysto. Wcześniej jeździłem sharanem ze 110 km TDI i nie mogłem narzekać, a przynajmniej jak już było coś nie tak to chociaż komp coś podpowiedział a w tym przypadku kompletnie nic. Mało tego prawie 150 koni powinno w miarę się zbierać a ten mój okaz jedzie jakby miał z 60 KM.
tupti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.