Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2018, 21:53   #51
tomisoft
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2012
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Witam zacne grono. Mam pytanko dot. przełożenia oryginalnego haka westfali z S-maxa 2008 do polifta z 2014. Po przełożeniu instalacji i zmianie w elmconfigu 2 opcji dot przyczepy na 2 i 3 stronie wyskoczył błąd którego nie mogę skasować w forscan_ie.

TRM DTC U2101:00-2F===
Kod: U2101 - Konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna.
Czy moduły z przedlifta będą pasować do polifta ??? oto jest pytanie

tomisoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2018, 15:11   #52
mmarcino82
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Zakupiłem hak oraz moduł z instalacją i planuje się wpiąć do oryginalnej instalacji auta ale okazało się że instalacja w moim aucie ma pewne braki wtyczek i tu moje pytania do was:
- brakuje mi szarej wtyczki, czy wiecie jak pozyskać tą kostkę? Jak poradzić sobie z jej brakiem gdybym jej nie pozyskał? Czy wystarczy może żeński konektor płaski, który notabene pasuje?
- prąd do szarej wtyczki będę brał z bezpiecznika FA11, którego oczywiście również brakuje w skrzynce bezpieczników. Dzwoniłem i w aso zakupie brakujący 40A bezpiecznik za kwotę ok17zł. W gnieździe brakującego bezpiecznika mam doprowadzony przewód niebiesko brązowy z jednym pinem męskim ale nie mam wyjścia (który ma iść do wspomnianej brakującej szarej wtyczki), czy wiecie jaki powinienem dokupić męski konektor (model) aby pasował do skrzynki?
- jak dobrze zauważyłem szara kostka ma doprowadzony tylko jeden przewód zasilający a na kostce jak i w module są dwa piny czy ma to znacznie do którego zostanie podłączone zasilanie i jeżeli tak to który powinien był podłączony, pierwszy od zielonej kostki czy drugi?
- dochodzę do zielonej kostki, którą na szczęście posiadam ale z 3 przewodami doprowadzającymi i tu sie kończy moje szczęści. Wyczytałem że powinien być jeszcze jeden jako czwarty z masą i moje pytanie? Jaki model konektora będzie pasował do zielonej kostki? Z kąd prowadziliście mase?
- czy jeżeli aktywuje moduł to przy wrzuceniu wstecznego (z podpiętą przyczepką) to komputer dezaktywuje świecenie się świateł wstecznych ? Pytam ponieważ mam założone nieoryginalne czujniki cofania podłączone pod oświetlenie wstecznego i mam nadzieje że jak moduł wykryje przyczepę do wyłączy mi również czujniki cofania.
- jakiej grubości przewód polecacie d pod zasilanie stałe (prowadzone od bezpiecznika do modułu)?
Dziękuje za pomoc.
mmarcino82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2018, 10:05   #53
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Cytat:
Napisał erzyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moduł do naszych autek prezentuje się następująco:
Wielkie dzięki.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 11:48   #54
mmarcino82
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 56
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytania ale na szczęście poradziłem sobie sam. Zostawię wskazówki i informacje dla potomnych czego się dowiedziałem:
- zasilanie: proszę brać ze skrzynki bezpieczników tył po lewej stronie w miejscu FA11(opisane 2 pinowe złącze). Najprawdopodobniej będzie brakowało wam jednego pinu (Ducon 6.3 męski) który standardowo prowadzi do szarej kostki zasilającej moduł TTM. Duże prawdopodobieństwo że nie będzie miał tego połączenia ale to nie problem: kupujesz kabel pod 40A i obrabiasz go wspomnianym konektorem z jednej strony (jak nie znajdziesz to kup używaną skrzynkę bezpieczników za nieduże pieniądze i wypnij sobie konektor i najlepie z bezpiecznikiem 40A) i omieść go do swojej skrzynki bezpieczników i poprowadź do tylnego prawego boku tam zarób go konektorem żeńskim 6.3 z plastikowa nakładając plastikową osłonkę.
- W zielonej wiązce jak masz trzy kabelki to dodaj jeden z uziemieniem, konektor taki jak we wtyczce bluetooth (chyba takie ale nie dam sobie głowy obciąć Konektor 000979009E MQS ).
-jak mamy wszystko gotowe łącznie z montażem haka i orginalnej wiązki haka do forda to podpinamy wszystko do modułu TTM. Zasilanie modułu podpiąłem pod ten konektor bliżej zielonej wtyczki (bo są dwa)
- później wystarczy aktywacja w BCM w 2 miejscach: strona 3->"with trailer tow attachment" i strona 2->Trailer module with 13 pin czy coś takiego
- I gotowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niestety jak ktoś ma nieoryginalne czujniki cofania podpięte pod zasilanie świateł cofania to będa piszczeć ale wystarczy zrobić sobie ręczny przełącznik na zasilaniu czujników cofania który będziesz zmieniał przy podłączaniu/odłączaniu przyczepy- to jest najprostsze rozwiązanie. Można bawić się z przekaźnikiem 12V który by tym sterował ale nie chciałem się tym bawić.
Radze osobom które chcą założyć hak instalować 13 pinową instalacje bo przepisy np. narzucają posiadanie pełnego oświetlenia przy montażu uchwytu rowerowego i za jej brak można dostać mandat (dobra wola policjanta).
Powodzenia
mmarcino82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2018, 11:28   #55
tomisoft
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2012
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 8
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

AM2J-19H378-AB // AM2J-19H517-AA -->> przedlift
6G9N-14B192-AC -->> model przejściowy
AM2J-19H378-AC // AM2J-19H517-AB -->> polift
AM2J-19H378-AD // AM2J-19H517-AC -->> polift

Ostatnio edytowane przez tomisoft ; 11-05-2018 o 11:53 Powód: update
tomisoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2018, 12:03   #56
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

tomisoft ucięło Twój post, mniemam, że miał wyglądać tak:

Cytat:
Napisał tomisoft Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ja spotkałem się z problemem niekompatybilności modułu TTM.
Przełożyłem hak z modułem ze starego S-Maxa przedlift do nowego polift i po i po zmianie w ELMconfigu konfiguracji i dołożenia modułu występuje błąd niekompatybilności. Więc pewnie trzeba będzie podmienić moduły z tego co mam AM2J-19H517-AA na AM2J-19H517-AB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

AM2J-19H378-AB // AM2J-19H517-AA -->> przedlift
6G9N-14B192-AC -->> model przejściowy
AM2J-19H378-AC // AM2J-19H517-AB -->> polift
AM2J-19H378-AD // AM2J-19H517-AC -->> polift
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]

Ostatnio edytowane przez karex ; 11-05-2018 o 12:06
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 00:48   #57
december17
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-10-2012
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Witam wszystkich.
Chciałbym zapytać czy ktoś w Poznaniu lub okolicach mógłby udostępnić mi / pożyczyć / wynająć sterownik STN1170 ponieważ zamontowałem do mojego Forda Mondeo z 2008 roku oryginalny hak z wiązka Westfalii i modułem TTM . Dziękuje z góry za pomoc. Grzegorz
december17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 19:15   #58
Pawel_78
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 02-03-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: Tdci 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Witam.
Ponieważ kabelki z mojej instalacji haka wisiały pod podwoziem oberwane,postanowiłem zrobić to porządniej.Hak mam nieoryginalny ,wcześniej wpięto się w przewody lamp.Zakupiłem moduł ponieważ w bagażniku znalazłem szarą kostkę z jednym przewodem zasilającym oraz zieloną z czterema.Do tego uniwersalną wiązkę 13pin z gniazdem oraz pasującą kostkę do modłu TTM od radia z volvo.
Pora to wszystko podłączyć i tu proszę o sprawdzenie czy dobrze kombinuje.

MODUŁ TTM ------ 13PIN ZŁĄCZE PRZYCZEPY
1 ------ 4 PRAWY KIERUNEK
2 ------ 10 ŁADOWANIE
3 ------ 6 LEWY STOP
6 ------ 8 ŚWIATŁO COFANIA
8 ------ 2 PRZECIWMGŁOWE
10 ------ 1 LEWY KIERUNEK
12 ------ 7+5 POZYCJA
3 MASA
13 MASA

Czy to połączenie jest poprawne?.W jakimś poście piszecie coś o zasilaniu ze skrzynki bezpieczników.Nie starczy to z szarej wtyczki? Na schemacie jest także mostek na gnieździe przyczepy pin 3 i pin10,czy to potrzebne?.

Pozdrawiam
Pawel_78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2018, 04:33   #59
jerry73
ford::advanced
 
Avatar jerry73
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Piaseczno
Model: S-Max Mk2, Fiesta mk7 Silver X
Silnik: 2.0 TDCi 150KM, 1.25 82KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 313
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Generalnie wszystko się zgadza ale mostek jest pomiędzy pinami 3 i 11 (masa).
Jeśli masz szarą wtyczkę to nie potrzebujesz ciągnąć zasilania ze skrzynki bezpieczników. Z tej szarej wtyczki możesz również poprowadzić przewód bezpośrednio na PIN 9 w gnieździe haka. Będziesz miał stały +.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Wiazka 2 wtyczki.jpg (51.8 KB, 359 wyświetleń)
jerry73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2018, 12:10   #60
Pawel_78
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 02-03-2018
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: Tdci 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

U mnie we wtyczce jest tylko 9 przewodów.Jest jakiś mostek między pinem 2 od świateł przeciwmgielnych ,a szarym przewodem.
Rozumiem ,że w przypadku modułu mogę wykorzystać ten szary jako druga masę.
Dodatkowe zasilanie na pinie 9 jest po to ,żeby mieć prąd w kampingu?. Planuję tylko lekkie przyczepki i platformę rowerowa.

Ostatnio edytowane przez Pawel_78 ; 27-09-2018 o 12:26
Pawel_78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
instalacja , przyczepa



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.