Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2012, 01:00   #11
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Jaki gwint na śrubie koła pasowego

Cytat:
Napisał endriu.kom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I co z tego?...Nie sądzisz chyba, że by tylko odkręcił śrubę...
Jak nie zwolni napinacza, to kolka zebatego rozrzadu nie zsunie, kolko si enie obroci bo jest klin, wiec no stress, wystarczy sciagnac kolo pasowe i masz dostep do pokrywy

__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 21:47   #12
piekaj
ford::amateur
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: tarnow
Model: galaxy
Silnik: 2.0 dohc
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jaki gwint na śrubie koła pasowego

Witam. Pierwszy raz na forum. Pytanie dalej w tym temacie - czy macie sposób jak odkręcić śrubę centralną bez kanału i klucza pneumatycznego - stawia mi opór, a bez tego ni hu hu. Osłony nie zdejmie. Znajomy powiedział żeby zablokować klucz i strzelić rozrusznikiem - czy to jest polecana metoda? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piekaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 03:03   #13
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Jaki gwint na śrubie koła pasowego

nie, ale stosowana jak innej nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomysl jak ja dokręcisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 16:17   #14
BSN
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2012
Skąd: Kurpie
Model: 3xTransit/1xGalaxy
Silnik: 1x2.0adblue/2x2,0Tddi/2,3+LPG
Rocznik: 1x 2017/2x2004/1999
Postów: 144
Domyślnie Odp: Jaki gwint na śrubie koła pasowego

Cytat:
Napisał piekaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osłony nie zdejmie. :
O jaką osłonę Ci chodzi? Silnika?

Cytat:
Napisał piekaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znajomy powiedział żeby zablokować klucz i strzelić rozrusznikiem - czy to jest polecana metoda? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy rozrusznik da radę. Ja bym nie próbował. Tam jest ważny dobry klucz nasadka z przedłużką i duża stała siła nawet bez szarpania.
U mnie wystarczyło przedłużenie klucza w przód do posadzki i tyle ile jest miejsca do zderzaka wystarczyło na zruszenie potem idzie lekko.
Podnieś sobie przód ile możesz to będzie łatwiej.
BSN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2013, 22:09   #15
piekaj
ford::amateur
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: tarnow
Model: galaxy
Silnik: 2.0 dohc
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jaki gwint na śrubie koła pasowego

Witam ponownie - dzisiaj już opiszę całość. Dwa miesiące temu nagle zaświeciła się kontrolka oleju w trakcie jazdy - pierwsza myśl mało- dolałem litrę bez sprawdzania stanu. Nie zgasła, oleju po dolaniu było dużo poand stan. Niestety przejechać jeszcze trochę musiałem (ok 3 km). Zaprowadziłem mojego Galaxa 2,0 115 KM 96 rocznik do mechaniora. Coś chyba nie chciało mu się zabierać za taką robotę - odkręcił filtr powietrza, pokrywę klawiatury i zrzucił miskę. W misce kawałki plastikowe z zębami. Powiedział że silnik na złom i on może kupić ode mnie auto za 700 stów. Oczywiście zaśmiałem się tylko, same 7 foteli w komplecie można za 1000 opchnąć. Zapłaciłem parę dych za diagnozę i zawlokłem do siebie. Postanowiłem sam się trochę pouczyć i zobaczyć. Silnik opbraca lekutko, nie widać nigdzie problemu, jedynie rozrząd się rozsypał, tzn rolka napinacza (stąd zęby w misce). Już poradziłem sobie z odkręceniem, wymieniłem co trzeba. Zostały mi przed złożeniem do końca i zalaniem olejem dwie roboty. Wyjąć pompę oleju - zaworek odkręcony oparł się na korpusie - odkręciłem pompę, rusza się ale coś lekko z tyłu trzyma. Jak tamjest, wciśnięta na uszczelce czy odkręcić trzeba rurkę ssącą pod miską? I druga rzecz - wśród odkręconych rzeczy przez mach nie widzę nic co by pasowało w to miejsce - co tam ma być, pod przewodem filtra.

Może jakiś rysunek lub zdjęcie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg rysunek.jpg (77.9 KB, 49 wyświetleń)
piekaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 13:31   #16
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Jaki gwint na śrubie koła pasowego

ad 1. smok czyli ta rurka z ssakiem do miski oleju do odkręcenia, prawdopodobnie kręcona jest do samej pompy oleju (ale juz nie pamiętam dokładnie) pompa jest raczej na płaskiej papierowej uszczelce, jak wszystkie śruby dookoła odkręcone i sie rusza powinna wyjść, o ile właśnie smok jej nie trzyma
ad 2. nic, w twoim samochodzie tam nic nie ma. to jest uniwersalny kolektor scorpio/galaxy, w galaxy jest pusto w scorpio termostat tam przychodzi.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2013, 21:13   #17
piekaj
ford::amateur
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: tarnow
Model: galaxy
Silnik: 2.0 dohc
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jaki gwint na śrubie koła pasowego

Dzięki, jutro ruszam z robotą dalej. O wynikach napiszę. Niestety, nie mając nic drugiego w domowej stajni, kupiłem żonie na szybko madzię 2. Ale mam nadzieję że i mój Galax którego przez ostatnie 11 lat używałem jeszcze odżyje. Trzymajcie kciuki. Pozdro dla wszystkich miłośników marki.
piekaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2013, 11:55   #18
piekaj
ford::amateur
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: tarnow
Model: galaxy
Silnik: 2.0 dohc
Rocznik: 1996
Postów: 4
Smile Odp: Jaki gwint na śrubie koła pasowego

Jest OK. Dzięki wszystkim za pomoc - Galax znowu żyje, i mam nadzieję trochę koni mechanicznych jeszcze będzie się pasło na naszych wspaniałych drogach za jego przyczyną.
piekaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2013, 08:37   #19
wogrod
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-12-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jaki gwint na śrubie koła pasowego

Witam,
Kolego widze że robiłeś te operacje stąd po roku ;-) pytam czy wiesz jak ustawić te zebatke napedu wałków wyrównoważających względrem wału? Są na niej dwa punkty które nei wiem jak ustawić a pochopnie sćiągnołem łańcuszek i ślizgi bez zaznaczania,. pozdrawiam
wogrod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.