Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2013, 12:27   #1
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Czy ktoś z kolegów i koleżanek miał już przyjemność wymieniać żarówkę świateł pozycyjnych w Kudze Mk2? Próbowałem postępować zgodnie z instrukcją obsługi i poniosłem klęskę. Ponieważ jednak światła te są obowiązkowymi zgodnie z przepisami kodeksu drogowego więc wymiana żarówki powinna być możliwa bez rozbierania połowy samochodu.

Zgodnie z instrukcją wyjąłem spinki z nadkola i próbowałem dostać się do żarówki od tej strony przy skręconych kołach, ale oprócz wybrudzenia się i pokaleczeni przy zdejmowaniu kilku spinek nie udało mi się dosięgnąć do żarówki. Będę wdzięczny za pomoc jeśli ktoś zna jakiś sposób inny niż wizyta w serwisie.

vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 13:55   #2
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Zaglądałem do instrukcji i nie znalazłem nic o wymianie żarówki przez nadkola, jest tylko ogólnie gdzie co się znajduje.
W oplu tak miałem i niestety wszystko po omacku i nie da się nie ubrudzić.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 15:40   #3
jacektp
ford::average
 
Avatar jacektp
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-07-2013
Skąd: Kraków
Model: Kuga II
Silnik: 1,6 (180KM)
Rocznik: 2013
Postów: 61
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaglądałem do instrukcji i nie znalazłem nic o wymianie żarówki przez nadkola, jest tylko ogólnie gdzie co się znajduje.
W oplu tak miałem i niestety wszystko po omacku i nie da się nie ubrudzić.
Znalazłem w sieci opis wymiany żarówek dla Forda Escape 2013 (identycznie jak dla Kuga)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jacektp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 16:56   #4
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Cytat:
Napisał jacektp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znalazłem w sieci opis wymiany żarówek dla Forda Escape 2013 (identycznie jak dla Kuga)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzieki serdeczne za link. Bardziej przydatny niż porady w instrukcji obsługi samochodu. Swoją drogą teraz dopiero zauważyłem na stronie 209 informację, że żarówki świateł pozycyjnych i kierunkowskazów to części nieserwisowalne. Należy się zgłosić do dealera. Ciekawe czy policja po pokazaniu zapisu w instrukcji odstąpi od wystawienia mandatu.

Pytanie jest czysto teoretyczne zważywszy na oświetlenie pojazdów poruszających się po naszych drogach. Ale jako, że światła pozycyjne i kierunkowskazy są obowiązkowym wyposażeniem samochodu, więc w przypadku gdy się żarówka przepali: laweta.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 12:01   #5
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Faktycznie podejście nieciekawe tym bardziej że dodatkowo może przeszkadzać jeszcze osłona pod silnikiem. vpw napisz jak sobie z tym poradziłeś.
W ekstremalnych przypadkach (np. upierdliwy policjant) pozostaje skorzystanie z assistance.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 16:43   #6
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Cytat:
Napisał jankowalski973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktycznie podejście nieciekawe tym bardziej że dodatkowo może przeszkadzać jeszcze osłona pod silnikiem. vpw napisz jak sobie z tym poradziłeś.
W ekstremalnych przypadkach (np. upierdliwy policjant) pozostaje skorzystanie z assistance.
Miłe to nie było, ale zaparłem się. Pomogło zdjęcie koła bo wtedy po odgięciu nadkola da radę sięgnąć do lampy. Dostęp jest tragiczny ponieważ z prawej strony blokuje go zbiornik płynu do spryskiwaczy a z lewej inny spory element, który pozostawia niewielki przesmyk na włożenie ręki.

Jedyny problem który się pojawił przy braku dobrego widoku to zrozumienie jak należy wyjąć oprawkę. Zgodnie z instrukcją do Escape wystarczy ja przekręcić. Dla Europejczyków jest jeszcze jeden haczyk: aby oprawki same się nie przekręciły są blokowane specjalnymi szpikulcami, które trzeba najpierw wyjąć z gniazda a potem dopiero można przekręcić oprawkę i wyciągnąć ją do środka.

Zabawy było co niemiara i raczej nie powtórzyłbym jej na poboczu drogi - tym bardziej, że mój egzemplarz Kugi pozbawiony jest klucza do kół i podnośnika. BTW1. To dopiero jest oszczędność producenta. Kupując zestaw naprawczy myślałem, że nie będę miał koła dojazdowego a nie, że zabiorą również elementy pozwalające na odkręcenie uszkodzonego koła. BTW2. A czy ktoś musiał już użyczać prądu innemu użytkownikowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? Sposób zamocowania akumulatora to jest ciekawostka. Dużo widziałem samochodów w swoim życiu ale tu mnie ford zagiął. I oczywiście w instrukcji użytkownika: standardowy bełkot o podłączeniu klem do ujemnej i dodatniej elektrody. No ciekaw jestem jak ma dostać się do dodatniej bez zdejmowania osłony podszybia.

Ostatnio edytowane przez vpw ; 14-11-2013 o 16:47
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 19:18   #7
robson3231
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 18-02-2013
Skąd: Kielce
Model: Escape
Silnik: 1.6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Dla amatora wymiana zarowki postojuwki to jakies 30 min,a fachowca 10 min.Ja ostatnio wymienialem komplet w dwoch fordach escape bo swiecily na pomaranczowo.Najlepiej zdiac kolo i odkrecic nadkole do polowy ztylu nie ruszac i wysunac .Trudniej jest od lewej strony-kierowcy jest jakas czrna skrzynka ale tez mozna ja odkrecis 2 srubki i troche odsunac.Z prawej jest latwiej jest tylko zbiornik od spryskiwaczy.

Ostatnio edytowane przez robson3231 ; 24-09-2014 o 18:30
robson3231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 10:47   #8
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Cytat:
Zabawy było co niemiara i raczej nie powtórzyłbym jej na poboczu drogi - tym bardziej, że mój egzemplarz Kugi pozbawiony jest klucza do kół i podnośnika.
Aaa to dlatego za dojazdówkę życzą sobie 400zł, bo samo kolo trochę drogo by wychodziło.

Cytat:
... Sposób zamocowania akumulatora to jest ciekawostka.
Myślę, że nie jedno nas jeszcze zaskoczy.

robson3231 jak wygląda Kuga już wiemy wrzuć foty z wymiany żarówek ewentualnie innych czynności trudnych do samodzielnego ich wykonania bo domniemam, że znasz się za rzeczy.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2015, 22:55   #9
robertapteka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-05-2012
Model: Kuga
Silnik: 2000
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] instrukcja po rosyjsku jak wymienić żarówke w kudze moze komus sie przyda....

Ostatnio edytowane przez robertapteka ; 19-09-2015 o 23:13
robertapteka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2015, 12:22   #10
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Cytat:
Napisał robertapteka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] instrukcja po rosyjsku jak wymienić żarówke w kudze moze komus sie przyda....
To nie ta Kuga.
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.