Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2014, 18:38   #1
Dj Staff
ford::average
 
Avatar Dj Staff
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 26-06-2011
Skąd: Sindelfingen
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9tdi 115km teraz 2.3 16v
Rocznik: 2001
Postów: 72
Cool Zapowietrzanie się chłodnicy

Witam wszystkich. Od pewnego czasu mam problem z (ubywaniem) plynu chlodzacego silnik w zbiorniczku. Pokazuje mi na liczniku ze mam zatrzymac auto bo nie ma plynu w chlodnicy. Faktycznie jak sprawdze to jest pusto... Ale jak chce odkrecic zeby dolac nawet jak jest zimny to zaraz woda podchodzi prawie az po rant tak ze nie moge dolac plynu. O co tu chodzi??? Pomocy...

Dj Staff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2014, 19:51   #2
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie chlodnicy

Odpal na odkręconym korku i zobacz czy w zbiorniczku robią się bąble powietrza.
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2014, 20:04   #3
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie chlodnicy

Korek zbiorniczka ma za zadanie utrzymywać stałe ciśnienie w układzie około 1 atm. wygląda na to że masz go zatkanego..................musisz go naprawić albo wymiana na inny......................możesz to łatwo sprawdzić czy to jego wina................... jak auto się nagrzeje zobacz czy masz twarde węże jeśli tak to będzie to wina korka.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2014, 21:30   #4
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie chlodnicy

jak dla mnie problemy z głowicą .. sprawdź czy jest CO2 w płynie.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 08:05   #5
slajdolot
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Radom
Model: był Galaxy jest Sharan
Silnik: 1,9 TDI był 1Z jest AUY
Rocznik: był 1995 jest 2000
Postów: 52
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie chlodnicy

Witajcie, podepnę się pod temat. Moje problemy mają początek w styczniu tego roku, na trasie z Radomia do Zakopanego (pierwsza trasa od zakupu auta) przy prędkości ok 160 zapaliła się kontrolka od płynu i skoczyła temperatura po zmniejszeniu obrotów temperatura wróciła do 90stC ale płyn trzeba było uzupełnić. Nauczyłem się żyć z tym problemem tym bardziej, że po trasach jeżdżę mało a w sumie w naszym kraju jest mało dróg na których można rozpędzić auto do prędkości powyżej 110. We wrześniu ubytki płynu robiły się coraz większe aż w przeciągu jednego dnia zmuszony byłem dolać ok 4l oczywiście w ratach. Pierwsza myśl po przeczytaniu kilkudziesięciu tematów na różnych forach to uszczelka. Telefony do kilku mechaników i informacja o kosztach od 200 do 500 zł za samą robotę. Ok mówi się trudno auto do gościa i czas ok 3-4 dni bo zawalony robotą. Na drugi dzień telefon że auto gotowe, kurde gościu szybszy od pendolino. Jadę, odbieram wszystko gra, okazało się że opaska zaciskowa zrobiła dziurę w wężu koszt 80zł za wszystko, git. W tym tygodniu stwierdziłem że wymienię płyn chłodzący bo braki uzupełniane były wodą i miernik gęstości pokazał że zamarzanie na poziomie -10stC. Kupiłem koncentrat, sporządziłem roztwór, odpiąłem węża na dole chłodnicy, wywaliłem ile się dało i uzupełniłem, weszło ok 4l. Odpaliłem autko zrobiłem rundkę ok 7km temperaturka 90st więc zabrałem się za odpowietrzanie. W trakcie dolałem jeszcze ok 1l litra roztworu i git. Ogrzewanie jest dogrzewacz działa jako postojowe więc ja zadowolony. Rano piecyk załączył się i nagrzał auto więc wszystko w najlepszym porządku. Pojechałem do pracy jakieś 12km i po 8 godzinach wracam do domu po przejechaniu ok 4km zatrzymałem się i tu zdziwienie bo nie słychać dogrzewacza ale załączyłem jako postojowe i działało prawidłowo. W trakcie pokonywania kolejnych km w pewnym momencie z nawiewu poleciało zimne powietrze a temperatura lekko skoczyła ale nie doszła nawet do 90st. Pierwsza myśl może jeszcze jest powietrze po prostu było gdzieś "ukryte". Więc pod domem znowu rozgrzanie auta korek wykręcony wszystko ok uzupełniłem brak bo jeszcze trochę powietrza było. Wszystko działało prawidłowo. Dzisiaj rano odnowa ta sama śpiewka. I teraz nie mam już bladego pojęcia to z tym robić przed wymianą płynu nie było problemu po wymianie jest.
slajdolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 09:55   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie chlodnicy

Jak jest wszystko w porządku z silnikiem, nie ma żadnych usterek typu głowica, uszczelka termostat, to każdy samochód odpowietrza układ chłodzenia samoczynnie, bez zadnych komplikacji. Nalać płynu na pełno do zbiorniczka zakręcic korek, po rozgrzaniu powietrze i nadmiar płynu wyrzuci przez korek, bo powietrze jest lżejsze od płynu, i szuka sobie ujścia do góry.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 10:39   #7
slajdolot
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Radom
Model: był Galaxy jest Sharan
Silnik: 1,9 TDI był 1Z jest AUY
Rocznik: był 1995 jest 2000
Postów: 52
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie chlodnicy

No czy nie ma tego nie wiem. Czy przy otwartym termostacie wąż między silnikiem a chłodnicą powinien być ciepły (gorący) czy nie. Bo nawet jak auto osiągnie temperaturę i generalnie termostat powinien być otwarty to wąż jest raczej zimny lub lekko letni. Co do uszczelki to w tej chwili już sam nie wiem, stwierdziłem że zamówię tester zawartości co2 na jedynym słusznym portalu. 30 zeta nie majątek a przydatność spora tym bardziej, że ojciec ma galaxy z takim samym silnikiem.
slajdolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 11:06   #8
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie chlodnicy

Przy otwartym termostacie tak,ma być gorący[dotykając chłodnice tez poczujesz ciepło],najlepiej podłącz się pod Vaga i sprawdz aktualną temperaturę płynu,przy ok 96 stopni powinien się otworzyć termostat[wtedy o kilka stopni spadnie temperatura] i wąż ma być gorący,wcześniej go pogoń trochu,żeby był porządnie rozgrzany bo teraz chłodno jest.Odpowietrzyć się ma sam.Pozdrawiam.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 11:33   #9
slajdolot
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Radom
Model: był Galaxy jest Sharan
Silnik: 1,9 TDI był 1Z jest AUY
Rocznik: był 1995 jest 2000
Postów: 52
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie chlodnicy

Też mi się tak wydawało że wąż powinien być gorący a jest ledwo letni czyli może termostat się tylko "uchyla" i nie ma prawidłowego przepływu. Muszę ściągnąć jakiś inny program bo mam vw-tool ale coś się krzaczy i nie mogę wejść w bloki danych, kabel to vag-com.
A i zapomniałem dodać że wczoraj rozmawiałem z mechanikiem i mówił że jak termostat by stał to silnik by się zagotował a temperatura na wskaźniku nie idzie powyżej 90st.

Podmieniłem korek (pożyczony z ojca galaxy) i niestety jak na razie brak efektu. Zobaczę kole poniedziałku. Lecz zaobserwowałem coś bardzo niepokojącego - pianę w zbiorniczku.

Ostatnio edytowane przez slajdolot ; 06-12-2014 o 19:52 Powód: Podmiana korka
slajdolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 21:35   #10
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: zapowietrzanie sie chlodnicy

Sprawdź czy masz drożny cienki czarny wężyk przelewowy przy zbiorniczku wyrównawczym. Ten wężyk odpowietrza układ chłodniczy auta i ma przelewać sie przez niego płyn podczas pracy silnika.
Często lubi sie przytkać, bo ma w sobie, tak około 15 cm od zbiorniczka korek, redukcję, Można go palcami namacać. Gdy nie jest drozny, to trzeba zdemontować ten wężyk i przetkać zaworek który ma tam dziurkę średnicy około 1-2 mm. Najlepiej przedmuchać go kompresorem, ale w przeciwną stronę do kierunku przepływu płynu, a płyn szedł nim od strony silnika do zbiorniczka.
Nawet wczoraj w sobotę mieliśmy taki zatkany przepływ, czyli brak odpowietrzenia silnika i uklady chłodzącego. Był kolega z naszego forum z Pruszkowa z dogrzewaczem i przy okazji sprawdzamy, czy wszystko jest wporzadku z obiegiem płynu, czyli elektryczna pompka, kierunek przepływu itd, bo jeśli jest brak odpowietrzenia to powietrze w układzie najczęsciej z głowicy silnika pcha się w układ ogrzewania w stronę tylnej nagrzewnicy, później pieca.

Sprawdź ten wężyk! Powinien być goracy jeśli przepływa przerz niego płyn, widać to zresztą w zbiorniczku po odkręceniu korka.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 07-12-2014 o 21:39
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.